1 maja 2018, Tomasz Duda

Najlepsze słuchawki wokółuszne do 100, 200 i 500 zł

Kategoria: Komputery Peryferia Słuchawki, Tematyka: Najlepsze produkty SONY Kingston AKG Beyerdynamic Koss Sennheiser Jakie słuchawki Brainwavz, Producenci: SONY Kingston AKG Beyerdynamic Koss Sennheiser

Słuchawki nauszne to dobre słuchawki do telefonu, smartfona i odtwarzacza MP3 oraz MP4. Często zapewniają lepsze, pełniejsze i mocniejsze brzmienie od małych słuchawek dousznych i dokanałowych, a niektóre modele są też składane dzięki czemu łatwo można je przenosić.

Dobre i tanie słuchawki wokółuszne - jakie wybrać?

Słuchawki wokółuszne często oferowane są w sklepach jako „nauszne”, ale różnią się od nich pod kilkoma istotnymi względami. Pierwszym i najważniejszym z nich jest wielkość.

Słuchawki wokółuszne są duże, a ich poduszki, nausznice, czy jak kto woli pady otaczają całą małżowinę uszną. Innymi słowy słuchawki nie przygniatają uszu lecz mieszczą je wewnątrz. Dzięki temu są bardzo komfortowe i można ich używać dłuższy czas.

Ponadto duże słuchawki wokółuszne mieszczą w sobie większe i często lepsze przetworniki. Najczęściej możemy więc liczyć na lepszą jakość dźwięku. Większe przetworniki mogą generować mocniejsze tony niskie (basy) i niejednokrotnie lepiej radzą sobie z reprodukcją bardziej szczegółowych tonów wysokich (sopranów). Większa bywa też moc.

Poza tym ze względu na swoją wielkość i konstrukcję objętość muszli i przestrzeń wokół ucha są większe, więc można osiągnąć bardziej naturalne i przestrzenne brzmienie.

Słuchawki wokołuszne są duże i zazwyczaj mają dłuższy oraz grubszy przewód. Dlatego nadają się najlepiej do słuchania muzyki w domu lub innym miejscu w którym raczej siedzimy niż się przemieszczamy. Niekiedy wadą dużych słuchawek jest niedokładne dopasowanie nausznic w czasie noszenia okularów (choć w praktyce zależy to zarówno od konstrukcji słuchawek, jak i okularów).

Dobre słuchawki wokółuszne

Podstawowy podział słuchawek wokółusznych wg konstrukcji:

Otwarte - Obudowy (muszle) słuchawek mają otwartą, ażurową część zewnętrzną, umożliwiającą swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu ciśnienie akustyczne może się sprawniej rozchodzić, a przetwornik nie musi zmagać się z nadmiernymi oporami. Słuchawki otwarte często oferują bardzo przestrzenne brzmienie i znakomitą szczegółowość. Dodatkowo taka konstrukcja zapewnia też dobrą wentylację i lepszy komfort długiego odsłuchu np. latem. Wadą jest to, że dźwięk wydostaje się na zewnątrz słuchawek.

Zamknięte - Obudowy słuchawek są szczelne, więc przetworniki mogą generować większe ciśnienie akustyczne (nie uchodzi ono nadmiernie poza muszle). Dzięki temu słuchawki zamknięte mogą generować mocniejsze, bardziej miękkie tony niskie (basy). Brzmienie jest dynamiczne i pełne energii, ale cechuje się zazwyczaj mniejszą przestrzennością. Dobra izolacja sprawia, że nie przeszkadzamy osobom w pobliżu, nawet gdy słuchamy nieco głośniej. Główną wadą jest słaba wentylacja, która może powodować dyskomfort w ciepłe dni (lub w nagrzanych pomieszczeniach). Uszy i skóra mogą się intensywniej pocić.

Półotwarte - Łączą zalety i wady słuchawek otwartych i zamkniętych. Często oferują trochę większą przestrzeń i bardziej szczegółowe brzmienie oraz nieco lepszą wentylację, ale mogą (choć nie muszą) generować nieco subtelniejsze tony niskie. W praktyce jednak jakość i charakterystyka dźwięku mogą się znacznie różnić w zależności od modelu słuchawek półotwartych.

