5 maja 2016, Maciej Piotrowski

Uncharted 4: Kres Złodzieja – król może być tylko jeden

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4, Tematyka: Na Topie Naughty Dog przygodowa gra akcji, Producenci: Naughty Dog

Naughty Dog mierzyło wysoko. Nowe przygody Nathana Drake’a miały być wyjątkowe. I są, choć to mało powiedziane. Uncharted 4 to genialne zwieńczenie serii.

Pierwsze Uncharted na Playstation 3 zmieniło oblicze elektronicznej rozrywki pokazując jak powinny wyglądać współczesne przygodowe gry akcji. Skutek tego taki, że nawet największa konkurentka Nathana Drake’a – panna Lara Croft musiała oddać mu pola. Przynajmniej na parę dobrych lat, do czasu przejścia metamorfozy i restartu serii Tomb Raider. Jednak wraz z nadejściem długo oczekiwanego Uncharted 4 na Playstation 4 wszystko się zmieni. Musi. I to na lepsze, bo Naughty Dog znów pokazało kto tu rządzi.

Uncharted 4 - Wiktor i Nathan Drake

Ahoj, przygodo!

Nie ma gry o Nathanie Drake’u bez podszytej tajemnicą legendy o skrzętnie ukrytym skarbie, widmie niebotycznych, choć nie do końca pewnych bogactw, podróży po świecie i... wyjątkowo niebezpiecznej konkurencji. Tym razem wszystko kręci się wokół domniemanej zdobyczy kapitana Henry’ego Avery’ego, jednego z najsłynniejszych piratów XVII wieku. W zuchwałym napadzie na konwój indyjskich statków zgarnął on niemałą pulę wartą wówczas około 600 tysięcy funtów. Jest więc o co walczyć.

Uncharted 4 - walka w więzieniu

Jednak nasz bohater początkowo ani myśli o kolejnych wojażach. Od poprzedniej jego przygody minęło kilka lat, w czasie których postanowił się ustatkować u boku Eleny. Obecnie ma „normalną” pracę i wiedzie raczej spokojne, nudne życie. 

Wszystko się zmienia gdy nagle do jego drzwi puka Sam Drake, brat którego Nathan zdążył pochować 15 lat wcześniej. Ale tyle to zapewne już sami wiecie, jeśli tylko śledziliście doniesienia o Uncharted 4. Czas opowiedzieć o samej grze.

Uncharted 4 - Sam Drake i Nathan Drake

Fabuła wydaje się dość sztampowa i raczej mało porywająca. Diabeł tkwi jednak w szczegółach, a ściślej w sposobie podania nam tej historii. Nawet najdalsza podróż zaczyna się bowiem od pierwszego kroku, a ten w Uncharted 4 jest niczym trzęsienie ziemi.

Uncharted 4 - walka

Hitchcock byłby dumny

Przez lata Naughty Dog do perfekcji opanowało swój reżyserski warsztat stając się prawdziwym mistrzem podkręcania tempa rozgrywki. W każdej kolejnej odsłonie Uncharted iście hollywoodzkie akcje dozowane nam były w takich ilościach, że nawet Indiana Jones rumienił się ze wstydu. 

Ten specyficzny drapieżny pazur „czwórka” pokazuje nam już starcie wrzucając nas w sam środek sztormu, na miotaną falami niewielką łajbę, na którą polują łodzie pełne uzbrojonych po zęby przeciwników. I choć nie miałem pojęcia kto, po co i dlaczego dawno nie czułem takiego skoku adrenaliny.

Uncharted 4 - praca nurka

Oczywiście, jak można się domyślić nie jest to początek całej historii, a jedynie spektakularne jej otwarcie. Po chwili opowieść wraca na właściwe tory, choć w przypadku Uncharted 4 nie musi to wcale oznaczać chronologii. Dość powiedzieć , nie psując Wam zabawy z samodzielnego przeżycia tej niesamowitej przygody, że kilka razy przeniesiecie się w przeszłość poznając zarówno historię rodziny Drake’ów jak i wydarzenia, które na 15 lat pozostawiły w Nathanie poczucie winy.

Uncharted 4 - Nathan Drake z żoną Eleną

Co ciekawe, tym razem akcja nie goni akcji. Owszem, zdarzają się w Uncharted 4 dynamiczne sceny trwające po kilkanaście minut, ale sporo rozgrywki to typowe, dużo spokojniejsze poszukiwanie śladów bądź drogi, z jednoczesnym rozwiązywaniem łamigłówek. O dziwo, nie wpływa to negatywnie na tempo rozgrywki. Zawsze jest bowiem co robić. Bujanie się na lince z hakiem by dotrzeć do dalej położonych grani też nieźle podkręca emocje.

Twórcy potrafili zbudować napięcie nawet wokół występujących tu i ówdzie bardziej skomplikowanych zagadek logicznych. Skrywające piracką tajemnice mechanizmy Avery’ego, co prawda prostsze niż łamigłówki z poprzednich części serii, są pięknie wkomponowane w całą przygodę. 

Nieważne czy kręcimy korbami, kołem sterowym czy we właściwej kolejności bijemy w dzwony albo zgadujemy ułożenie pirackich symboli korzystając z wydzieranki w naszym dzienniku zawsze z tyłu głowy towarzyszy nam chęć jak najszybszego pokonania tej przeszkody, by móc zobaczyć co będzie dalej. 

Uncharted 4 - zagadka zegarowa

Z walkami bywa podobnie. Bywa, bo niektóre same w sobie dostarczają niebywałych pokładów frajdy. Ogromna w tym zasługa bardziej otwartego świata, możliwości ukrywania się w wysokiej trawie i wykorzystania linki z hakiem. Teraz możemy spokojnie zakraść się do nieświadomego przeciwnika, aby po cichu go wyeliminować bądź widowiskowo spaść na niego z powietrza w odpowiednim momencie puszczając się liny. 

Uncharted 4 - lina z hakiem w trybie multi

Piękny jest ten świat

Pamiętacie jak przy okazji moich wrażeń z przedpremierowego pokazu nowych przygód Nathana Drake’a zachwycałem się krajobrazem Madagaskaru i całą masą detali, od błota osadzającego się na oponach Jeepa, poprzez podrywające się do lotu ptaki, aż po przesuwający się kanister zamontowany na tylnej klapie pojazdu? Cóż, w finalnej wersji jest tego znacznie, znacznie więcej.

Uncharted 4 - pieczołowicie zaprojektowane lokacje

Krótko - Uncharted 4 to graficzny majstersztyk. Patrząc na to jak wyglądają animacje postaci, jak brudzą im się stroje, jak zachowuje się samochód podczas korzystania z wyciągarki Naughty Dog należą się owacje na stojąco. Takiej dbałości o szczegóły dawno w grach nie widziałem. Żeby nie być gołosłownym przytoczę tu przykład jednoczesnej wspinaczki Sama i Nathana po budynku. 

W pewnej chwili chciałem uciec spod ostrzału chowając się za narożnik. Na drodze stał mi jednak, a właściwie wisiał na gzymsie Sam. W większości gier byłaby to przeszkoda nie do pokonania. W Uncharted 4 Nathan przeszedł po ciele Sama wdrapując mu się na plecy i przechodząc dalej. Efekt? 10 sekund opadu szczęki.

Uncharted 4 - licytacja krzyża

Gdyby zresztą zliczyć ile razy wgapiałem się w telewizor odkładając na bok pada i chłonąc absolutnie przecudne krajobrazy i fantastycznie zaprojektowane lokacje wyszłoby z tego dobrych kilkadziesiąt minut. Idę o zakład, że sami dołożycie do tego jeszcze kilka kwadransów bawiąc się zaimplementowanym tu trybem foto.

Uncharted 4 - znakomitej jakości modele postaci

Żeby nie było, że wygłaszam pod adresem Uncharted 4 wyłącznie pochwalne peany kilka rzeczy psuło mi nieco świetny odbiór tej produkcji. Po pierwsze – błędy graficzne. Zdarza się niestety, że powaleni przeciwnicy zostawiają wiszącą w powietrzu broń bądź granaty. 

Pod drugie – dość wybiórcza sztuczna inteligencja naszych kompanów i przeciwników. To akurat bolączka chyba wszystkich odsłon Uncharted. W czwórce może jednak dodatkowo drażnić ze względu otwarty teren i kilka dróg do celu. W takiej sytuacji dziwić może fakt, że nasi kompani wybierają ścieżkę widoczną dla przeciwników, którzy, całe szczęście, udają że ich nie widzą.

