16 listopada 2017, redakcja

Słuchawka Bluetooth do rozmów telefonicznych - TOP 5

Kategoria: Mobile Akcesoria Mobilne Technologie i Firma Słuchawki BT, Tematyka: Najlepsze produkty Samsung Słuchawki Bluetooth Jabra Sennheiser Plantronics Jakie słuchawki, Producenci: Samsung Jabra Sennheiser Plantronics

Sprawdziliśmy słuchawki Bluetooth z kilku półek cenowych i wybraliśmy te, które uważamy za najciekawsze.

Monofoniczne słuchawki Bluetooth to wygodne urządzenia, szczególnie w zastosowaniach biznesowych i profesjonalnych, choć nie tylko. Przy dłuższych rozmowach telefonicznych zdecydowanie wygodniej rozmawia się przy użyciu takiej słuchawki. Na dokładkę, jak dowodzą niektóre badania, dłuższe trzymanie telefonu przy głowie nie jest też zdrowe, można więc powiedzieć, że korzystanie z takiej słuchawki jest wręcz zalecane. 

Najtańszą słuchawkę można już kupić za 20 zł, a najlepsze to wydatek rzędu kilkuset złotych. Sprawdziliśmy modele z różnych przedziałów cenowych i wybraliśmy dla Was te, które uważamy za najciekawsze, warte uwagi. Pod uwagę wzięliśmy jakość wykonania, oraz oferowane funkcje.

Podejrzewamy, że o wyborze konkretnego modelu w dużej mierze zadecyduje jego cena lub wygląd. Dla niektórych słuchawka może być jedynie prostym przedmiotem funkcjonalnym, pomocnym przy wykonywaniu zawodu. Niekiedy musi też dobrze wyglądać i podobać się nam, niczym "nowoczesna biżuteria".

Najlepsze słuchawki Bluetooth do rozmów:

 

Samsung Bluetooth Forte EO-MG900

78% Ocena benchmark.pl

Zaletą Samsung Forte jest funkcja multipoint, pozwalająca na podłączenie dwóch urządzeń (np. telefonu prywatnego i służbowego). To dobre rozwiązanie dla osób rozmawiających w głośnych pomieszczeniach, takich jak biuro. Poza standardowym dla dobrych słuchawek redukowaniem hałasów z otoczenia, sprzęt Samsunga pozwala na zapobieganie tworzenia się efektu echa. O przychodzących połączeniach i stanie baterii użytkownika informują sygnały dźwiękowe. Bateria pozwala na 9 godzin rozmowy, lub 330 godzin (13 dni) czuwania.

Ważne dane:
Deklarowany czas czuwania:
330 godz.
Deklarowany czas rozmów:
540 min.
Ilość jednocześnie sparowanych urządzeń Bluetooth:
max. 2
Waga:
10.6 g

Pełna specyfikacja

Jabra Style

90% Ocena benchmark.pl

Jabra Style to linia eleganckich słuchawek Bluetooth wykonanych z szczotkowanego metalu. Ciekawy wygląd nie wpływa na szczęście na cenę, która nie przekracza 200 zł. Zestaw automatycznie redukuje hałasy z otoczenia. W oparciu o technologię Blueetooth 4.0 z A2DP, sprzęt przesyła muzykę w wysokiej jakości. Możliwe jest także odbieranie komunikatów z GPS. Głośność jest regulowana automatycznie. Bateria pozwala na 6 godzin pracy urządzenia. Funkcją z której ucieszy się wielu nieuważnych użytkowników jest lokalizacja słuchawki przez aplikację na telefonie.

Ważne dane:
Deklarowany czas czuwania:
168 godz.
Deklarowany czas rozmów:
360 min.
Zasięg pracy:
10 m
Waga:
10 g

Pełna specyfikacja

JABRA Storm 100

90% Ocena benchmark.pl

Jabra Storm to efektowna słuchawka Bluetooth, którą docenią miłośnicy czystego dźwięku, oraz wszyscy, którzy rozmowy prowadzą na zewnątrz. Headset wyposażono w podwójne mikrofony, oparte na technologii redukującej hałas z otoczenia, oraz blokującej szum wiatru. Gwarantuje to wyraźny głos rozmówcy oraz wysoką jakość muzyki. Głośność regulowana jest automatycznie, lub poprzez przyciski. Maksymalny czas rozmów to 10 godzin. W stanie czuwania bateria działa do 240 godzin.

Ważne dane:
Deklarowany czas czuwania:
240 godz.
Deklarowany czas rozmów:
600 min.

Pełna specyfikacja

Plantronics Voyager Edge

80% Ocena benchmark.pl

Niemałą cenę Plantronics Voyager Edge usprawiedliwia jakość wykonania oraz liczne funkcje. Ten headset pozwala m.in na głosową identyfikację dzwoniącego, obsługuje komendy odrzucania i odbierania połączeń, komunikaty z GPS, podłączenie kilku telefonów i streaming muzyki w wysokiej jakości. Zasięg nadajnika w standardzie Bluetooth 4.0 wynosi do 10 m. W zestawie znajduje się etui ładujące, dzięki któremu przez Plantronics Voyager Edge rozmawiać możemy maksymalnie przez 6 godzin. Dostępne są aplikacje dla iOS i Androida.