Słowem: konstrukcja słuchawek (otwarta, półotwarta, zamknięta) ma duży wpływ na charakterystykę brzmienia i komfort używania. Dlatego przed ostatecznym wyborem i zakupem słuchawek warto przeczytać ich recenzje.

Jeśli wolicie małe słuchawki do telefonu, to przeczytajcie nasze zestawienie polecanych słuchawek do biegania oraz całkowicie bezprzewodowych słuchawek Bluetooth. Sprawdźmy zatem jakie słuchawki wokółuszne wybrać.

Tanie słuchawki wokółuszne do 100 zł

 

ISK HP-580

90% Ocena benchmark.pl

ISK HP-580 kosztują niecałe 80 zł, więc pojawić mogą się głosy, że przy tak niskiej cenie nie może być mowy o dobrej jakości dźwięku. ISK HP-580 potrafią się jednak pozytywnie zaskoczyć. Bronią się ciepłym brzmieniem z wysuwającym się na pierwszy plan basem, średnie tony są nieco wycofane, ale nie do tego stopnia, by przeszkadzać w delektowaniu się wokalem. Jak na ten przedział cenowy scena wypada bez zarzutu, najgorzej jest chyba z sopranami, których najwięksi fani mogą być tu nie do końca zadowoleni. Słuchawki mają sporą moc i, co nie jest tu zaskoczeniem, wykonane zostały z plastiku. Nausznice pokrywa tworzywo przypominające skórę, w połączeniu z bardzo szerokim pałąkiem zapewniają odpowiedni komfort. To bardzo tanie i dobre słuchawki do 100 zł.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
wokółuszne, półotwarte
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
nie
Waga:
235 g

Pełna specyfikacja

Sennheiser HD 201

90% Ocena benchmark.pl

Sennheiser HD 201 to tanie słuchawki wokółuszne o rewelacyjnej wprost relacji ceny do jakości dźwięku. Generują przede wszystkim mocne, wibrujące, mięsiste tony niskie, świetną stereofonię i całkiem przyjemną górę pasma. Soprany rzecz jasna nie są klasy audiofilskiej, ale są wyraźne i w miarę kulturalne - nie kłują w uszy, nie iskrzą. Średnica jest lekko wycofana, ale wokale brzmią dobrze, a gitary wręcz fenomenalnie. Konstrukcja jest też całkiem wygodna. Za około 85 złotych nie kupicie lepszych dużych słuchawek.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
zamknięte, wokółuszne
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Waga:
165 g

Pełna specyfikacja

Sony MDR-XD150

90% Ocena benchmark.pl

Słuchawki Sony MDR-XD150 kosztują niecałe 70 zł, a mimo to cieszą się dobrą opinią wielu osób, które je używają. Cechują się dobrą dynamiką, mają przetworniki 40 mm, miękkie nausznice i ogólnie bardzo wygodną konstrukcję. Jedynie do pałąka trzeba się przyzwyczaić, bo niektóre osoby może uwierać w głowę (ale głowa głowie nie równa). Tony nie imponują mocą, ale są za to dobrze kontrolowane i gładkie. Brzmienie jest też zaskakująco czyste i detaliczne jak na tę klasę cenową.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
zamknięte, wokółuszne
Łączność:
przewodowa, przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Waga:
160 g

Pełna specyfikacja

 

Dobre słuchawki wokółuszne do 200 zł

 