Uncharted 4 - potyczka sieciowa

Po trzecie i ostatnie – dubbing. Choć polska wersja Uncharted 4 przygotowana została wyjątkowo profesjonalne, a Jarosław Boberek wręcz przechodzi sam siebie, na tle jego wyczynów głosy naszych głównych oponentów – Rafe’a Adlera i Nadine Ross brzmią trochę blado. Przynajmniej dla mnie. Kwestia gustu.

Uncharted 4 - przeciwniczka Nathana Drake'a - Nadine

Wieloosobowy rollercoaster

Co prawda gry z serii Uncharted kupuje się przede wszystkim dla fabuły, a nie trybu wieloosobowego miło widzieć, że twórcy i tym razem zadbali o miłośników sieciowych potyczek. Jakby nie patrzeć dwie poprzednie części wciąż cieszą się powodzeniem tej społeczności. Czy przerzuci się ona do Uncharted 4? Bardzo możliwe. Nowa gra ma w zanadrzu kilka ciekawych patentów. 

Uncharted 4 - emocjonujące zagrania w trybie sieciowym

I tak linka z hakiem pozwala w niemal nieograniczony sposób „zagospodarować” wszystkie miejscówki na mapie, nawet te zdawałoby się niedostępne. Poza tym to świetne narzędzie do błyskawicznego nokautu niczego nieprzeczuwających przeciwników. 

Ciekawie przedstawia się też możliwość wezwania pomocnika, który stanie u naszego boku podczas walki. Niezależnie czy będzie to snajper, medyk, łowca czy uzbrojony po zęby brutal jego pojawienie się na polu bitwy może zmienić jej przebieg. Idealnym uzupełnieniem tego wszystkiego wydają się specjalne artefakty, których możliwości mogliśmy poznać już podczas otwartych beta testów.  

Z racji ogrywania gry przed premierą nie miałem ani zbyt wielu okazji do rozgryzania tajników trybu multiplayer ani wystarczającej liczby chętnych do szybkiego toczenia sieciowych pojedynków. Te kilkanaście starć, które stoczyłem utwierdziło mnie w przekonaniu, że potencjał drzemie tu spory. Ciekawe jak dalej rozwinie się ten tryb. 

Uncharted 4 - wykorzystanie artefaktów i linki w trybie sieciowym

Uncharted 4 – idealny powód zakupu konsoli

Bez dwóch zdań Nathan Drake żegna się w pięknym stylu. Playstation 4 ma zaś kolejny ogromny hit. Ale czy ktoś w to wątpił? No dobrze, ja nieco się obawiałem. Wystarczyło jednak kilkanaście minut z Uncharted 4, by wątpliwości wynikające z nieco bardziej otwartego świata wyparowały jak kamfora. 

Uncharted 4 - epizod w więzieniu

Miło patrzeć jaką drogę pokonała ta seria – od niezłej, obfitującej w kinowe emocje przygodówki do niemalże wysokobudżetowego filmu przygodowego, w którym nie liczy się wyłącznie pompująca adrenalinę akcja, ale i relacje między bohaterami czy wręcz targające nimi emocje. Bo taki właśnie jest Uncharted 4: Kres Złodzieja. Dla niego warto mieć Playstation 4.

Uncharted 4 - 4 różne tryby sieciowe

Ocena końcowa:

 • intrygująco opowiadana historia
 • świetna oprawa wizualna
 • zapierające dech sporej wielkości lokacje
 • absolutnie fantastyczne przywiązanie do detali (grafika i animacje)
 • nieco większa swoboda w wyborze drogi do celu 
 • ciekawe zagadki logiczne
 • znana i lubiana mechanika rozgrywki z ulepszeniami (np. linka z hakiem)
 • możliwość cichej eliminacji przeciwników
 • niemal doskonały polski dubbing (Jarosław Boberek znów zarządził!!)
 • grywalny tryb wieloosobowy
   
 • wybiórcza sztuczna inteligencja kompanów i przeciwników
 • sporadyczne błędy techniczne
   
 • Grafika:
  super
 • Dźwięk:
   dobry plus
 • Grywalność:
   super

98%

Dobry Produkt

Zdjęcia z gry pochodzą od oficjalnego dystrybutora Uncharted 4: Kres Złodzieja - firmy Sony Computer Entertainment Polska.

Sonda

Czy Uncharted 4: Kres Złodzieja będzie faktycznym końcem serii o Nathanie Drake’u?

 • 25
 • 26
 • 13
 • 6
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • Marko-, #

  :D
  https://www.youtube.com/watch?v=ouBvmOpjUm4

 • Roller Mobster, #

  "Jedynka to crap, dwójka taka sobie..." - nie ośmieszaj sie. Dwójka dotychczas to była definicja gatunku. Ja rozumiem, że znasz lepsze action/adventure. Zwłaszcza na PC :D

 • Eyesofthesouth, #

  To było do przewidzenia ze Naughty Dog pozamiata, nie ma dla nich konkurencji

 • kratos44, #

  Tak jak pisałem król może być tylko jeden :)

  Gdzie jest piotr ukrył się gdzie są krzykacze co tak głosili przed premierą PS4 że to przestarzały i zacofany sprzęt. Mój 4 letni pc zjada konsole na śniadanie itd.... itd.... ;)

  Uwaga nadlatuję ;)

  https://www.youtube.com/watch?v=VH3Y6q0LRVM

 • Kieresz, #

  30fps...tyle w temacie....kazda ladna gra na ps4 jest w gownianych 30fps w ktorych nie da sie grac....

 • Roller Mobster, #

  Pajacu włącz sobie 3DMarka i poprzeliczaj punkty. Gry zostaw graczom.

 • PogromcaBlacharni, #

  ta a sam pewnie w quantum break gra na swojej gtx970 w 24 fps. I do tego bez grafiki w 720p.

 • Roller Mobster, #

  Nie mający graficznie szans Rise of Tomb Raider wymaga minimum I5 quad i GTX960 żeby uzyskać jakość jak na xboxie (1080 i 30 fps przy ustawieniach high). Śmiech na sali. Blisko 3 letnia konsola za 1000 zeta przerzuca grafike która zgarnie wszelkie możliwe laury w kwestii oprawy i technologii.

 • kratos44, #

  Potwarz totalna :)

 • piotreeek, #

  2,5 letnia konsola która przerzuca taką grafike i ma tyle nieodkrytych mocy, że aż Sony postanowiło wydać dwa razy szybszą wersje buahahahahaha

 • Foxy the Pirate, #

  Ale on ma tutaj rację, optymalizacja multiplatformowa ssie niczym konsolowe 30fps.

 • piotreeek, #

  "ta a sam pewnie w quantum break gra na swojej gtx970 w 24 fps. I do tego bez grafiki w 720p."


  Lepsze 24fps niz 10fpsów jak na mocarnym PS4 buahahahah

  https://www.youtube.com/watch?v=L6JXeX9sYYE

 • arturho7, #

  o ho ho, nie uwierzyłbym gdybym nie widział :)

 • Roller Mobster, #

  Bo "Lichdome: Battlemage" to maks możliwości PS4 prawda? :D I gra zrobiona przez mistrzów programowania... Ty to jesteś jednak debil.

 • PogromcaBlacharni, #

  "Lepsze 24fps niz 10fpsów jak na mocarnym PS4 buahahahah"

  kogo obchodzi jakiś blacharski port. Quantum miał być waszym mesjaszem a wyszła upscalowana, charcząca kupka.

 • piotreeek, #

  A wasza mocarna konsola miałą trzymać stabilne jak skała 30fps buahahhahaha
  A trzyma 10, w porywach 15 buahahahhaha

 • PogromcaBlacharni, #

  no i w uncharted jest stałe 30 fps w 1080p, a na swoim pcmr zmniejszasz sobie rozdzielczość do 480p do czego się sam przyznałeś buahahha

 • piotreeek, #

  No i w Uncharted...łał, aż w jednej grze jest stałe 30fps?
  Ty, szacun na dzielni buahahahhahahahaha

 • PogromcaBlacharni, #

  mój mesjasz chodzi w glorious 1080p+30 fps a twój mesjasz(QB) jest cienki graficznie, gameplayowo i wydajnościowo

 • piotreeek, #

  Mesjasz...czy trzeba coś tu komentować? Chory psychicznie fanboj kamikadze:DDDD W dodatku wycyckany przez Sony buahahahah

 • piotreeek, #

  "Gdzie jest piotr ukrył się gdzie są krzykacze co tak głosili przed premierą PS4 że to przestarzały i zacofany sprzęt."