Ważne dane:
Deklarowany czas czuwania:
168 godz.
Deklarowany czas rozmów:
360 min.
Zasięg pracy:
10 m

Pełna specyfikacja

Jabra Eclipse

80% Ocena benchmark.pl

Jabra Eclipse to produkt klasy premium. W zamian za ok. 400 zł otrzymujemy sprzęt o eleganckim wyglądzie i doskonałej jakości dźwięku. To słuchawka, która sprawdzi się zarówno podczas rozmów telefonicznych, jak i podczas słuchania muzyki. Ważąca zaledwie 5 g słuchawka wytrzyma do 3 godzin rozmów. Na dodatkowe 7 godzin pozwoli będący w zestawie paprociowiec, który w rzeczywistości jest kieszonkową stacją ładującą. Sprzęt współpracuje z dedykowaną aplikacją dla Androida i iOS i umożliwia powiadomienia głosowe. Regulacja głośności następuje automatycznie. Maksymalny zasięg Jabra Eclipse to 30 metrów.

Ważne dane:
Deklarowany czas czuwania:
72 godz.
Deklarowany czas rozmów:
180 min.
Zasięg pracy:
30 m
Ilość jednocześnie sparowanych urządzeń Bluetooth:
max. 8
Waga:
5.5 g

Pełna specyfikacja

Mogą Cię zainteresować:

Komentarze

 • Detrioux, #

  Polecam firmę Sennheiser Beyerdynamic lub Pioneer. Polecam także wpatrywać się w ważne specyfikacje jak Ciśnienie Akustyczne, Impedancja, Pasmo przenoszenia słuchawek, materiał oraz różne recenzje gdzie mamy kupować słuchawki w ciemno bez odsłuchu.

 • Detrioux, #

  Dodatkowo ważnym jest sprawdzić maksymalną moc na wyjściu dla słuchawek dla mocniejszych wzmacniaczy.

 • Pifko, #

  Kilka słuchawek BT już przerobiłem, głównie takie mocowane stricte dousznie (bez pałąka). Następnie... Gubiłem je:-)
  Tak, tak - celowo kupowałem małe i lekkie słuchawki, coby wygodnie się ich używało, a potem (pewnie przez ową małą i lekką konstrukcję) zwyczajnie je gubiłem.

  Postanowiłem zmienić moje przyzwyczajenie i zakupiłem model z "pałąkiem zausznym". I to był strzał w dziesiątkę!

  Jeśli słuchawka jest dobrze zaprojektowana (ja używam plantronics voyager legend), to po prostu nie czuć jej na uchu... Niech najlepszym dowodem na to będzie sytuacja, w której 2 razy zacząłem myć twarz mając słuchawkę na uchu :-)

  Ten model ma też 2 inne bajery - przede wszystkim bateria wystarczająca na 8 godzin rozmów (rozmów, nie trybu czuwania). A to znaczy, że mogę ją ładować co 2-3 dni - rewelacja!

  Drugi "bajer" to czujnik położenia. Słuchawka wykrywa zakładanie jej na ucho i automatycznie dźwięk z połączenia przełącza się na słuchawkę właśnie. Podobnie, czujnik wykrywa kiedy słuchawka nie jest na uchu (leży na biurku itp.), przez co rozmowy są automatycznie przełączane na słuchawkę telefonu. Raz na kilkanaście dni temu czujnikowi zdarza się co prawda zawiesić (trzeba wtedy mocno potrząsnąć słuchawką, a co - to zawsze się sprawdza), ale poza tym drobnym mankamentem sprawdza się to rozwiązanie wprost idealnie. Zdecydowanie ułatwia życie.

  Do tego stopnia przyzwyczaiłem się do używania słuchawki, że zdejmuję ją de facto tylko na czas snu, czy prysznica. Obiad mogę ugotować, pranie rozwiesić, a obie ręce ciągle wolne.

  Ponadto jako, że bardzo dużo jeżdżę samochodem - takie rozwiązanie mimo wszystko traktuję jako znacznie lepsze od zestawu głośnomówiącego. Właśnie z tego względu, że wychodząc z samochodu ciągle mogę korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania.

  Jeszcze kilka innych, przypadkowych rozwiązań znalazłem. Przykładowo, podczas koszenia trawy zazwyczaj odtwarzałem muzykę, bądź radio internetowe z telefonu i słuchałem ich przez klasyczne przewodowe słuchawki. Aż do czasu, kiedy odkryłem, że właściwie każdy dźwięk z telefonu może być "streamingowany" do słuchawki. W takiej sytuacji nawet nie przeszkadza mi to, że mam dźwięk tylko w jednym uchu - to i tak ma być raczej umilacz niż genialny jakościowo dźwięk, a o

 • Pifko, #

  Czy ktoś wytłumaczy mi, dlaczego moje wypowiedzi są ucinane? Formułuję je tak, żeby licznik znaków ciągle wskazywał wolne znaki, a mimo to i tak wypowiedzi są obcinane... Toć tak się pisać nie da. Ja się tu uzewnętrzniam, a tekst niknie w czeluściach internetu...