Superlux HD330

90% Ocena benchmark.pl

Używam ich od pół roku i mogę śmiało napisać, że w cenie około 130-150 złotych trudno znaleźć lepiej „grające” słuchawki niż Superlux HD330. W tej klasie imponują przede wszystkim szczegółowością i ogólną kulturą brzmienia. Impedancja wynosi tu 150 ohmów, a pasmo przenoszenia to szeroki przedział 10 - 30000 Hz. Słuchawki spodobać powinny się zwłaszcza tym, którzy sympatyzują z wyraźnie zaznaczonym basem (chociaż nie jakoś szczególnie niskim) i delikatnie przyciemnionymi górnymi tonami. Cała konstrukcja jest wytrzymała, częściowo wykonana z metalu, a przewód ma długość 3 metrów. Nausznice można łatwo zdjąć i wymienić np. na te ze słuchawek CustomOne Pro, a poduszkę z pałąka na Beyerdynamic.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
wokółuszne, półotwarte
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
nie
Waga:
300 g

Pełna specyfikacja

KOSS UR40

90% Ocena benchmark.pl

KOSS UR40 to kolejne znakomite słuchawki w cenie do 150 zł. Imponują przede wszystkim doskonałym komfortem - pod tym względem to elita, nawet na tle znacznie droższych słuchawek. W brzmieniu słychać sporą przestrzeń jak przystało na słuchawki o konstrukcji otwartej, ale z tego samego powodu problemem może być izolacja - słuchawki „wypuszczają” dźwięk. Szczegółowość jest bardzo dobra w tej klasie cenowej, tony niskie są miękkie, ciepłe, ale nie dudniące. Słuchawki nadają się przede wszystkim do muzyki elektronicznej. Spisują się dobrze również w grach, gdzie pozytywnie wypada pozycjonowanie.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
wokółuszne, otwarte
Łączność:
przewodowa, przewodowa (mini jack 3,5 mm)

Pełna specyfikacja

Beyerdynamic DTX 910

90% Ocena benchmark.pl

Dobre słuchawki z mocnym basem i dość szeroką sceną. Nie oferują brzmienia, które można nazwać analitycznym - jest żywe, dynamiczne, mocne i ukształtowane raczej w literę „V”. Oferują całkiem dobrą separację dźwięków, wyraźny wokal, niezłą gitarę i dobrze kontrolowane tony wysokie (bez syczących głosek). To bardzo uniwersalne, słuchawki pasujące do wielu rodzajów muzyki.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
wokółuszne, otwarte
Łączność:
przewodowa, przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Waga:
180 g

Pełna specyfikacja

 

Najlepsze słuchawki wokółuszne do 500 zł

 

Kingston HyperX Cloud Alpha

100% Ocena benchmark.pl

Miałem okazję testować te słuchawki i mogę powiedzieć jedno - jeśli szukacie uniwersalnych słuchawek zarówno do muzyki, jak i do gier, to polecam je szczerze. Są superwygodne, dobrze izolują, nie męczą uszu, mają odłączany przewód i mikrofon oraz generują bardzo wysokiej jakości dźwięk. Za niecałe 400 zł to bardzo interesująca propozycja. Tony niskie są mocne, miękkie, wibrujące, ale dobrze kontrolowane. Środek jest wycofany, ale wciąż obecny, a góra dość łagodna i czysta oraz przede wszystkim nie kłuje w uszy, nie syczy i nie iskrzy. Brzmienie jest dość ciepłe. Szkielet słuchawek jest metalowy, a jakość wykonania wysoka.

Zobacz recenzję

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
zamknięte, wokółuszne
Mikrofon:
tak
Waga:
336 g
Aktywna redukcja szumów:
tak

Pełna specyfikacja

Brainwavz HM5

90% Ocena benchmark.pl

Brainwavz HM5 określane są mianem słuchawek studyjnych. Spodobają się wszystkim ceniącym jak najlepszą izolację zewnętrznych hałasów, w tym aspekcie wypadają wręcz wzorowo. Chociaż nacisk pałąka jest dość spory, miękkie wykończenia na nim oraz nausznicach, które są dodatkowo duże i głębokie, zapewniają odpowiedni komfort. Nie można mieć zastrzeżeń co do jakości wykonania, wykorzystano materiały dobrej klasy. Brzmienie jest tutaj zrównoważone. Cena: około 500 złotych

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
zamknięte, wokółuszne
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
nie