  Tu jesteśmy i czekamy klocku na PS4NEO juz po dwóch i pol roku tej smiesznej generacji.
  A gdzie sa ci krzykacze którzy tak szczekali że PS4 bedzie na dłuuugie lata i że napewno PS4NEO to ściema i nie będzie wydajniejszej konsoli? No gdzie jestescie zabawne lemingi?

 • Roller Mobster, #

  Zabawne lemingi przygotowują sie do grania w Uncharted 4, umilając czas graniem w Ratcheta i Alienation ty durna pało.

 • piotreeek, #

  Alienation...i co jeszcze Ni-oh w 720p buahahahahahahaha

 • Eyesofthesouth, #

  w Ni-Oh to ty na swoim pc nigdy nie zagrasz

 • tomx1989, #

  Nioh chodzi w 1080p lub 720p co kto lubi, pamiętaj że to nadal wersja alfa.

 • PogromcaBlacharni, #

  ależ frustracja narasta. Niedawno masakra w postaci ratcheta a teraz totalna miazga-uncharted 4

 • kratos44, #

  Narasta narasta i w końcu klawiaturę zgryzł ;)

 • piotreeek, #

  "Niedawno masakra w postaci ratcheta"

  Masakrą to jest fanbojowa "ynteligencja" takich troli jak ty, które płaca za tą sama gre po raz trzeci. Ta sama wersja Racheta na PS4NEO i PS5 - pewne info. Już możesz sikać z radości buahahahah

 • PogromcaBlacharni, #

  mało mnie obchodzą twoje urojenia co kiedyś gdzieś będzie. Tu i teraz ps4 masakruje totalnie pcmr a tobie zostaje jedynie zostaje piana na ustach.

 • Roller Mobster, #

  Dokładnie. Jeszcze brakuje żeby cymbał napisał "kiedyś wyjdzie emulator PS4 na PC" :D he he

 • mobor, #

  Trzeba mieć Z GOREM żeby porzucić taką serię. To tak jakby Rocktsar nagle stwierdził że nie zrobi kolejnego GTA.... Na szczęście tam pracują zdrowi psychicznie ludzie...

 • Maciej Piotrowski, #

  Tylko, że to oficjalne stanowisko Naughty Dog. Ewentualne kolejne odsłony nie wyjdą już spod ich skrzydeł.

 • Kieresz, #

  bla bla...kojima powiedzial po mgs2 ze juz nigdy nie zrobi mgs'a.....

 • Kieresz, #

  jak zrobie platyne w Earth Defense Force 4.1 to kupie....czyli pewnie za 20 lat bo platyna w tej grze to najwiekszy harcore swiata.....

 • tomx1989, #

  W dodatku w stosunku do EDF 2025 misje dobre do farmienia pozmieniali, także jest trudniej. Nie pozostaje nic innego jak zbierać duże ilości armora :)

 • Olfen115, #

  @kratos44 Bronisz się exclusivem ? :) Sorki ale gry na każdą platformę ładniej wyglądają zawsze na kompie :))

 • kratos44, #

  Tylko te twoje multiplatformy wyglądają biednie do exów PS4. Koniec tematu :)

 • Olfen115, #

  Zaraz ja znajde exa na PC i zaczne wstawiac filmiki i screeny i bawic sie w ciebie...

 • katulus, #

  Jak znajdziesz exa na PC jak tam nie ma AAA exów :D

 • arturho7, #


  To spróbuj pograć na konsoli w StarCrafta II albo http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1181

 • Roller Mobster, #

  Ha ha :D StarCraft II... Faktycznie bóg gier. Noromalnie już piszemy petycje by móc pograć w te pionki na konsoli.

 • piotreeek, #

  Piszcie lepiej petycje żeby was tak Sony nie rolowało z konsolami co trzy lata bo tych kredytów za konsole nie nadążycie spłacać buahahahaha

 • Eyesofthesouth, #

  starcraft 2 jest niesmiertelny, czegos takiego na konsolo napewno nie bedzie

 • Roller Mobster, #

  Tak tyle, że na kompie w cenie dwóch konsol to raz, a dwa - różnice sprowadzają sie do detali typu dokładniejsze cienie, co w ferworze gry i tak umyka. A teraz czekamy na ładniejszą gre action/adventure na PC. W przeciągu miesiąca wyszły na PS4 trzy gry, z trzech różnych gatunków i żadna z nich nie ma na blaszaku odpowiednika który by zblizał sie oprawą. Ratchet & Clank, Alienation, Uncharted 4.

 • kratos44, #

  Co tam tłumaczysz wszystko w praniu wychodzi a Ratchel & Clank pokazał jak gra z PS4 ociera się o jakość bajek z pixara :)

  Ratchel & Clank screeny.
  https://goo.gl/photos/gcLdBk8zTRxWputW7

  I gameplay
  https://www.youtube.com/watch?v=ynwGDQbhHKo

 • piotreeek, #

  .....jakość bajek z pixara buahahaha śmiechłem

 • piotreeek, #

  W bajkach pixara otoczenie tez sie przeciez nie niszczy buahahahahahha
  Jackass :DDDDD

 • Roller Mobster, #

  A grałeś w bajke pixara, że wiesz, że sie niszczy? Co za kretyn. Ostatnia platformówka na PC to Kangurek Kao z 2000 roku, a ten cymbał pisze jak by na złomach była jakaś konkurencja :) Parodia. Człowieku nie pogrążaj sie.

 • kratos44, #

  Najlepiej jakbyś się sam zniszczył na wieki :)

 • PogromcaBlacharni, #

  musi cię ogarniać niesamowita złość jak każdy kolejny ex od sony totalnie masakruje swoją jakością, a sam grasz w quantum breaka w 480p upscalowanym do 720p.

 • piotreeek, #

  W 720p to na twoje mocarne pudło od butów nadciaga super ex...Ni-Oh :DDDDD

  https://www.youtube.com/watch?v=X9VLB2QCV_Y

 • PogromcaBlacharni, #

  w ni oh grałem w 1080p za to ty się sam przyznałeś że grasz w quantum break w 480p

 • piotreeek, #

  Nigdy nie grałem w QB lemingu.

 • kratos44, #

  Wiemy za słaby komputer na 480p

 • PogromcaBlacharni, #

  nie? a pisałeś jakbyś grał.

  "Jak ustawie 720p w opcjach gry , to też mam obraz jak na xboxie. A fpsy szybują w góre pod niebo."

  Nieświadome rozdwojenie jaźni czy świadome kłamstwo?

 • piotreeek, #

  ""Jak ustawie 720p w opcjach gry , to też mam obraz jak na xboxie. A fpsy szybują w góre pod niebo."

  Nieświadome rozdwojenie jaźni czy świadome kłamstwo?"

  Spokojnie, nie irytuj sie, już kumam, tobie trzeba jak autystycznemu dziecku tłumaczyć...
  A więc dobrze, słuchasz? Napewno? To uważaj....
  "Gdybym USTAWIŁ 720p w opcjach gry(w tej grze co to jej nie mam), to też MIAŁBYM obraz jak na xboxie (dalej chodzi o tą gre co to jej nie mam). A fpsy POSZYBOWAŁYBY w góre pod niebo (w tej górze co to na niej nie byłem i do tego nieba co to go widać jak łeb do tyłu odchylisz)"

  Już lepiej? Załapałeś? Jak nie to chrząknij to ci na jabłuszkach wytłumacze.

 • PogromcaBlacharni, #

  jasne, w twoje pokrętne tłumaczenia i tak nikt tutaj nie uwierzy

 • PogromcaBlacharni, #

  " lemingu"

  Jestem młody, wykształcony i z dużego miasta a ty jesteś malutkim człowieczkiem siedzącym w pośredniaku z darmowym internetem i wylewasz swoje niepowodzenia tutaj, nazywając tych którym się coś udało "lemingami". Typowe dla takich jak ty.

 • piotreeek, #

  I wtym pośredniaku gramy sobie w u4 :DDDDDDDD

 • Ares-78, #

  Jako gracz PC powiem krótko, tej grze należały się takie oceny... Życzę Wam przyjemnego grania w dniu premiery.

