11 lipca 2018, Przemysław Jankowski

Radość z codziennego użytkowania

Kategoria: Akcesoria Mobilne Słuchawki Słuchawki BT, Tematyka: Słuchawki Bluetooth Plantronics słuchawki bezprzewodowe, Producenci: Plantronics

Wrażenia z codziennego użytkowania

Zdecydowanie największą zaletą Plantronics Voyager 8200 UC jest jakość rozmów. Zsynchronizowane mikrofony działają rewelacyjnie, idealnie wyodrębniając nasz głos z potencjalnych szumów i hałasów w najbliższym otoczeniu. Mało tego, my słyszymy naszego rozmówcę tak dobrze, że można odnieść wrażenie, iż słuchawki niemalże symulują rozmowę bezpośrednią. Niesamowita, wręcz niespotykana jakość.

Plantronics Voyager 8200 UC - zawartość zestawu

Kolejną zaletą, którą można zauważyć podczas codziennego użytkowania jest jakaś taka spójność tych słuchawek, jakaś po prostu wygoda korzystania z nich. Dołączony pokrowiec przydaje się, gdy chcemy je schować, a do tego mieści w sobie wszystkie niezbędne przewody. Gdy rozładuje się nam bateria - co mi się nie zdarzyło - z pomocą przychodzi kabel micro USB, a kiedy zechcemy podłączyć sprzęt do komputera z innej epoki - adapter USB.

Do tego wygoda! Są to dość ciężkie słuchawki, w końcu materiały klasy premium oraz pojemna bateria muszą swoje ważyć. Jednakże, mimo wagi i niemałych muszli, jest to sprzęt mieszczący się w granicach słuchawek kompaktowych. Mniejsza jednak o wagę czy wymiary, gdyż po założeniu tego modelu, człowiek dosłownie odpływa.

Plantronics Voyager 8200 UC - zawartość zestawu

Uszy idealnie wpasowują się w przestrzeń wewnątrz muszli, a pałąk sprawia, że cały Voyagery świetnie przylegają do głowy - nie uciskają, leżą perfekcyjnie, a komfort noszenia jest absolutny. Owszem, nie są to słuchawki na upalne dni, ale nie oszukujmy się - żaden model nauszny nie pogodzi idealnego komfortu ze skrajnie wysokimi temperaturami.

Na plus zasługuje także wygoda obsługi - położenie przycisków jest wyśmienicie rozplanowane - oraz separacja od dźwięków otoczenia. Już bez włączenia funkcji redukcji hałasu jesteśmy dobrze odizolowani od świata zewnętrznego, a po jej uaktywnieniu słyszymy tylko przytłumione echo tych najbardziej irytujących odgłosów.

Plantronics Voyager 8200 UC

Efekt przy pasywnej i aktywnej redukcji jest porównywalny, różniąc się jedynie nieco natężeniem. Przy włączonej funkcji słyszymy jedynie przytłumione, bardzo płytkie dźwięki tła, które brzmią jakby były od nas dość znacznie oddalone. Reasumując, Plantronics Voyager 8200 UC nie mają słabych stron. Są w absolutnej czołówce słuchawek Bluetooth na rynku, tak biznesowym, jak i czysto konsumenckim.

Do muzyki czy rozmów?

Pora na ciekawe pytanie, jak Plantronics Voyager 8200 UC sprawdzają się po prostu w obsłudze multimediów? Cóż, sprawdzają się dokładnie tak, jak powinny słuchawki za nieco ponad 1000 złotych. Są genialne. Muzyka to czysta przyjemność i to w zasadzie każdy gatunek muzyczny, gdyż te słuchawki nie znają pojęcia przesteru czy choćby zalegającego basu. Są bardzo plastyczne i uniwersalne, a przy tym dobrze reagują na zabawę korektorem dźwięku.

Plantronics Voyager 8200 UC - wtyki

Fakt faktem brakuje im nieco szczegółowości i niektóre utwory, jak choćby kultowa i wielopoziomowa “Bohemian Rhapsody” brzmią nieco jednowymiarowo. Teoretycznie jest to spora wada dla fanów perfekcyjnego brzmienia, ale ogólna charakterystyka dźwięku jest na tyle dobra, że szybko o tym minusie zapominamy.

