21 października 2018, Tomasz Duda

Najlepsze słuchawki dokanałowe i douszne

Kategoria: Mobile Akcesoria Mobilne Słuchawki, Tematyka: Najlepsze produkty Panasonic Beyerdynamic HiFiMAN SnaB Jakie słuchawki RHA Brainwavz Audictus MEE Audio FiiO, Producenci: Panasonic Beyerdynamic HiFiMAN SnaB RHA Audictus MEE Audio FiiO

Zestawienie TOP 10 zawiera polecane słuchawki douszne i dokanałowe. Wybraliśmy modele, które na tle konkurentów wyróżniają się przede wszystkim jakością dźwięku, ale także ergonomią i stylistyką. Niewielkie słuchawki o dużych możliwościach.

Najlepsze słuchawki dokanałowe

Wybór dobrych słuchawek jest trudny, a polecanie słuchawek innym osobom to już zadanie prawdziwie karkołomne. Powód jest prosty. Każdy z nas ma inny gust i inny słuch. Te same słuchawki mogą być dla jednej osoby zbyt basowe, dla innej zbyt sopranowe. Dla jednej będą grały bardzo dobrze, a dla innej co najwyżej przeciętnie. Dlatego w naszym zestawieniu kierowaliśmy się nie tylko własnym gustem, ale również ocenami innych osób, po to, by przekazać Wam możliwie jak najbardziej obiektywną opinię. Oczywiście każda opinia ma w sobie sporą dawkę subiektywnych odczuć, ale czasami da się je uśrednić.

W tym artykule polecamy bardzo dobre słuchawki dokanałowe do telefonu i nie tylko w cenie od 40, do około 400 zł. Jak widzicie przedział cenowy jest bardzo duży, więc większość osób znajdzie coś idealnego dla siebie. PS. Jeśli wolicie pozbyć się kabla, to polecamy Wam dobre słuchawki bezprzewodowe Bluetooth do telefonu.

Czy droższe słuchawki zawsze są lepsze?

Jeśli zastanawiacie się czy droższe słuchawki zawsze grają lepiej i czy warto dopłacać, to odpowiedź jest krótka: nie zawsze. Czasami słuchawki za mniej niż 200 zł mogą być równie dobre lub lepsze od słuchawek za 300 lub 400 zł. To samo dotyczy producentów. Nie zawsze słuchawki znanego, popularnego producenta będą lepsze od mniej znanej i tańszej marki. Wielokrotnie spotkałem się z mało znanymi firmami, które oferują lepszą jakość, bo muszą się bardziej starać by wybić się z tłumu.

Doskonałym przykładem są moim zdaniem słuchawki japońskiej firmy Zero Audio, które często w niższej cenie oferują znakomitą jakość dźwięku, dobre wykonanie, atrakcyjny wygląd i genialną wręcz wygodę. Oczywiście często zdarza się też tak, że dany producent ma w swojej ofercie modele bardzo godne polecenia oraz niezbyt udane. Dlatego zawsze warto zapoznawać się z wieloma różnymi opiniami, nie tylko zaletami, ale również wadami słuchawek.

Aha... na koniec jeszcze jedna uwaga. Kwestie techniczne, takie jak pasmo przenoszenia, impedancja, wielkość przetwornika, typ przetwornika, liczba przetworników, zawsze mają pewien wpływ na brzmienie, ale nie zawsze jest tak, że więcej=lepiej. Jeśli słuchawki są dobrze zaprojektowane, przemyślane i odpowiednio wykonane, to mogą mieć pojedynczy, relatywnie mały przetwornik, a i tak będą grały fantastycznie. Gorąco zachęcam, by przed zakupem wypróbować słuchawki „na własne uszy”. Przejdźmy jednak do sedna sprawy, czyli do najlepszych słuchawek dokanałowych do telefonu i nie tylko. Zaczynamy od małych słuchawek do 100 zł.