 • Verdanos, #

  No i to jest zdrowie podejście do tego tematu. Wszyscy powinni reagować tak jak Ty, a nie obrzucać się kałem, dlatego, że ktoś kupił inny sprzęt do grania, niż druga osoba.

 • cristov, #

  Nie ma co, programiści nie zmarnowali ostatnich lat i wycisnęli PS4 jak cytrynkę, do ostatniej kropli.

 • Lara-Croft, #

  Bzdura. Zawsze pozostaje pole do popisu. Uncharted 1 też ponoć wyciskał PS3 jak cytryne. To samo Killzone 2.

 • kratos44, #

  Jeszcze The Last of us2 pokaże poziom gdzie konsola będzie miała trochę wiosen na karku :)

 • piotreeek, #

  Taa pokaze, chyba przy 10fpsach buuhahahahaa
  Tak jak tutaj...

  https://www.youtube.com/watch?v=L6JXeX9sYYE

  buahahaha

 • piotreeek, #

  W 10fpsach to ostatnio grałem w...prehistorik 2 sto lat temu buahahahaa

  https://www.youtube.com/watch?v=GW-wRuiev4s

  10fps buahahahaha PS4 paaałłłaaaaa :DDDDDDDD

 • PogromcaBlacharni, #

  co ty tutaj pokazujesz jakiś syf z pc bez grafiki(widać że robione pod pc). Naughty dog robi prawdziwe arcydzieła ale o takich arcydziełach można pomarzyć na pc.

 • kratos44, #

  Jest jednak niespełna rozumu ech.

 • piotreeek, #

  "Naughty dog robi prawdziwe arcydzieła"

  Niedługo do każdego arcydzieła ND bedziesz musiał kupować inna konsole małpiszonie wyrolowany przez Sony buahahahah buahahahah

 • PogromcaBlacharni, #

  no a tobie jedynie zostaje wylewanie swojej frustracji na benchmarku buahaha. Weź sobie kup chociaż jakieś używane ps4 i ci przejdzie.

 • piotreeek, #

  Nowych PS4 już napewno nie ma sensu kupować. Kto by pomyślał buahahahha po 2,5 roku buahahahahah

 • PogromcaBlacharni, #

  dla ciebie ma to sens, bo na ps4 neo i tak nie uzbierasz a ps4 używane niedługo powinny być tanio.

 • panipizza, #

  Kupiłem PS4 na premierę, od tamtego czasu przyjemnie sobie gram i nadal będę grał, jeśli stwierdzę, że zajdzie potrzeba, to zmienię na wersję Neo, która będzie miała premierę przynajmniej 3 lata po pierwszej wersji. Nie rozumiem tutaj bólu pupy - technologia się poprawia i skoro zamiast robić wersje slim starego sprzętu, w podobnej cenie można zrobić dwukrotnie szybszy, na nowych bebechach to nie widzę powodu dla ograniczania rozwoju, tak samo robi się z praktycznie każdym innym sprzętem komputerowym. W żaden sposób nie czuję się wyrolowany, mam nadal ten sam hardware za który zapłaciłem. Najśmieszniejsze jest to, że pecetowcy najpierw krzyczą, że konsole blokują rozwój rynku(co jest bzdurą, leniwi deweloperzy powinni najpierw nauczyć się dobrze wykorzystywać to co mają, jak Naughty Dog), a jeśli konsola ma dostać aktualizację sprzętu, tak żeby oferować moc na poziomie przeciętnego komputera do gier z tego czasu, Sony oszukuje graczy, niszczy rynek, kradnie i sieje HIV.

 • piotreeek, #

  Poczekam na wersje remaster U4 z poprawioną grafiką i w 60fps na PS4 NEO :DDDD

 • piotreeek, #

  Czopek, nie faluj. Mama już była sie dowiedziec w sklepie nie dla idiotów, czy ma zdolność kredytową na PS4NEO ? Buahahahha

 • Roller Mobster, #

  Nie zaklinaj rzeczywistości. Maść na ból dupy nie wymaga recepty. Sprzedadzą ci.

 • kratos44, #

  Najlepiej mu nie odpisywać niech klepie te swoje durne urojenia.

 • kratos44, #

  Przemilczmy to minutą ciszy :)

  piotr na obchód marsz.

 • Konuz, #

  Mimo, że jestem zatwardziałym pecetowcem (lub betonem/blachą jak ktoś woli), to to co do tej pory widziałem robi wrażenie mimo wszystko...animacje, strona artystyczna gry, Cutscenki. Gdybym miał wolne 1600 zł może pokusił bym się na PS4 tylko dla Bloodborne'a i Uncharted.

 • kratos44, #

  I taki gość to kultura wie co dobre i nie zaklina rzeczywistości :)

 • piotreeek, #

  Rzeczywistośc zaklinają jedynie takie żałosne lizusy wazeliniarze jak ty.

 • Roller Mobster, #

  Weż pajacu użyj tej maści wreszcie.

 • kratos44, #

  Za taką produkcję to i warto zapłacić 300 stówek :)

  Cytat:

  "Jeśli jakiś zatwardziały pecetowiec robiący sobie dobrze na hasło 4K zacznie swój kolejny monolog o wyższości blaszaków nad konsolami, pokażcie mu Uncharted 4 i dzwońcie po proktologa. Pęknięta żyłka pierdząca wywołana niekontrolowanymi pokładami złości, frustracji i niedowierzania gwarantowana. To produkcja, przy której nawet niewierzący zawołają - "boże jak to wygląda". Krajobrazy tropikalnych wysp porośniętych dżunglą i otoczonych błękitną wodą, górskie szczyty skąpane we mgle i śniegu, gesto zaludnione miasteczko położone u stóp ogromnego wulkanu czy niezwykle sugestywne hiszpańskie więzienie o zaostrzonym rygorze - tego obecna generacja konsol jeszcze nie widziała. Nie widziała też jednej z najbardziej spektakularnych tropikalnych burz targających okolicznymi drzewami i zalewających ekran rzęsistym deszczem. Czego tu zresztą nie ma. Ogromna luksusowa górska rezydencja oświetlona zachodzącym słońcem kontrastuje z dziewiczymi klifami wystającymi nad taflę oceanu w pełnej zabytkowych twierdz Szkocji. To jak jedna wielka wycieczka dookoła świata w doborowym towarzystwie. W jednej chwili zwiedzamy sobie ogromne targowisko przepychając się w tłumie ludzi, w drugiej zaś eksplorujemy zapomniane grobowce z pochodnią w łapie. A ostatnie rozdziały to już prawdziwa orgia dla narządu wzroku. Półotwarty świat sprawia, że do widocznych na horyzoncie budowli wcześniej czy później docieramy podziwiając po drodze kunszt grafików z Naughty Dog. Tak wiele chciałbym Wam zdradzić, tak wiele napisać, ale nie zrobię tego - niektóre lokacje musicie po prostu odkryć sami. Jestem jednak pewien, że szczęki będziecie regularnie szukali pod stołem"

  GOTY 2016.

 • hasati, #

  No no całkiem im to wyszło. Dodać do tego 60 fps i było by miodzio. Chodź nie moje klimaty. :) Na pewno przetestuje jak brat zakupi na swój toster :)

 • piotreeek, #

  Grafika i tak gorsza niz w Order1886

 • piotreeek, #

  Pewny, bo juz gram ciapku.

 • PogromcaBlacharni, #

  hahaha ale marzenia. Przecież ty nie masz nawet ps4 a co dopiero najładniejszą grę na świecie.

 • piotreeek, #

  A co , chcesz zdjęcia japiszonie

 • piotreeek, #

  Order bez porównania wygląda lepiej niż U4. Wszystko w temacie.

 • piotreeek, #

  Grafika lepiej sie prezentuje. Budynki lepiej wyglądaja, widok panoramy miasta bez porównania lepszy niz jakies widoczki prosto ciosanych budynków z oddali w U4.
  Pierwszy z brzegu filmik (chyba twój) pokazuje lepsza grafike niz w U4.
  https://www.youtube.com/watch?v=4Qnofoe9frA

  Order po roku od premiery wycisnął wszystko z konsoli i U4 może sie schować generalnie. Jedyne co ma U4 lepsze to czystość i ostrośc grafiki. 1080p w końcu wyglada jak powinno. Ale marne to pocieszenie bo wyłażą wtedy wszelkie uproszczenia w grafice. Pogadamy jak zagrasz.