Jeśli chodzi o filmy, to odpowiedź jest tu identyczna. Dobrze ustawione w equalizerze Voyagery potrafią wgnieść w fotel, nawet jeśli jest to jedynie plastikowe krzesło w tramwaju lub miejskim autobusie. Czego chcieć więcej?

Plantronics Voyager 8200 UC - słuchawki

Podsumowanie

Plantronics Voyager 8200 UC to zdecydowanie jedne z najlepszych słuchawek Bluetooth na rynku i to nie tylko z perspektywy aktywnych i mobilnych przedstawicieli świata wielkiego biznesu. Wyglądają doskonale, są nieprawdopodobnie wygodne, a do tego oferują rewelacyjną jakość rozmów oraz bardzo dobrą jakość dźwięku. Nie są to słuchawki pozbawione wad, ale w ogólnym rozrachunku wady te są niezauważalne.

Plusy

 • Wykonanie
 • Wygląd
 • Komfort użytkowania
 • Jakość rozmów
 • Jakość dźwięku
 • Jakość mikrofonu
 • Łatwość obsługi
 • Redukcja dźwięków otoczenia
 • Czas pracy na baterii

Minusy

 • Wysoka cena

Dobry Produkt benchmark.pl

90%

 

Komentarze

 • rlistek, #

  Oho, wada o "braku szczegółowości dźwięku" znikła? Można wiedzieć z jakiego powodu? Mam nadzieję, że nie z powodu jakiegoś odgórnego wpływu na treść recenzji.

  Poza tym wadę "wysoka cena" mamy rozumieć jako 'wysoka cena jak na to jak grają', bo przecież na cenę zawsze trzeba patrzeć przez pryzmat jakości? Dobrze zatem wnioskuję, że niektóre rozwiązania konkurencji w podobnej cenie będą oferować więcej/będą lepsze?

 • taki_jeden, #

  Przecież pisał, że w sumie ogólna "superowość" tego produktu powoduje, że nie będziesz zwracał na "brak szczegółowości dźwięku" uwagi. To ostatecznie, po co o tym w ogóle pisać. I tak oto znikło z recki. :)

  W sumie jedyny powód jaki bym zaakceptował to, że test został źle przeprowadzony i po odpowiedniej kalibracji szczegółowość zaistniała. Tak czy inaczej po publikacji artykułu nie powinno się go zmieniać w taki sposób. Historia powinna być zachowana, informacja co, dlaczego i jak się zmienia. A nie, "może nikt nie widział"... Widział, widział, a autor traci całkowicie na wiarygodności.

  Zdecydowanie podzielam Twoje zdanie na temat "wysokiej ceny". Czyżby miałby być to minus każdego sprzętu premium dlatego, że byle kto będzie żałował tyle wydać?

 • jacorf, #

  Nie ma to jak słuchawki dla mobilnych biznesmenów. Nie prościej napisać domokrążców?

 • bodziokrak, #

  Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad tego typu słuchawkami, więc szybko łyknąłem recenzję i skonfrontowałem ją z innym dostępnym w sieci. Jakość dźwięku gubi szczegóły przy połączeniu z tele, natomiast przez dedykowany do komputera adapter już jest znacznie lepiej. Jakość wykonania przeciętna, wiele elementów skrzypi, redukcja szumów nie powala na kolana. Konkluzja dobre słuchawki, ale nic ponadto i źle wycenione.

 • czacza131, #

  Witam
  Polecam Audio-Technica ATH-DSR9BT
  Pozdrawiam

 • bodziokrak, #

  Miałeś, używasz, czy wnioskujesz z recenzji z sieci. Jakie by nie były słuchawki, mogą być nawet bardzo drogie, sprawdzają się w konkretnych warunkach. Ja nie jestem jakimś audiofilem, ale czytając recenzje dostępne w sieci, są tam zawarte tylko informacje o jakości brzmienia w konkretnych utworach. Ja szukam bardziej uniwersalnych, nie śmiać się, oglądania filmów również chociaż możliwie najlepszą ścieżką dźwiękową.
  Nikt z oczywistych powodów do tych słuchawek nie wybierze do tego filmu, a one mogą w tym momencie polec w starciu z tańszymi słuchawkami.

