30 listopada 2017, redakcja

Podstawy modowania - jak stworzyć obudowę Benchmark Edition

Kategoria: Komputery Podzespoły Ciekawostki Obudowy, Tematyka: modding Fractal Design, Producenci: Fractal Design

I TY możesz zostać modderem! Od czego można zacząć modyfikację obudowy?

Na początek umówmy się - kupienie obudowy z oknem i włączenie podświetlenia LED na płycie głównej to nie modding. Modowanie zaczyna się wtedy, gdy zakasamy rękawy, złapiemy za narzędzia i zmodyfikujemy obudowę tak, by stać się posiadaczem unikalnego projektu.

Na naszych łamach od czasu do czasu możecie zobaczyć fotki co ciekawszych projektów - a wyobraźnia modderów jest naprawdę nieograniczona. Dobrym przykładem jest choćby obudowa w kształcie myśliwca z Gwiezdnych Wojen. Oczywiście taka obudowa wymaga mnóstwa pracy i niezłych umiejętności. Jeśli zaczynać przygodę z moddinego to... od czegoś prostszego.

Z pewnością wielu z was lubi majsterkować i myślało o tym, by zmodyfikować obudowę komputera. Jeśli nigdy nie udało się wam przejść z fazy projektowania do czynów, mamy dla was mały poradnik.

Modyfikacja obudowy - od czego zacząć?

Nie ma co się porywać z motyką na słońce. Zaczynamy od podstaw. Trochę malowania, trochę wycinania - nic skomplikowanego. Z tym poradzi sobie każdy - a później można przejść do bardziej skomplikowanych zadań.

Od czego zacząć modowanie? Podstawy modyfikacji obudowy zaprezentuje wam Staszek "Tips" Wiertelak - moder znany choćby z udziałów w zawodach GeForce Garage.

Fractal Design Focus G

Skorzystaliśmy z obudowy Fractal Design Focus G (wersja biała). Obudowa już w standardowej wersji jest niczego sobie, ale pora nadać jej nieco indywidualnego szlifu. Zerknijcie na wideo z procesu modyfikacji, a dokładniej omówimy ją na kolejnych stronach!

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.