30 listopada 2017, redakcja

Czas zakasać rękawy

Kategoria: Komputery Podzespoły Ciekawostki Obudowy, Tematyka: modding Fractal Design, Producenci: Fractal Design

Założenia:

  • malujemy obudowę na bardziej "benchmarkowe" barwy
  • przy okazji budujemy piwnicę, na której umieścimy logo naszego portalu

Nie będziemy malować całej obudowy, a jedynie przednią osłonę (mesh), górny panel z portami i piwnicę. W tym celu musimy rozebrać wszystko w drobny mak. Warto zapamiętać lub zapisać, gdzie znajdują się poszczególne śrubki, tak by potem nie zostały nam "zbędne" cześci.

Koszyk na napędy będzie nam przeszkadzał w instalacji komory zasilacza, więc na razie trzeba go wymontować.

Już prawie wszystko gotowe do pracy, trzeba jeszcze wykręcić górny panel.

Nie jest to czynność specjalnie skomplikowana i poradzi sobie z nią każdy, kto potrafi utrzymać śrubokręt w ręku.

Przygotowujemy wszystkie elementy, które wymagać będą malowania...

... i nie zapominamy o przygotowaniu materiałów do piwnicy (komory zasilacza) - która również będzie mogła pochwalić się pomarańczowym kolorem. Projektujemy i mierzymy piwnicę oraz wycinamy ją za pomocą specjalnego noża.

Uniwersalna porada - zanim przystąpisz do cięcia, lepiej wymierz dwa, a jeszcze lepiej trzy razy ;-) Dopasowujemy wysokości zagięcia plexi.

Pierwsze przymiarki komory zasilacza...

... i przygotowanie logo Benchmark.pl, które się na niej znajdzie. Nakładamy szablon, wycinamy go i zdejmujemy zbędną folię.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.