23 marca 2017, Tomasz Chmielewski

Qludki ataqują, Proqop ściemnia, a ja się dobrze bawię

Kategoria: RTV Telewizory, Tematyka: Samsung Na Topie QLED, Producenci: Samsung

Co może wyniknąć z połączenia kosmitów, bardzo ciekawego produktu i mocnej promocji przez firmę, której nie brakuje kasy? Odpowiedź: totalna ściema.

Co czujesz gdy pierwszego dnia wiosny wjeżdżasz późnym wieczorem na teren Politechniki Warszawskiej i widzisz nobliwy budynek Wydziału Fizyki spowity dziwnym niebieskim światłem?

Pierwsza myśl, że to kosmici. No dobrze, ale skąd? Z Marsa? Nie może być, bo na budynku jest duże Q, a nie duże M. Opanowuję strach, przełamuję się i podchodzę bliżej. Przed budynqiem stoi qilqu przybyszów … wyglądają całqiem normalnie, więc ostrożnie zbliżam się aby zasięgnąć języqa…

Oqazuje się, że to rzeczywiście inwazja, ale nie qosmitów, tylko niejakich Qlud-ków czy QLED-ków. A sprawcą wcale nie jest złowrogi Zurg, tylqo Samsung. Qrótko mówiąc, oficjalna qonferencja i polski debiut najnowszych telewizorów qoreańskiej qorporacji.

Qonferencję rozpoczął znany prezenter Marcin Proqop oraz szef marqetingu Samsunga Maciej Qonieczny . Ten niecodzienny duet musiał doprowadzić do qatastrofy, qtóra zresztą wqrótce nastąpiła.

Dość powiedzieć, że w pewnej chwili zgromadzeni goście usłyszeli słowa „to nie taq miało wyglądać … jestem profesjonalistą … możecie Państwo powoli zacząć wychodzić”. Nie wierzycie? Obejrzyjcie poniższy film.

Po tej „totalnej ściemie”, aby choć trochę wynagrodzić dzienniqarzom horror, jaqi stał się ich udziałem, Samsung wypuścił na scenę trzy zgrabne qosmitqi. Nie trzeba już było opuszczać sali, więc odetchnąłem z ulgą …

Po podrygach qosmiteq na scenie pojawił się przybysz z Centrum Nauki Qopernik. To była zdecydowanie najlepsza i najcieqawsza część całej qonferencji. Dlaczego? Bo była mowa o qwantoqropqach.

Po fizyce przyszedł czas na design. Czy było qool? Zobaczcie sami.

Po tym dość przydługim występie przybyszqi w qosmicznej spódnicy…

… nastąpiła część poświęcona funqcjom „nie dla idiotów”, czyli Smart. Niewiele z niej zrozumiałem, ale pewnie moje IQ jest niższe od QLED-owego…

Uff. Czas na ostatnią część programu, czyli wszystko dobre, co się dobrze qończy.

Wniosqi, wrażenia, qonqluzje

Polską premierę QLED-ów uważam za bardzo udaną. Qonferencję zorganizowano tak, że prawie qażdy mógł znaleźć w niej coś dla siebie. Poszukiwacze sensacji i osoby żądne dreszczyqu emocji miały symulowaną awarię zasilania, a płeć pięqna i qoneserzy designu ‒ wyqład o historii wzornictwa. Z qolei my, czyli dzienniqarze techniczni – fizyqa machającego laserami i opowiadającego o qwantoqropqach. Samsung zorganizował polsqi debiut QLED-ów z dużym rozmachem, a nawet z … jajem, co poqazuje, jak duże znaczenie ma da niego ten właśnie produqt. W qażdym razie ja i moi qoledzy po fachu bawiliśmy się świetnie. Mam nadzieję, że jaqość obrazu z telewizorów QLED dorówna całemu szumowi, jaki woqół nich uczyniono. A na podstawie tego, co do tej pory widziałem, sądzę, że QLED-y mają duże szanse na suqces.

I jeszcze jedno. W chwili gdy piszę te słowa, dwa metry ode mnie stoi sobie grzecznie w pudełqu nierozpaqowany, świeżutqi QE55Q7F. Spodziewajcie się zatem niebawem moich pierwszych wrażeń.

Acha, jeszcze coś. Drogi Samsungu! Mam dla Ciebie parę nowych haseł reqlamowych: „Qażdy Qosmita Qpowałby QLED-a”, „QLED – dla ludzi z wysokim IQ” oraz „QLED is qool” (wszelkie prawa zastrzeżone).

PS. Teraz już serio. Najtańsze QLED-y z serii Q7F (płaskiej) zaczynają się od kwoty 7200 zł za model 49-calowy. Z kolei telewizor 55-calowy ma kosztować 8200 zł, a 65-calowy 12000 zł. Są to oczywiście ceny przybliżone i nieoficjalne. A kiedy w sklepach? W kwietniu.

PS2. Każdy kto w dniach 22 marca – 2 kwietnia br. zamówi 55- lub 65-calowego QLED-a z płaskiej serii Q7F lub wklęsłej Q8C otrzyma pięcioletnią gwarancję na telewizor oraz darmową instalację, konfigurację i szkolenie z obsługi. Więcej informacji na stronie qled.samsung.pl.

Sonda

Czy QLED jest QOOL?

 • 13
 • 19
 • 11
 • 10
 • 20
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • krecik88, #

  Qledy fajnie spoko, ale mam mieszane myśli co do stosowania w (prawie)całym artykule Q zamiast K, dziwnie się to czyta.

 • Marucins, #

  OLED, 4K, HDR, QLED,...

  Wszystko po to aby pokazać jaki jesteś nieszczęśliwy przez to że nie masz najnowszej technologii w starym bo AŻ 2 letnim TV.

 • gatar, #

  Co q..... za język ? :-(

  "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają."

 • Avantu, #

  Nie rozumiem tych QLEDów. W czym to jest lepsze od dobrego OLEDa? W niczym?

 • BluePandoraBox, #

  można je trzaskać na starych liniach produkcyjnych i tłuc kasę wciskając ciemnotę
  3D się nie przyjęło to musieli coś innego wymyślić by ludzie wymienili całkiem dobre 2-7 letnie TV, za 2-3 lata wprowadzi Samsung OLED i będzie znów przekonywać że to lepsze i bez nowego TV nie można żyć :P

 • Freakman, #

  czytać się tego nie da

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.