  PS
  Pod względem tekstur na zbliżeniach w gameplayu U4 może wachać sród Lary w takiej jakości.
  http://i0.wp.com/ww...7-21-05-46-940.jpg
  http://i1.wp.com/ww...7-01-25-09-829.jpg
  http://i2.wp.com/ww...7-20-57-24-499.jpg

  Aha i te 10 to chyba z tyłka wyciągneli w ocenach. Tyle nudzącego łażenia pomiędzy strzelaninami to nie ma nawet w dwóch tomb raiderach razem wziętych.

 • kratos44, #

  Sam jesteś uproszczony jak budowa cepa.

 • LuckyNumber8, #

  The order to gra zupełnie innej skali w porównaniu do uncharted 4. The order to ciasne korytarzyki, gdzie całość detali idzie na pierwszy plan, w dodatku the order to właściwie jeden klimat graficzny (szaro buro i wciąż te same ściany). W the order gdyby była możliwość wejścia na najwyższy budynek, to pewnie z jego wysokości za tym budynkiem nic by już nie było widać, tzn. ograniczają się do renderowania pierwszego planu. The order, to bardziej demko technologiczne, gdzie gameplay prawie nie istniał, więc mogli sobie pozwolić na takie ograniczenia, ale w uncharted 4 wymodelowali już olbrzymie tereny po których można się swobodnie przemieszczać, więc oceniając przez pryzmat takiej skali, to jest to bezdyskusyjnie najlepsza grafika w grach obecnie. Najbliżej jakości Uncharted 4 ma chyba nowy tomb raider, ale nawet ta gra to jeszcze nie to. Mało efektowne oświetlenie, sterylne lokacje, plastikowe tekstury bez faktury materiałów, średnio wykonana woda i jedynie postacie wyglądały dość dobrze w tym tomb raiderze (choć wciąż nie tak idealnie jak w uncharted, np. włosy błyszczą się zawsze jak plastik w tombraiderze, oraz skóra nie jest aż tak realnie oddana). Uncharted 4 osiąga jakość i dbałość o detale, którą widziałem jedynie na demkach technologicznych unreal engine 4.

 • kratos44, #

  pitoruś został z szachowany :)

  Ta gra to mistrzostwo świata to co konsola wyświetla na ekranie to totalny jakościowy majstersztyk.
  Pokażcie z ortodoksyjnym piewcom którzy nie grają na konsoli i powiedzcie że to leci z titanów to uwierzą.
  Jeden dał się nabrać i nie dowierzał że to leci z ponad 2.5 rocznej konsoli z tabletowego CPU 1.6Ghz.

  Ubaw po pachy :)

 • piotreeek, #

  Odezwała sie pała która nawet U4 nie widziała na oczy buahahahaha

 • Olfen115, #

  Apeluje o bana na dla kratosa i pogromce. To jest już naprawdę jakaś błazenada. Nie zesrajcie się od tego uncharted..

 • czik3n, #

  Seria Uncharted daje radę, może nie kupię nowej bo szkot mi się włącza gdy widzę ceny sklepowe ale na pewno zagram.
  A co do fps i rozdzielczości... wy nie macie podłączonej konsoli w Cross Fire ?

 • Torrez1, #

  Może i ładne, fajnie się gra ale wydać 1900zeta dla jednej gry to podziękuję

 • Torrez1, #

  Może i ładne, fajnie się gra ale wydać 1900zeta dla jednej gry to podziękuję

 • Maciej Piotrowski, #

  A dlaczego 1900 zł? Ostatnio niemiecki Amazon sprzedawał PS4 bodajże za 1010 zł czy coś koło tego:)

 • Roller Mobster, #

  Lepiej wydać 1900 zeta na karte do kompa by pograć w Quantum Break w 20 fpsach :) I gdzie ty widziałeś konsole za 1900 zeta? Bo tyle nawet na premiere nie kosztowała.

 • piotreeek, #

  Dla U4 nie opłaca sie kupować PS4. Wiem co mówie. Lepiej pożyczyć buahahahahah

 • Roller Mobster, #

  Hmm... No taki autorytet jak ty to nie może sie mylić.

 • Torrez1, #

  1600 za konsole + 300 za gre ?

 • raffal81, #

  Po pierwsze nie 1600zł za konsole tylko 1400zł, po drugie nie 300zł za grę tylko około 220zł, a jak ktoś chce może kupić wersje cyfrową tak jak ja wspólnie z bratem.

 • kitamo, #

  konsole mozna kupic nowa za 1050zł (wersja z jednym padem i bez dodatkowych gier).

 • kratos44, #

  Konsola za ponad 1000zł ja pierdz.. to mój kumpel ma za 3 koła grafikę i tak odpicowanej grafiki nie widział na swoim rydwanie pc.

  A nvidia niech sobie robi swoje konferencję i pokazuję dema technologiczne ech..... na psa urok.

 • piotreeek, #

  Tak sobie tłumacz. RoTTR w 4K nadal niszczy U4. I to jest fakt. Ale co ci japiszonie bede tłumaczył , jak ty nie widziałeś ROTTR w 4K , ani nawet U4 buahahahaha

 • kitamo, #

  Tylko ze ty widziałes go tylko na YT - zarowno ROTTR jak i U4 wiec nie rozumiem po co w ogole sie wypiadac.

 • Yaceek, #

  Oprawa audiowizualna stoi na najwyższym poziomie. Naprawdę świetne oświetlenie, animacje, refleksy i fizyka. Sam motion capture dla postaci w cutscenkach to coś niesamowitego. Najnowsza odsłona Lary Croft miała bardzo podobne cutscenki i... to było na tyle. Naprawdę szkoda, że Uncharted nie wyszedł na PC bo z chęcią bym sobie poszpilał mimo iż nie mam zielonego pojęcia o czym ta gra tak naprawdę jest. No ale teraz wyszły już 3 gry na PS4, które chciałbym ograć - Bloodborne, The Last of Us no i Uncharted 4 więc może pokuszę się w najbliższej przyszłości. Miłego zarywania nocek!

 • cristov, #

  W minusach można dopisać że gra jest dość krótka. Różne źródła podają że to tylko około 13h... Zabawa na jeden weekend.

  Wiadomo, większość zagra wiele razy i do tego jest multiplayer, ale i tak jak dla mnie drobny zgrzyt.

 • raffal81, #

  13H jak na singla to i tak dobry wynik, a do tego całokształt gry, grałem wczoraj z 3h i ze smutkiem szedłem spać by rano wstać do pracy ;]] gra miażdży. Tomb raider fajny ale przepraszam, do U4 sie nie umywa.

 • kitamo, #

  13h dzisiaj to tak ani za długo ani za krótko. Jak na taka gre 10h to jest w miare ok o ile gra nie jest wtórna.

  Troche szkoda ze jest to ostatnia czesc po prostu.

 • kitamo, #

  13h dzisiaj to tak ani za długo ani za krótko. Jak na taka gre 10h to jest w miare ok o ile gra nie jest wtórna.

  Troche szkoda ze jest to ostatnia czesc po prostu.

 • kratos44, #

  Wpierw zagraj dopiero będziesz takie pierdy wypisywać.
  To jest najładniejsza gra na rynku a ten takie farmazony pokazuję ;)

 • AF777, #

  Pewnie jest najładniejsza,ale to nie znaczy ze jej nie mogli pociąć.Mimo wszystko słowa uznania dla Naughty Dog,że z "pudełka do butów'' potrafią wycisnąć na tyle mocno,że żadna gra na PC nie jest od Uncharted 4 ładniejsza.

 • Evolved, #

  hahaha dobre, usmialem sie :)
  przeciez to wyglada co najwyzej srednio, cos jak gry na pc z 2010 roku :)

 • kratos44, #

  A mózg sobie przebadałeś. Ja rozumiem ból pup.... ale aż tak :) Ale się uśmiałem.

 • AF777, #

  Piotreeek,czy ty przypadkiem nie jeździłeś po Orderze jakiś czas temu,teraz z kolei bronisz tej gry.Prawda jest taka a nie inna.Gry na konsole są ładniejsze od gier pecetowych,co jest śmieszne,porównując ich moc,ale tak jest.

 • piotreeek, #

  Dalej jeżdze po Orderze, co nie zmienia faktu że Order ma ładniejszą grafike od U4.
  Gdyby U4 miał w całej grze taką grafike jak w epilogu...to rozumiem. Ale nie ma.

 • AF777, #

  Niedługo się przekonam,czy mówisz prawdę,czy ściemniasz.A co do Ordera,to miewa ładne momenty,ale pupy nie urywa.