  No dobra, dopiszę do końca moją myśl z poprzedniego komentarza licząc na to, że tym razem jej nie utnie:

  (...) W takiej sytuacji nawet nie przeszkadza mi to, że mam dźwięk tylko w jednym uchu - to i tak ma być raczej umilacz niż genialny jakościowo dźwięk, a odgłosy kosiarki i tak robią swoje.

  W kwestii jakości dźwięku - przed zakupem słuchawki nie testowałem, ale plantronicsów kilka już miałem i wiem, że dźwięk jest wysokiej jakości. Potwierdza to sporo osób z którymi rozmawiam - bo podczas wspomnienia o tym, że właśnie prowadzę - wszyscy zawsze stwierdzają, że absolutnie nie słychać, abym prowadził samochód... To jest pewnie kwestia kilku (nie wiem ilu) mikrofonów, które zapewne wycinają dźwięki otoczenia. Sprawdza się to równie rewelacyjnie. Jako, że słuchawka poza zastosowaniami domowymi :-) to przede wszystkim narzędzie mojej pracy, nie oszczędzałem na niej. Ale teraz wiem już, że za ten konkretny model zapłaciłbym nawet 2x tyle pieniędzy, bo po prostu jest tego wart. Niech najlepszym przykładem będzie to, że używam jej nawet będąc w domu.

  Dla kontrprzykładu - jestem wielkim maniakiem klasycznych zegarków analogowych. Dosłownie nie potrafię wyjść z domu bez zegarka, a jeśli mi się to zdarzy - wracam po niego...

  Ale już gdy przychodzę do domu, zegarek wędruje na stół. Zawsze. Nie wiem dlaczego, ale nie potrafię mieć na ręce zegarka podczas bycia w domu. Być może wyda się to dziwne, ale z moich obserwacji wynika, że ma tak sporo osób.

  No a słuchawka? Jak na złość, noszę ją bez przerwy.

  Świetne rozwiązanie. Naprawdę serdecznie polecam dla osób, które dużo rozmawiają.

 • seba100an, #

  Jak to wygląda z szumem jak jest wiatr? Mam dokanałowe słuchawki BT z Lamaxa i mikrofon jest w pilocie, fajnie umieszczony i nie słychać wiatru. Jednak tutaj mikrofon musi byc bardziej wystawiony?

 • kiko80, #

  Nie polecam Jabra Storm słuchawka nigdy nie wytrzymała tyle co producent deklaruje. Maksymalny czas rozmowy jaki osiągnąłem to ok 2,5h po tym czasie rozmówcy mnie nie słyszeli i były problemy. Reklamowałem dostałem drugą i po paru miechach znowu to samo ogólnie lipa.

 • andrzej_krzysztocz, #

  Ale że paprociowiec w zestawie? To w sumie trochę uzasadnia absurdalnie wysoką cenę...

 • LuziQ, #

  Tak jak któryś kolega wyżej również używam Voyager Legend. Lepszej słuchawki nie miałem i to co pisał o wygodzie jest w 100% prawdą. Raz byłem tak spompowany po pracy, że myślałem tylko o położeniu się spać... no i położyłem się... ze słuchawką na uchu.
  Ale i tak nic nie przebije akcji sprzed 1,5 miesiąca. Ściągnąłem słuchawkę, włożyłem do wewnętrznej kieszeni w kamizelce. Kompletnie zapomniałem o tym fakcie. Kamizelkę dałem do prania. Rano wstaję, mam wychodzić do pracy, szukam słuchawki... w momencie gdy się zorientowałem gdzie ją włożyłem, narzeczona powiedziała, że jeszcze tak bladego mnie nie widziała. Poszedłem do łazienki, kamizelka oczywiście jeszcze mokra, się suszyła, sięgam do kieszeni... słuchawka leży. Wyciągnąłem, nawet zapomniałem jej wyłączyć przy chowaniu. No i zaskoczenie. Słuchawka działała, działa do dziś bez jakichkolwiek problemów. Stwierdziłem, że skoro przeżyła pranie, to deszcze jej nie zaszkodzą. Od tego czasu nawet jej nie zdejmuję jak pada. Jedyne co się stało po praniu to wkładka douszna z przejrzystej zrobiła się matowa. Zamówiłem komplet 3 i działa dalej.

 • Krysteksz, #

  Kiedyś używałem takiej słuchawki bluetooth do rozmów... ale była masakrtcznie niewygodna. Jakiś stary model Jabry, nie pamietam dokładnie. Teraz jak chce porozmawiac przez tel i miec wolne rece to uzywam jib od skullcandy. Bezprzewodowe sluchawki, kupilem do treningow ale maja tez opcje rozmow przez tel. Wygodne :)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.