Pełna specyfikacja

Audio-Technica ATH-M40X

90% Ocena benchmark.pl

Audio-Technica ATH-M40X to duże, wygodne, dobrze wykonane i ciekawe pod względem dźwiękowym słuchawki. Mają odłączany przewód prosty o długości trzech metrów i drugi spiralny 1,2-3m w zestawie. W brzmieniu czuć obecność sporej ilości powietrza, grają przestrzennie i nie są klaustrofobiczne. Co prawda scena nie jest wybitnie szeroka, ale słuchanie muzyki elektronicznej i gitarowej daje sporo frajdy. Bas nie zalewa innych częstotliwości, jest dobrze wyważony i kontrolowany. Dynamika jest całkiem spora i docenić można ją nie tylko w czasie słuchania muzyki, ale również grania i oglądania filmów. Góra nie jest przejaskrawiona, a jedyne małe zastrzeżenia można mieć do nieco nudnej i zbyt spłaszczonej średnicy.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
zamknięte, wokółuszne
Łączność:
przewodowa, przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Waga:
240 g

Pełna specyfikacja

AKG K240 MKII

90% Ocena benchmark.pl

W niektórych sklepach cena AKG K240 MKII może przekraczać założony tu limit 500 zł, ale nie należy się zniechęcać, ponieważ bez większego wysiłku znajdziemy zdecydowanie korzystniejsze oferty. Warto, ponieważ w swojej klasie cenowej AKG K240 MKII nie mają wielu konkurentów, zwłaszcza w przypadku sceny, która okazuje się tu naprawdę świetna, bardzo przestrzenna. Odnajdą się tu także sympatycy basu, który został bardzo wyraźnie zaznaczony, jest dość mocny. Słuchawki dopasować można do swoich preferencji, w zestawie znajdują się dwie pary nausznic o różnych rozmiarach (jedne skóropodobne, a drugie welurowe), a także standardowy przewód o długości 3 metrów oraz spiralny, aż 5-metrowy.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
wokółuszne, półotwarte
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
nie
Waga:
240 g

Pełna specyfikacja

Najlepsze tanie słuchawki wokółuszne naszym zdaniem to:

Dobrych, a nawet świetnych słuchawek w niskiej cenie jest sporo. Naszym zdaniem jeśli chcecie kupić naprawdę tanie, ale przy tym dobre i interesująco grające słuchawki, to wybierzcie Superlux HD330 za mniej niż 150 zł. Na jakość dźwięku nie będziecie narzekać jeśli podłączycie je do dobrej karty dźwiękowej lub wzmacniacza słuchawkowego. Jedyną rzeczą w którą warto doinwestować są poduszki - zarówno nausznice jak i osłonę pałąka warto wymienić na lepsze, skórzane lub welurowe.

Komentarze

 • deton24, #

  HD 201? Serio?

 • Erathiel, #

  Najwyraźniej serio. To naprawdę są dobre słuchawki jak na swoją cenę. Wiadomo, że nie ma co oczekiwać niesamowitych doznać odsłuchowych, ale da się w nich słuchać muzyki bez krzywienia.

 • kombajn, #

  Po pierwsze to za podobne pieniądze można kupić o niebo lepiej grające słuchawki np Superluxy HD681, po drugie z pudełka HD201 są wyjątkowo niewygodne, po trzecie dobrze to one grają po dogłębnym zmodowaniu i przeróbce na model otwarty. Po czwarte tekst z filmiku o wibracyjnych mięsistych basach można włożyć miedzy bajki.
  Zobacz sobie jak wygląda ich wykres częstotliwości:
  https://www.innerfi...eiserHD201.pdf.
  Dla porównania wykres HD681:
  https://www.innerfi.../SuperluxHD681.pdf

 • marcadir, #

  A co się dziwisz... jak za tą kasę HD201 są naprawdę poprawnymi słuchawkami, sam ich używam do TV ze względu na 3m kabel... przed zakupem testowałem też HD681, ale na moim deklu lepiej leżały HD201, a różnica w jakości nie była na tyle wyraźna aby rezygnować z komfortu na rzecz HD681... chociaż wiadomo każdy ma inny czerep i inaczej słuchawki się na nim układają.