 • piotreeek, #

  Ja sam czekam na PS4NEO i mam nadzieje że wyjdzie patch U4 podbijający fpsy do 60. W tej grze ich brak niesamowicie irytuje i baaardzo czesto przy byle szybszym kreceniu kamerą od razu pojawiaja się artefakty na obrazie (testowane na kilku tv). Strasznie to wkurza. Ta gra az prosi się o 60fps.
  No i widze w necie że gimby juz zamieszczają jedynie podpicowane zdjęcia z trybu foto. Ta gra nie ma aż tak czystego i ostrego obazu jak na tych fotoshitach wiec nie daj się zwieść. Chyba że będziesz grał na 10calowym ekraniku.
  Ja testowałem gre na tv od 40",50",55" 65".
  Jedynie epilog prezentuje sie bardzo dobrze pod względem graficznym. Ale nie ma co sie dziwić bo teren epilogu to dwa domki na kilku metrach plaży, więc nie ma co się dziwić że ND mogli sobie pozwolić na "błyśnięcie" wtedy pod kątem graficznym. Gdyby tak wyglądała grafika w całej grze...o wtedy bezapelacyjnie U4 miałby lepszą grafike od Ordera i wtedy sam bym stał z transparentem głoszącym że ND to geniusze i w cudowny sposób przeskoczyli ograniczenia wynikające ze sprzętu.

 • AF777, #

  Może masz rację,ale chyba nie zmienia to faktu,że jak na tak mizerną moc PS4,to i tak wyszło im to całkiem,całkiem.Ciekawe jakby ta gra wyglądała,gdyby PS4 miało znacznie mocniejsze komponenty.

 • piotreeek, #

  Oczywiście że biorąc pod uwage fakt, że PS4 dysponuje wydajnością i3,gtx750ti to wyszło im to bardzo dobrze. Tylko szkoda że konsola jest właśnie tak słaba wydajnościowo i az tak ogranicza ND (tak jak i wiekszośc innych developerów) w kwestii grafiki.
  Wystarczy obejrzeć porównanie DF...
  Uncharted 4: 2014/2015 Demos vs Final Game Graphics Comparison
  https://www.youtube.com/watch?v=HCNyuomzVu8

  Przeciez od czasu pokazania pierwszego gameplayu w 2014, grafika w tym levelu zmieniłą się może kosmetycznie w kilku miejscach. A to znaczy że przez ostatnie dobre póltora roku nie byli w stanie nawet podpicować tej grafiki w jakiś wyraźny sposób. I założe się ze nie dlatego że nie mają umiejętności, a dlatego że już póltora roku temu dobrneli do granic możliwości konsoli.
  A gimby zawsze się pocieszali tekstami w stylu "poczekajcie kilka lat a zobaczycie jaka będzie różnica w grafice" itp brednie. I co? I ND pól roku po premierze PS4 pokazuje w 2014 pierwszy gameplay U4 który nie bedzie poprawiony pod wzgledem graficznym przez nastepne póltora roku.
  Szkoda przez to ND. Widac że ta konsola to dla ich umiejętności (i innych devów) kula u nogi.
  Dlatego niech dają jak najszybciej to PS4NEO i niech to TLOU 2 wygląda wtedy jak należy. I dawać wtedy patch do U4 żeby było 60fps, bo 30 to dla tej gry kara za niepopełnione grzechy.

 • AF777, #

  Swoją drogą,ciekawe kiedy pojawi się taka gra jak Crysis 1,miażdżąca grafiką,nieważne,czy na konsole,czy na peceta.Wychodzą nowe procesory,karty graficzne,a grafika praktycznie stoi w miejscu od jakiegoś czasu.Naughty Dog jeśli się nie mylę w jakimś wywiadzie powiedzieli,że Uncharted 4 będzie bardzo bliski oprawy filmowej,jakiś czas później stwierdzili,że gry jeszcze długo nie zbliżą się graficznie do oprawy ''prawie filmowej''.

 • piotreeek, #

  W wyscigu do oprawy filmowej w trakcie gameplayu napewno jest bliżej Order od U4.
  I nie wnikam tutaj w czarne pasy zmniejszające rozdzielczośc ani w wielkośc terenu po którym sie poruszamy.
  Po prostu szybkie spojrzenie na grafike w taki sposób jak to zawsze robią gimby stawiające wygląd grafiki w driveclubie ponad Project Cars albo Forze Horizon 2/Motorsport 6. Czyli nie obchodzi ich że w drveclubie jest tylko 10 przeciwników, króciutkie trasy, niewidzialne ściany, itd które mają wpływ na to że można było osiagnąc taką grafike.
  Po prostu patrzą na wygląd deszczu i ogólnie grafiki i krótko stwierdzają ze jest ona nabliżej tego co widzą w filmie i dlatego według nich jest ładniejsza .
  I tą samą kategorią ja stwierdzam że Orderowi bliżej do filmowej grafiki niż U4, dlatego jest ładniejszy (ale to juz gimbusów boli).
  Skoro ich nie obchodzi że np w Forza Horizon 2 jest otwarty teren do jazdy i przez to chocby grafika musi być gorsza niz w driveclubie albo to że w Project Cars są o wiele dłuższe trasy i 30 kilku przeciwników na torze, to spoko. Ja też bede w tych kategoriach mierzył grafike porównując Ordera do U4 i nie będzie mnie obchodziło że U4 ma większe tereny, pełne 1080p itd. Dlatego Order jest ładniejszy, a czy jest większym osiagnieciem pod wzgledem technicznym, nie wnikam. Tak jak gimbusy nie wnikają w driveclubie.

 • piotreeek, #

  Gimbusiki tak sie rajcowały Orderem a teraz koniecznie chcą udowodnić wszystkim że U4 ma jednak ładniejszą grafike i blizej jej do filmowości niż Orderowi (bo boli ich że jest odwrotnie), to prosze mi teraz pokazać jakies fotki z gameplaya U4 nie podpicowane w foto mode, które wygladają ładniej niz to:
  http://cdn.goldenge...e-Order-1886-4.jpg
  http://img.gamefaqs...gfs_327723_2_1.jpg

  http://pixelgate.co...eOrder1886-510.jpg
  http://www.ps4news....-order-1886-03.jpg

  Napewno gimbaza bedzie mogła pstryknąc jakies focie porwnawcze chocby na poczatku gry gdzie skaczemy po dachach sierocińca, albo w rozdziale 7, gdzie Drake łazi po budynkach i można pstryknąc pare zdjęc pokazujących panorame domków na modłe tego co widac w Orderze.

  Poprosze też porównania budynków coś na wzór takich zdjęc:
  http://i0.wp.com/ge...order-screen-3.jpg
  http://i0.wp.com/ge...1886-uscreen-5.jpg

  I pozniej takich typowo filmowych pokazujących architekture wewnatrz którą do niedawna gimbusy wychwalały pod niebiosa bo wygladała według nich jak z filmu:
  http://www.onlysp.c...20150219160209.jpg
  http://cdn2.expertr....jpg?itok=wJ4nyEtH
  http://oscartk.co.u...the-order-1886.jpg
  http://static2.game...20150222205745.jpg
  http://www.mobygame...ot-tesla-s-lab.jpg

  A na deser może jakies inne klimatyczne screeny urzadzeń/przedmiotów

  http://www.bitcultu...904497170207_o.jpg

  Albo cos takiego
  http://cdn3.dualsho...233_1417689618.jpg

  Czekam gimbusiki. Wcisnijcie przycisk share bez zabawy w foto mode U4 i udowodnijcie mi że ta gra ma ładniejszą grafike od tych screenów Ordera i jest jej bliżej do filmu niż grafice Ordera.

 • piotreeek, #

  Mówiłem bez trybu foto. Której cześci zdania nie zrozumiałeś?

 • PogromcaBlacharni, #

  te
  http://i.imgur.com/OkE3OTW.jpg

  albo te:
  http://i.imgur.com/kqXGXLG.jpg

  nie są z trybu foto.

 • piotreeek, #

  http://i.imgur.com/OkE3OTW.jpg
  Wiec to zdjecie odpada, bo nie będzie mozliwości porównania z Orderem (brak zieleniny). Choć to ujecie to najlepsze ujecie tej miejscówki, bo jak już zaczynasz ogladać te domki z bliska to juz nie wyglądają tak słodko.

