11 stycznia 2019, Marcin Jaskólski

GeForce RTX 2060 - podkręcanie

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne, Tematyka: Nvidia Nvidia GeForce Na Topie Nvidia Turing, Producenci: Nvidia

Model RTX 2060 ma przyzwoity potencjał OC, chociaż widać, że GPU ma jeszcze zapas (temperatury po OC sięgały zaledwie 80 stopni), ale na wyższe podkręcanie nie pozwala limit TDP. Na pewno wyciśniemy trochę zarówno z rdzenia, jak i pamięci GDDR6.

Podobnie jak w przypadku wydajniejszych modeli działa tu mechanizm automatycznego OC znanego choćby z EVGA Precision.

W testach porównawczych wykorzystaliśmy autorski model GTX 1070 Ti firmy MSI. Może on pracować w trzech różnych trybach, z których najwydajniejszym jest OC - w takiej właśnie konfiguracji przetestowaliśmy tę kartę, bowiem dziś praktycznie chyba nikt nie będzie próbował upolować standardowo taktowanej 1070 Ti (o ile to w ogóle możliwe).

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.