 • taki_jeden, #

  A co polecacie wśród dużych nausznych słuchawkach ale bezprzewodowych?

 • Adrian Waleczny, #

  Dużych nausznych ?, a nie czasami wokółusznych ?
  Sam niedługa mam zamiar kupić takowe, bezprzewodowe.
  Myślałem o takich, ale raczej na pewno są za małe do moich uszu - Bowers & Wilkins P7 Wireless. Chyba wyprzedane.

 • taki_jeden, #

  Tak wokółusznych, sorry.

  No z tymi B&W może być problem, bo już nie są produkowane. A raczej nie chcę używek.

  Myślałem o Sennheiser Momentum M2... Szkoda, że nie mam gdzie takowych po prostu pójść posłuchać. I przede wszystkim przymierzyć, bo jednak będę często używać w dłuższych sesjach. W sumie prędzej jestem w stanie wybaczyć jakieś niedoskonałości dźwięku i ograniczenia bluetooth, niż brak wygody.

 • Yaceek, #

  https://www.ceneo.pl/56101482
  To są najlepsze słuchawki bezprzewodowe jakie w życiu słyszałem. Po prostu mnie zmiotły. Aktywna redukcja hałasów w tych słuchawkach jest jakby nie z tej planety. Drogie bo drogie, ale naprawdę dobre.

  Autorze. Ta podróbka Beyerdynamic, czyli Superlux HD330. Czym je napędzałeś? Od jakiegoś czasu mam je na oku jako słuchawki do amplitunera, ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy wzmacniacz "da radę".

 • Tomasz Duda, #

  Wzmacniacz słuchawkowy / DAC - Nuprime uDSD z interfejsem USB.

 • kombajn, #

  Ja swoje HD330 napędzałem z FiiO E10K spokojnie grały przy low gain na ustawieniu 5/8 (1,5/8 high gain). To są słuchawki wymagające jakiegoś wzmacniacza ale bez przesady, nie są wyjątkowo trudne w napędzeniu, chyba że dasz im welurowe pady Beyerdynamic i wywalisz w diabły wygłuszenie ze środka co wybitnie podnosi walory akustyczne, to wtedy to tak potrzebują sporo więcej prądu ale wciąż zwykły E10K zasilany z USB dawał sobie radę.

 • Adrian Waleczny, #

  Do 500 złotych warto przesłuchać też AKG K612 Pro. Często polecane, mnie denerwowała opaska, która,,wżerała'' mi się w głowę, ale na mniejszej głowie powinno być okej :), ale ogólnie słuchawki wygodne, lekkie, co do dźwięku, to za wiele nie pamiętam, ale na pewno grają dobrze jak na swoją cenę.

 • fabiancol, #

  A co myślicie o ATH-M30X?? wg mnie graja naprawdę całkiem dobrze a cena również nie wygórowana...

 • kp1971, #

  Sennheiser HD 569

 • wanakamura, #

  Bluedio Victory i pozamiatane :D

 • jarekzon, #

  Odradzam serdecznie zakup słuchawek firmy Noontec Zoro, tego typu co na pierwszym zdjęciu. Dźwięk był super, ale badziew rozleciał się w rękach. Po bardzo krótkim czasie użytkowania, wszystko pękało i rozłaziło się. Dawno nie widziałem takiego szmelcu.

 • veteran97, #

  "HD201" "Generują przede wszystkim mocne, wibrujące, mięsiste tony niskie" chyba autor w życiu ich na uszach nie miał i tą opinie sobie przekleił z notki producenta. Przecież to najmniej basowe słuchawki w tej cenie. Typowy neutral...

 • veteran97, #

  "HD201" "Generują przede wszystkim mocne, wibrujące, mięsiste tony niskie" chyba autor w życiu ich na uszach nie miał i tą opinie sobie przekleił z notki producenta. Przecież to najmniej basowe słuchawki w tej cenie. Typowy neutral...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.