 • czacza131, #

  ...mam i używam bardzo często...regularnie grywam w turniejach w Pokera i spędzam sporo czasu przy stole...czasami po kilkanaście godzin bez przerwy...próbowałem B&O H8 i H9 , B&W P7 , Bose i Sony...ale Audio - Technica są bezkonkurencyjne...(reszte po prostu odesłałem po kilku dniach) dla mnie oczywiście...do tego mają super pokrowiec , a nie jakiś tam worek...

 • wanakamura, #

  Ciężko to nazwać testem,
  brak nawet informacji czy słuchawki obsługują aptX LD HD dlaczego? bo nie obsługują.
  Obsługa DTS? brak :)
  Do muzyki? no chyba nie raczej jak piszą do "biznesu" w końcu mają certyfikat skype.
  Benchmark to są jakieś drogo opłacone jaja a nie test

 • SirMichael, #

  to już lepiej kupić stare tobre boski.

 • rlistek, #

  Ja bym powiedział, że jak ktoś koniecznie chce BT i ANC to lepiej dołożyć trochę do B&W PX.

  Swoją drogą to te opisywane tutaj słuchawki wcale nie wyglądają jak do biznesu, bo jak na mój gust bardziej by pasowały do dresu niż eleganckiego ubioru.

 • czacza131, #

  Witam
  Moim zdaniem jeżeli już ktoś planuje wydać sporą sumę na bezprzewodowe słuchawki to Audio-Technica ATH-DSR9BT sa najlepszym wyborem...przed ich zakupem spróbowałem kilku innych z górnej półki ale wszystkie odesłałem...Powyższe to po prosu kwintesencja takich słuchawek...choć to tylko moje zdanie to szczerze polecam.
  Pozdrawiam

 • Wookie1991, #

  Masz rację, ale trzeba jeszcze spojrzeć na pryzmat ceny, bo takie audio technica kosztują 2 razy więcej niż wszystkie inne wymienione przez Ciebie modele. Beoplay H9 chyba są najbliżej jakością do AT, ale kosztują około 300 funtów, a nie jak AT - 500 funtów.
  Akurat w tym przypadku wysoka cena jest adekwatna do jakości.

 • rlistek, #

  Oczywiście, że masz rację, jakość dzwieku to jest kwestia tego ile kto może wyłożyć i umiejętności wyboru sprzętu pod własne preferencje. Też mógłbym napisać, że te Audio-Technici kolegi wyżej nie mogą się nawet równać z moim przenośnym zestawem do słuchania muzyki, na który niemniej musiałem wydać ze 2 razy tyle co on. Jakość dzwieku jest bardzo mocno skorelowana z ceną.
  Myślę jednak, że nie o to chodziło koledze wyżej, bo on chciał polecić po prostu bardzo dobre jego zdaniem słuchawki BT. Jak ktoś szuka czegoś w ściśle określonym, niższym budżecie to oczywiście, że takiej propozycji nie potraktuje poważnie. Ale jeśli ktoś po prostu szuka dobrych słuchawek BT i za odpowiednią jakość jest w stanie dać też odpowiednią kwotę, to może dzięki temu się z nimi zapozna, przetestuje i zdecyduje czy są to słuchawki dla niego czy nie. Ja bym się osobiście w BT nie pchał, ale dla wielu ludzi to fajna opcja.

 • taki_jeden, #

  @rlistek

  Długo się zastanawiałem przed kupnem słuchawek czy chcę BT czy kabel. Wszystkie wcześniejsze słuchawki jakie miałem najczęściej padały przez kabel. I to dwojako: albo kabel gdzieś się przetarł (najczęściej przy wtyczce lub przy samych słuchawkach (pół biedy, można wymienić)). Albo przez to, że za kabel ktoś mi szarpnął, albo sam to zrobiłem i słuchawki lecą na ziemię... Po paru upadkach albo coś pęknie albo coś zaczyna trzeszczeć. Niestety.

  Wybór padł więc na BT. I powiem, że nigdy wcześniej nie miałem takiej wygody i łatwości poruszania się w komunikacji miejskiej w wielkim mieście.

  Wiem, że za cenę BT + ANC (które zazwyczaj się w takich słuchawkach znajduje), mógłbym kupić lepsze słuchawki na kablu... no ale cóż, kompromis, między wygodą a jakością.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.