  A to:
  http://i.imgur.com/kqXGXLG.jpg
  Juz lepiej , co nie zmienia faktu że to chyba najlepsze ujęcie całej tej sali.
  Ale jak już podejdziesz troche bliżej okien...

  https://zapodaj.net/images/10c243756dbd7.png

  ...to od razu zaczyna wyłazić ich prostota i oszczedność w geometrii wykonania. Jakieś oszczedne w detale kotary/filary. W ogóle lekka bieda. Wszystko to takie proste w kształcie/detalach, jak budowa cepa.

  https://zapodaj.net/a9cacaa3d24fc.png.html
  https://zapodaj.net/b45aad5cacfc8.png.html

  I to ma być najładniejsza gra na świecie (według ciebie)? Gdzie to do Ordera...

  http://www.onlysp.c...20150219160209.jpg

 • kratos44, #

  Sam jesteś jak budowa cepa.
  Jeszcze z tym pryszczem gadacie.

  Do nory pajacu....

 • piotreeek, #

  Co, boli pupcia że twoj wychwalany pod niebiosa U4 wcale nie jest taki idealny jakbyś chciał co buahahahahah
  To pokażesz mi w końcu ładniejszą grafike niz w Orderze? Czy juz dotarło to twojej pustej łepetyny że U4 ma jednak gorszą buahahahahaha

 • PogromcaBlacharni, #

  "Wiec to zdjecie odpada, bo nie będzie mozliwości porównania z Orderem (brak zieleniny)"
  Mało jest miejsc które można porównać bo to w większości zupełnie inne środowiska. Powiem tak, scen które robią prawie takie wrażenie jak ta http://i.imgur.com/OkE3OTW.jpg w orderze jest może 3-4. W uncharted co najmniej kilkanaście albo i kilkadziesiąt.

  A jak już chcemy porównywać wnętrza budynków to tutaj też uncharted wypada nieco lepiej. tak wypełnionych szczegółami pomieszczeń w orderze nie ma:

  http://i.imgur.com/ZWWWEjN.jpg

  [img]http://i.imgur.com/naK1Z9q.jpg[/img]

  [img]http://i.imgur.com/NVWs4Jt.jpg[/img]

  [img]http://i.imgur.com/gho1qoP.jpg[/img]

  [img]http://i.imgur.com/EFpGvGo.jpg[/img]

  [img]http://i.imgur.com/keDci3P.jpg[/img]

  [img]http://i.imgur.com/TZuEP8K.jpg


  "Ale jak już podejdziesz troche bliżej okien..."

  W każdej grze można znaleźć gorzej wykonane miejsca. W orderze też można znaleźć.

  "http://i1.wp.com/ww...-23-46-13-851.jpg"

  sory ale uncharted to coś deklasuje. I nie jest to mała różnica na poziomie różnic w multiplatformach.

 • piotreeek, #

  Ile razy mam ci powtarzać żebyś sie nie bawił trybem foto. Koniecznie mam wytykać ci twoje zmanipulowane zdjęcia i odsiewać je od tych bez przeróbki?
  Nie możesz jak normalny człowiek zrobić tego zdjęcia? Musisz kombinować?

  Już widze jak U4 deklasuje to...

  http://i1.wp.com/ww...7-21-10-29-272.jpg

  ...szczególnie pod wzgledem ilości detali i ostrości obrazu buahahahah weź mnie nie rozśmieszaj albo kup sobie lepsze okulary.

 • PogromcaBlacharni, #

  "Ile razy mam ci powtarzać żebyś sie nie bawił trybem foto. "

  Zdjęcia robiłem już 2-3 dni temu, wstawiłem to co mam.
  Na potrzeby tego porównania nie ma to znaczenia bo tu nie chodzi teraz o ostrość zdjęć(photomode w u4 w 99% przypadków ogranicza się tylko do lekkiego wyostrzenia), tylko chodzi o porównanie ilość obiektów w pomieszczeniach. Mogę zrobić ci z gmeplaya, ale poza ostrością niczym się nie różnią, a ja porównywałem ilość obiektów.

  Pomieszczenia w uncharted przy podobnym oświetleniu i shaderach(jedynie może metal wygląda mniej naturalnie w uncharted) są bardziej wypełnione obiektami.

 • piotreeek, #

  Jakiego lekkiego wyostrzenia? To lekkie wyostrzenie pokazuje tak ostra i wyraźna grafike jakiej ja nigd w tej grze nie zobacze. Nagle rozmyte roślinnosci stają sie super widoczne. To tyczy sie zresztą wszystkiego co widac na obrazie.
  Jakoś nie widziałem zebyś sie zachwycał rozmazanymi liściami i innymi niewyraźnymi rzeczami któe stale widac na ekranie, a które całkowicie likwiduje tryb foto.

  Rozmazana paćka z tv
  https://zapodaj.net/images/2a80412f13c70.png

  W cudowny sposób poprawiony obraz w trybie foto (wszystko ostre i wyraźne)
  https://zapodaj.net/images/61219a2b9ee80.png

  A jak nie widzisz niemal róznicy to ciekawe czemu tak usilnie zamieszczasz jedynie zdjęcia z trybu foto a nie z gameplayu?

  Może jak jeszcze nie widzisz róznicy w wyostrzaniu to podrzuć jeszcze pare zdjeć z drivecluba z widocznym hubem w trakcie gameplayua nie tylko z trybu foto. Może niech inni ocenią jaka jest wtedy różnica.

 • PogromcaBlacharni, #

  Ale nie chodziło mi o porównanie ostrość grafiki tylko pozostałe aspekty. Jak chcesz to możesz lekko rozmyć te zdjęcia w photoshopie, nie ma to żadnego znaczenia w kwestii order vs uncharted.

  tutaj z gameplya:

  http://i.imgur.com/tEZhufE.png

 • PogromcaBlacharni, #

  Proszę, cieplutkie zdjęcia prosto z gameplaya

  http://i.imgur.com/NrpJEEa.png
  http://i.imgur.com/C7eAFIW.png
  http://i.imgur.com/AgXJNhW.png
  http://i.imgur.com/I7stPj9.png

 • kratos44, #

  Na pc labie swoje brednie wciska tak go tyłek piecze że na konsoli PS4
  wychodzą najładniejszy gry ech...

  pod nickiem piotr8642 też temat U4
  http://pclab.pl/kom69751--0.html#c972609

  Jeszcze kmiotek pokazuję że na TV ma taką paćkę a dobrze wie jak strzeli się screena w czasie gameplayu przez share+trójkąt to screen trochę traci na ostrości a ten piszę że ma tak prosto z gry na TV. I wciska takie screeny fajfus jeden.

  A the order został zdeklasowany bo to widać. Pogromca pokazał screeny z epilogu pokaż w the order takie odpicowane pomieszczenia taką szczegółowość leveli albo taką bujną roślinność z oświetleniem.
  Sam chyba na jakimś trupie TV grał albo specjalnie to robi bo ma ból pup... Jeszcze Tomb raidera wciska jak tomb raider może ssać U4 w oprawie ech.

 • PogromcaBlacharni, #

  Tam też?... bez komentarza.

  o co chodzi z tym "share+trójkąt"?

  Sprawa jest prosta, w photomode obraz jest trochę ostrzejszy coś jakby na obraz nałożono maskę wyostrzającą. Tyle. Niewiele się to jednak różni.

  Na trybie renderowania niebiesko pomarańczowym jest w gameplayu jeszcze ostrzej niż w photomode. Szkoda tylko że naughty dog nie dało możliwości większej kontroli ustawień tak jak w the order albo chociaż division i wtedy każdy mógłby sobie kontrolować ostrość. Chociaż przypuszczam że 95% osób i tak nie zawracałoby sobie głowy takimi niuansami.

 • piotreeek, #

  "o co chodzi z tym "share+trójkąt"? "

  A jak robisz zdjęcie w foto mode ciapku?

 • PogromcaBlacharni, #

  "A jak robisz zdjęcie w foto mode ciapku? "

  co to jest "ciapek"?

 • piotreeek, #

  ""A jak robisz zdjęcie w foto mode ciapku? "

  co to jest "ciapek"?"

  Kiedyś ci wyjasnie na jabłuszkach.

  To mówisz ze jak robisz to zdjęcie?

 • PogromcaBlacharni, #

  "Kiedyś ci wyjasnie na jabłuszkach."

  No brawo. Jak zwykle nie dałeś rady w merytorycznej dyskusji żyłka ci pękła i znowu zaczynasz obrażać.

