4 stycznia 2017, Michał Duda

Najlepsze darmowe programy na Androida

Kategoria: Mobile Tablety Aplikacje mobilne Smartfony, Tematyka: Najlepsze produkty Google Android Programy do pobrania Android 5.0 Lollipop Darmowe programy warte pobrania Android 6.0 Aplikacje na Androida Android 7.0

Najlepsze aplikacje na telefon z systemem Android, dzięki którym rozszerzysz możliwości swojego smartfona. Programy sprawdzone i polecane przez benchmark.pl.

W tym zestawieniu TOP 10 prezentujemy najlepsze darmowe aplikacje na telefony z systemem Android, które rozszerzą jego funkcjonalność. Programy przetestowaliśmy na smartfonach Huawei Mate 9 oraz Samsung Galaxy Note 4.

Najlepsze darmowe programy na Androida:

 

 1. DRIVETRIBE

  Pobierz z Play Store (darmowe)

   

  DRIVETRIBETa dedykowana aplikacja pozwala w wygodny sposób na przeglądanie oraz dodawanie treści do DRIVETRIBE - nowego portalu społecznościowego założonego przez byłych prowadzących Top Gear, którzy obecnie współtworzą nowy program The Grand Tour. Dla niewtajemniczonych - strona ta łączy wszystkich fanów motoryzacji, którzy dzielą się ze sobą treściami poprzez poszczególne "plemiona" tematyczne. W uproszczeniu można tę stronę nazwać Instagramem dla fanów aut i nie tylko.

  DRIVETRIBE 1DRIVETRIBE 2


 2. Telegram

  Pobierz z Play Store (darmowe)

   

  TelegramTen prosty, szybki i bezpieczny komunikator stanowi bardzo dobra alternatywę dla Facebook Messenger. Jest on okrojony ze zbędnych funkcji rodem ze Snapchata, które ostatnio pojawiły się w Messengerze oraz pobiera od niego o wiele mniej baterii. Wiele osób doceni tryb prywatnej rozmowy, w którym wiadomości trwale usuwają się po kilku sekundach od ich odczytania.

  telegram 1telegram 2


 3. AccuBattery

  Pobierz z Play Store (darmowe)

   

  AccuBatteryAccuBattery początkowo wydawał mi się jednym z tych programów, które "analizują i przedłużają" czas pracy smartfona na baterii, lecz w praktyce nic w tym kierunku nie robią. Okazuje się jednak, że aplikacja ta jest o wiele bardziej użyteczna niż można się tego spodziewać. AccuBattery pozwala na monitorowanie prądu ładowania/rozładowywania, ocenę rzeczywistej pojemności baterii oraz kontrolę tego by była ona ładowana w sposób jak najmniej wpływający na jej życie.

  accubattery 1accubattery 2


 4. Unclouded

  Pobierz z Play Store (darmowe)

   

  UncloudedPrzełączanie się pomiędzy różnymi dyskami sieciowymi bywa kłopotliwe. Na szczęście dzięki Unclouded można nimi wszystkimi zarządzać z poziomu jednej aplikacji. Program ten obsługuje obecnie Google Drive, Dropbox, OneDrive, Mega oraz Box czyli wszystkie najpopularniejsze chmury. W wersji darmowej możemy być jednocześnie zalogowani na 2 konta. Aby skorzystać z pełnej możliwości Unclouded należy zainwestować w wersję płatną.

  unclouded 1unclouded 2


 5. Fingerprint Gestures

  Pobierz z Play Store (darmowe)

   

  Fingerprint GesturesWielu producentów natywnie nie udostępnia w swoich smartfonach gestów czytnika linii papilarnych. Dużo urządzeń może jednak zyskać tę funkcjonalność po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji. Prawdopodobnie najlepszą z nich jest Fingerprint Gestures, która posiada szeroki wachlarz gestów oraz opcji. Powinna ona dobrze działać na większości smartfonów wyposażonych w czytnik linii papilarnych oraz Androida w wersji 6.0 lub nowszej.

  fingerprint gestures 1fingerprint gestures 2


 6. Opera Max

  Pobierz z Play Store (darmowe)

   

  Opera MaxNajprawdopodobniej nie jesteś jednym ze szczęśliwców, którzy mają nieograniczony internet mobilny. Zazwyczaj po wyczerpaniu pakietu prędkość spada niemal do zera lub w ogóle tracimy połączenie z siecią. Opera Max może pomóc zaoszczędzić nawet około 40% Twojego miesięcznego transferu poprzez kompresję zdjęć oraz innych treści na serwerach Opery. Dodatkowo połączenie VPN jest szyfrowane, co gwarantuje prywatność w publicznych sieciach Wi-Fi np. na lotnisku.

  opera max 1opera max 2


 7. Puzzle Alarm

  Pobierz z Play Store (darmowe)

   

  Puzzle AlarmJeśli częste wciskanie drzemki oraz seria alarmów ustawionych co 2 minuty od siebie to Twoja codzienna rutyna, może powinieneś pomyśleć o bardziej skutecznym budziku. Jedną z ciekawszych propozycji potrafiących szybko podnieść na nogi jest Puzzle Alarm. Budzik ten dzwoni do momentu gdy rozwiążemy układankę, co w zależności od stopnia jej skomplikowania może wymagać od nas wymagać więcej niż kilka bezmyślnych kliknięć.

  puzzle alarm 1puzzle alarm 2


 8. RescueTime

  Pobierz z Play Store (darmowe)

   

  RescueTimeMarnujesz zbyt dużo czasu bawiąc się swoim smartfonem? Nie martw się, my również. Jest jednak sposób na to by kontrolować to, które aplikacje okazują się największym pożeraczem czasu. Wystarczy zainstalować program RescueTime, rejestrujący ile czasu korzystamy z danej aplikacji i określić która z nich najbardziej ogranicza nasza produktywność.

  rescuetime 1rescuetime 2
   


 9. Lightroom

  Pobierz z Play Store (darmowe)

   

  LightroomLightroom w wersji na PC/Mac jest potężnym narzędziem pozwalającym na profesjonalną obróbkę zdjęć. Aplikacja mobilna posiada co prawda ułamek tych możliwości, które w praktyce umożliwia na wykonanie wszystkich potrzebnych poprawek poza domem, gdy nie mamy dostępu do komputera. Program ten obsługują również fotografie DNG.

  lightroom 1lightroom 2


 10. Nova Launcher

  Pobierz z Play Store (darmowe)

   

  Nova LauncherNova Launcher jest od wielu lat jednym z najlepszych launcherów dla Androida. Od zawsze cechował się on wysoką stabilnością, bardzo dobrą płynnością działania oraz wszechstronną możliwością personalizacji. Warto się nim zainteresować, gdyż w najnowszej wersji można go upodobnić pod względem funkcjonalności oraz wyglądu do Pixel Launchera ze smartfonów Google Pixel.

    nova launcher 1noca launcher 2


Może Cię też zainteresować:

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.