Jakie słuchawki dokanałowe kupić? Oto polecane modele:

 

Tanie słuchawki dokanałowe do 100 zł

Panasonic RP-HJE125

86% Ocena benchmark.pl

Do budżetowego sprzętu zawsze podchodzi się ze sporą rezerwą i słuchawki nie są tutaj wyjątkiem. Dysponując małym budżetem można jednak trafić na wartą uwagi propozycję, za którą uznajemy między innymi Panasonic RP-HJE125. Te kosztujące nieco ponad 30 złotych słuchawki nie mają w swoim przedziale cenowym wielu konkurentów. Gwarantują zaskakująco dobrą jakość dźwięku i to z wyczuwalnym basem. Zastrzeżeń nie budzi też izolacja zewnętrznych hałasów oraz ergonomia, w zestawie znajdują się 3 pary nasadek w rozmiarach S, M i L.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
douszne
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
nie
Waga:
4 g

Pełna specyfikacja

Brainwavz Delta

80% Ocena benchmark.pl

Brainwavz Delta to jedne z najczęściej polecanych i najlepiej ocenianych słuchawek w cenie poniżej 100 zł. W praktyce zapłacimy za nie niecałe 70 zł, a otrzymujemy bardzo wiele. Zaczynając od atrakcyjnej, dobrze wykonanej, metalowej, wygodnej obudowy, poprzez dość dobrą izolację i niezłe, dość solidne okablowanie, a kończąc na dobrej w tej klasie cenowej jakości dźwięku. To idealny przykład na to, że dobre, żywo i ciekawie grające słuchawki nie muszą być drogie. Powinny zadowolić fanów dobrze kontrolowanego, przyjemnego, miękkiego basu. Średnica jest gładka, muzykalna, lekko wycofana, a tony wysokie zaskakująco wyraźne, ale (co ważne) niezbyt ostre. Brzmienie jest dynamiczne, w kształcie litery „U”.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
douszne
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
nie
Waga:
14 g

Pełna specyfikacja

Audictus Explorer

90% Ocena benchmark.pl

Dobre i tanie słuchawki do telefonu z metalowymi obudowami i mocnymi kablami w oplocie. Solidne, wygodne i oferujące niezłą izolację. To słuchawki o wyraźnie basowym, ciepłym i ciemnym charakterze. Tony niskie są mocne, miękkie i zdecydowanie umiejscowione na pierwszym planie. Drugi plan zajmują znacznie łagodniejsze soprany. Nie dla każdego będzie to jednak wada, bo wiele osób nie lubi mocnej góry. Lekko za nimi plasują się tony średnie. Nie grają przestrzennie, ale dla miłośników muzyki elektronicznej, rapu itp. będą świetną propozycją w dobrej cenie.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
dokanałowe
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
tak
Waga:
14 g

Pełna specyfikacja

Dobre słuchawki dokanałowe do 200 zł

Snab Overtone EP-101M v3

90% Ocena benchmark.pl

Snab Overtone EP-101M doczekały się już trzeciej wersji. Wyróżniamy ją w nazwie jako v3, bo cechuje się nieco innym brzmieniem, w szczególności od wersji pierwszej. Są to tanie słuchawki, których cena nieznacznie przekracza 100 zł. Cechują się przede wszystkim bardzo mocnym, wypełniającym przestrzeń basem, który można lekko ograniczyć korzystając z piankowych nakładek. Średnica wycofana, w połączeniu z piankami wychodzi trochę na powierzchnię i zyskuje na wyrazistości. Ma dość przyjemny analogowy charakter. Góra wysunięta na drugi plan, szybka, dość czysta, ponownie lepiej wypada w połączeniu z piankami, niż uszczelkami gumowymi. Z gumkami są to typowe mocne „V-ki” bijące w ucho mocnym basem i sopranami. Z piankami trochę się wyrównują i brzmią bardziej elegancko. Generalnie dość dynamiczne, żywiołowe słuchawki dla miłośników basowego pomruku.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
douszne, dokanałowe
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
tak
Moc wyjściowa:
10 mW
Aktywna redukcja szumów:
nie