  Typowe zachowanie blacharza.

 • piotreeek, #

  "Sprawa jest prosta, w photomode obraz jest trochę ostrzejszy coś jakby na obraz nałożono maskę wyostrzającą. Tyle. Niewiele się to jednak różni. "

  Oczywiście że sprawa jest prosta. Tak samo jak i w driveclubie. Czyli fanbojki zamieszczają w necie jedynie przerobione zdjecia w fotomode, bo normalne zdjęcie by pokazywało zbyt cienką grafike i ktoś inny zacząłby zadawać pytania.

 • piotreeek, #

  "Na pc labie swoje brednie wciska "

  Jeżdże po tobie tutaj i na pclabie aż dałeś stamtąd noge Yoshi75 i jeszcze udajesz że to nie ty buahahhha
  Ty to masz serio zrytą psychike.

 • piotreeek, #

  "Proszę, cieplutkie zdjęcia prosto z gameplaya

  http://i.imgur.com/NrpJEEa.png
  http://i.imgur.com/C7eAFIW.png
  http://i.imgur.com/AgXJNhW.png
  http://i.imgur.com/I7stPj9.png"

  Nie traktujmy epilogu jako wielkiego gameplayu a jako ciekawostke. Widac że te dwa domki na krzyż i pare metrów plaży pozwoliło ND podpicować grafike w stosunku do reszty gry. Pisałem juz o tym. gdyby tak wygladała cała gra wtedy miałaby grafike ładniejszą od Ordera. A tak nie ma.

 • PogromcaBlacharni, #

  "Nie traktujmy epilogu jako wielkiego gameplayu a jako ciekawostke"

  W chapterze 4 też mogę podobne foty strzelić i w 16 też.

 • piotreeek, #

  "W chapterze 4 też mogę podobne foty strzelić i w 16 też."

  To jeszcze w pierwszym rozdziale w sierocińcu poszukaj jakiś szaf i krzeseł i tez strzel takie zdjecia.

  Chapter 4....pokój z poddaszem, to sie kurde uchachałem. A ja myślałem że Order ma małe poziomy...

 • PogromcaBlacharni, #

  "pokój z poddaszem, to sie kurde uchachałem. A ja myślałem że Order ma małe poziomy... "

  Epilog się nie liczy, chapter 4 się nie liczy, chapter 16 też się nie liczy lol. Jak daje większe lokacje to też się nie liczy, bo roślinność.
  Czyli teraz uciekamy do twierdzenia że nic się nie liczy i nie da się porównać.

 • piotreeek, #

  Da sie porównać. Juz nawet zacząłem porównania jak widziaęłś niżej.

 • PogromcaBlacharni, #

  jak na razie po wstawieniu kilkunastu zdjęć, mówisz że żadne się nie liczy bo nie, bo prolog, bo mały poziom, bo roślinki, bo cośtam cośtam.

 • PogromcaBlacharni, #

  "...szczególnie pod wzgledem ilości detali i ostrości obrazu buahahahah weź mnie nie rozśmieszaj albo kup sobie lepsze okulary. "

  Poza jakością tekstur uncharted totalnie masakruje tomb raidera.

 • Im2Crazy4U, #

  ludzie nie piszcie z tym zakompleksionym piotrkiem.. pajacuje i gada glupoty aby podsysac atmosfere i dyskusje.. taki to jego zboczony fetysz. Olac go jak wiekszosc ogarnietych tutaj. Ma swoj swiat niech se pieprzy swoje farmazony.

  Do do samego U4.. zakupiłem 2 dni temu i jako dosc konkretny krytyk co do grafik itp smiem twierdzic ze mnie ta gra rozniosla na lopatki. Grafika jest przecudowna dawno tak sie nie jaralem obrazem.. dodajac do tego zajebista gre mamy idealne polaczenie. Kupowac na slepo nie zalowac hajsu na prawde konrketna robota. Najladniejsza gra jaka widzialem bezapelacyjnie

 • piotreeek, #

  Udało mi sie uchwycić podobne ujęcia w U4 i Order. Można podziwiać i porównywac do woli.

  Order
  https://zapodaj.net/images/d669a7b8a97d8.png

  U4 buahahahahhaah
  https://zapodaj.net/images/5ace3ca26a4f2.png

  Jeszcze troche detali budownictwa udało mi się uchwycić na zdjęciach.

  Order
  https://zapodaj.net/images/34165f875ed64.png

  U4 buahahahhhaa
  https://zapodaj.net/images/d0920171989e6.png

 • PogromcaBlacharni, #

  lol
  Zdjęcie na jakimś dachu w nocy kontra zdjęcie z chodnika w południe. Rzeczywiście podobne ujęcia.

 • Green Lantern, #

  Po co dyskusja z tym przygłupem?

 • piotreeek, #

  Bo ja grałem w gre, a ty wiesniaku będziesz ją przechodził jedynie na YT. A teraz do budy.

 • piotreeek, #

  "Zdjęcie na jakimś dachu w nocy kontra zdjęcie z chodnika w południe. Rzeczywiście podobne ujęcia."

  Spójrz na te screeny.
  I tak jak wybierałeś ładniejszą grafike w wyścigach pod katem tego gdzie jest ona najbardziej zbliżona do tego co widzisz w rzeczywistości albo w filmie, tak wybierz i tutaj.
  Zawsze wskazywałeś drivecluba , bo według ciebie grafika choćby deszczu była tam najbardziej zbliżona do realizmu. Tak samo i tutaj wybierz tą gre na która patrząc powiesz że ukazuje obraz bardziej zbliżony do rzeczywistości.
  Więc Order wins. I to bezapelacyjnie.

 • PogromcaBlacharni, #

  No to chociaż trzeba było zrobić jakieś foty w orderze w chapterze 11(też noc), a nie porównanie screena ze słoneczkiem na chodniku do zdjęcia w ciemności na jakimś balkonie w rogu mapy.

 • piotreeek, #

  Tu czego byś nie porównał , to i tak wychodzi na to że Order ma ładniejszą grafike bardziej "udającą" rzeczywistość czy tam film, niz U4. Order to taki Driveclub w świecie wyścigów. A U4 to taki Project Cars.
  No ale trzymam się tutaj waszego fanbojowego kryterium oceniania grafiki w grach gdzie nigdy nie patrzyliście na to że Project cars ma wiecej przeciwników, lepszą fizyke, model jazdy, dłuższe trasy itd a liczył się tylko powieszchowny wygląd gry bez zagłebiania się w technikalia (co jakim kosztem osiagnięto). Więc Order ładniejszy. A U4 moze mu lizać buty.

 • Im2Crazy4U, #

  Nie wiem po co piszą z tym dzieciakiem.. normalni tutaj go olewają a wy tylko nabijacie komentarze w tym temacie spierając się z "nikim"

 • koczejk, #

  świeżo skończyłem wczoraj a raczej zmęczyłem 3 cześć i raczej nie zagram w 4 , coraz bardziej absurdalne akcje, jedynka mi się podobała 2 już trochę przesada 3 to już kosmos absurdów, owszem są świetne momenty ale to nie moja bajka chyba że trochę zmieni się mechanika rozgrywki.

 • angelboy, #

  skoro nie Twoja bajka to po co grasz i wydajesz pieniądze :) to jest przecież "oczywiste" że każda kolejna część jest coraz bardziej przepakowana ... suma suma rum nie musiałeś grać i marnować swojego cennego czasu :) nikt Ci nie kazał :)

 • PiotroZ, #

  Droga Redakcjo czy ktokolwiek tam siedzi, dlaczego nie pobanujecie tych pajacy, którzy urządzają tutaj piaskownice? Ja wiem, że wyświetlenia, komentarze i tak dalej i tak dalej, ale 99% komentarzy pod takimi newsami/artykułami to przepychanki dzieci, które próbują się dowartościować, że mają kartę za 5 kafli albo że ich konsola miażdży PC, bo wyszła na nią ładna gra. Merytorycznej dyskusji próżno tu szukać, bo zaraz dostanie się w głowę łopatką albo innymi grabkami... Nie tędy droga, naprawdę...

 • scoobydoo19911, #

  Jak zatwardziały pecetowiec muszę powiedzieć że ta gra jest naprawdę niesamowita pod względem grafiki, i chyba jest to też najładniejsza aktualnie gra na rynku. Nie wiem czy miodność gry idzie w parze z grafiką, jeżeli tak to musi to być niesamowita gra.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.