Pełna specyfikacja

Zero Audio ZH-DX200-CT Carbo Tenore

96% Ocena benchmark.pl

Używam tych słuchawek od około 2 lat i mogę z pełną stanowczością napisać, że moim zdaniem są to najlepsze słuchawki do 200 zł jakie kiedykolwiek miałem w uszach. Mało znane, ale absolutnie fantastyczne. Po pierwsze są bardzo małe. Tak małe, że w większych uszach mieszczą się prawie całe i nie wystają poza małżowinę. Obudowy wykonane z włókna węglowego są niesłychanie wygodne. Wkładam słuchawki i właściwie zapominam o nich. W komplecie mają bardzo dobrej jakości uszczelki silikonowe, które znakomicie izolują i nie wypadają z uszu. Mimo użycia małych przetworników dynamicznych słuchawki imponują dynamicznym, czystym, szczegółowym i ciekawym brzmieniem. Nie brakuje im ani tonów niskich, ani średnich, ani wysokich. Basy są świetnie kontrolowane, gładkie i dobrze łączą się ze sprężystą, wyraźną średnicą. Z kolei soprany są wyraźne, szczegółowe i dodają sporo powietrza w brzmieniu, ale nie są za ostre (i bardzo dobrze). Zero Audio ZH-DX200-CT Carbo Tenore to absolutnie rewelacyjne słuchawki, które szczerze polecam. Mogą śmiało rywalizować z dwukrotnie droższymi i często wygrywają. Ich jakość jest jednak mocno uzależniona od sprzętu, do którego są podłączone - ze smartfona nie zagrają równie pięknie jak z dobrego wzmacniacza słuchawkowego.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
dokanałowe
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Waga:
3.2 g
Moc wyjściowa:
150 mW

Pełna specyfikacja

Beyerdynamic Byron

88% Ocena benchmark.pl

Beyerdynamic Byron mogą pochwalić się metalowymi kopułkami, a także przewodem o długości 1,2 metra ze zintegrowanym mikrofonem i pilotem. Słuchawki bardzo dobrze wypadają we współpracy ze smartfonem (pełna kompatybilność z Androidem), prosta konstrukcja okazuje się też zapewniać bardzo dobrą ergonomię. Brzmienie charakteryzować należy tutaj jako naturalne z całkiem nisko schodzącym basem.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
douszne
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
tak
Waga:
13 g

Pełna specyfikacja

MEE Audio M6 Pro

96% Ocena benchmark.pl

Super wygodne i bardzo dobrze wyposażone słuchawki z odłączanym kablem, które pełnią rolę dokanałowych monitorów. Przezroczyste obudowy wykonane z tworzywa sztucznego wyglądają atrakcyjnie, ale najważniejsze jest to, że świetnie leżą w szach i w połączeniu z giętkim pałąkiem trzymają się bezpiecznie na miejscu (nie wypadają). od względem ergonomii są niemal idealne. Do pełni szczęścia brakuje tylko nieco lepszej izolacji, ale to w zasadzie kwestia użycia innych nakładek silikonowych. Pod względem brzmienia słuchawki wypadają znacznie lepiej niż sugeruje to ich cena. Jak przystało na dobre monitory tony średnie są mocne, wyraźne, precyzyjne i nadają słuchawkom bardziej analityczny, zrównoważony charakter. Tony niskie są obecne, ale nie zostały sztucznie podbite. Mają przyjemny, lekki, sprężysty charakter. Dobrze łączą się ze średnicą (dość agresywną w okolicach 4-5 KHz). Góra pasma jest jasna, miejscami lekko przysłonięta wyższą średnicą. Scena jest bardzo szeroka i również dość głęboka. To bardzo dobre słuchawki dla entuzjastów analitycznego, średnicowego, szczegółowego, jasnego brzmienia.

Zobacz recenzję

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
dokanałowe
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
tak
Aktywna redukcja szumów:
tak

Pełna specyfikacja

Najlepsze słuchawki dokanałowe do 400 zł

FiiO FH1

90% Ocena benchmark.pl

FiiO FH1 to atrakcyjnie wyglądające słuchawki z odłączanymi przewodami. Obudowy wykonano z tworzyw sztucznych - ciepłe w dotyku i przyjemnie wpasowujące się w uszy. Gniazda MMCX do podłączania kabli są metalowe, pozłacane i solidne. Tuleje też wykonane są z metalu. Przewód jest plastikowy, ale pleciony i całkiem wytrzymały. Zakładamy go za ucho. We wnętrzach obu obudów mamy po jednym przetworniku armaturowym i jednym dynamicznym. Impedancja wynosi 26 omów. Oferują mocny, dociążony bas, który nie tylko pięknie potrafi wibrować w dolnym zakresie, ale również oferuje sprężystą górę. Niekiedy wybrzmiewa długo, a niekiedy jest szybki, ale zawsze dobrze kontrolowany. Dość dobrze łączy się z tonami średnimi, ale soprany są bardziej oderwane od nich i gorzej kontrolowane od niższych częstotliwości. Są mocne i niekiedy ostre, ale bardzo szczegółowe. Brzmienia nie określiłbym jako zrównoważonego.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
dokanałowe
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
nie
Waga:
3.65 g

Pełna specyfikacja

HiFiMAN RE-400

90% Ocena benchmark.pl

Małe, bardzo wygodne, świetnie wykonane, solidne i dośc eleganckie słychawki dokanałowe, które przy okazji oferują bardzo atrakcyjne brzmienie. Dźwięk można określić jako dość neutralny, dobrze zbalansowany, jasny i czysty. Grają bezpośrednio i dość blisko ucha, choć to akurat zależy od użytych uszczelek silikonowych. Nie są to słuchawki które poleciłbym osobom nastawionym na bardzo mocny bas. Owszem są lekko ocieplone, tony niskie jak najbardziej są obecne w odtwarzanej muzyce, ale są bardzo dobrze kontrolowane, sprężyste, kulturalne i ładnie łączące się ze średnicą. W wyższych rejestrach średnicowych na dużą pochwałę zasługuje znakomita szczegółowość i moc. Góra jest lekko ochłodzona, nieco odsunięta och ucha i dość miękka. Można wręcz napisać, że najłagodniejsza z całego pasma, ale wciąż atrakcyjna. HiFiMAN RE-400 to słuchawki uniwersalne, oferujące wysoką jakość i świetną szczegółowość oraz nadające się do wielu różnych gatunków muzycznych.

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
zamknięte, douszne
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
nie
Moc wyjściowa:
30 mW

Pełna specyfikacja

RHA MA750i

90% Ocena benchmark.pl

Jakość wykonania RHA MA750i nie budzi najmniejszych zastrzeżeń - obudowy, wtyk, rozdzielacz, a także kontroler wykonano ze stali nierdzewnej. Przewód jest dość gruby, ale miękki i giętki. RHA MA750i wykorzystują przetworniki dynamiczne, cechują się mocą 5 mW, impedancją 16 Ohm i pasmem przenoszenia 16-40000 Hz. Dźwięk potrafi zachwycić szczegółowością i dynamiką, zwłaszcza z dobrej jakości źródłem dźwięku i 24-bitowymi FLAC’ami. Na uwagę zasługuje tutaj także bogaty zestaw. Producent postarał się o aż 10 par uszczelek, klips umożliwiający przyczepienie przewodu do ubrania i etui.

Zobacz recenzję

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
douszne
Łączność:
przewodowa (mini jack 3,5 mm)
Mikrofon:
tak
Waga:
36 g
Moc wyjściowa:
5 mW

Pełna specyfikacja

Najlepsze słuchawki dokanałowe do telefonu naszym zdaniem to:

Uważam, że najlepszymi, a właściwie najbardziej opłacalnymi słuchawkami w tym zestawieniu są Zero Audio ZH-DX200-CT Carbo Tenore. Znakomite, szczegółowe brzmienie, wysoka jakość i absolutnie fantastyczny komfort to ich największe zalety.

Może Cię zainteresować:

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.