7 czerwca 2019, Tomasz Duda

Gdzie i kiedy burza? Mapa burz na telefon i komputer

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne, Tematyka: Na Topie Aplikacje na Androida

Czy będzie burza? Gdzie jest burza? Ostrzeżenie o burzy? Informacje o tym znajdziesz w aplikacjach i na stronach, które opisujemy w tym artykule. Jeśli więc chcesz otrzymywać powiadomienia o niebezpiecznej pogodzie, zainstaluj jedną z nich.

Gdzie jest burza?

Burza to nagłe i niebezpieczne zjawisko pogodowe, często z silnym wiatrem, intensywnymi opadami i wyładowaniami elektrycznymi. Słowem: nic przyjemnego. W praktyce burze mogą zagrażać nie tylko domom, samochodom i infrastrukturze, ale też zdrowiu i życiu ludzi. Dlatego warto się przygotować na sezon burzowy w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Mapa burz na telefonie

Najlepiej to zrobić instalując dobrą aplikację do śledzenia burz na telefonie. Opcjonalnie można też odwiedzić odpowiednie strony internetowe na komputerze. Oto najlepsze aplikacje i serwisy do śledzenia burz. Testowaliśmy je na smartfonie Samsung Galaxy A7 2018.

mapa burz na telefonie, gdzie jest burza

Burzowo.info

W pełni użyteczna aplikacja prezentująca liczbę i lokalizację wyładowań elektrycznych. Ponadto potrafi wyświetlić mapę opadów deszczu i przełączyć interfejs na serwis Windy.com, prezentując w ten sposób kierunki wiatru i mapę temperatury. W smartfonie aplikacja powiadamia nas za pomocą dźwięku i wibracji.

Storm Radar

Storm Radar wyświetla na mapie cały zakres zjawisk pogodowych, zaczynając od wiatru, przez deszcz, temperaturę, aż do burz. Wszystko w czytelnej formie, a nawet z animacjami. Mamy nawet możliwość dopasowania własnych preferencji (wyboru tylko tych danych, które aktualnie nas interesują).

Monitor Burz

Aby dowiedzieć się gdzie jest burza w danej chwili można też skorzystać z aplikacji Monitor Burz, która nakłada na mapę obszary o konkretnym zagrożeniu burzami. Prezentuje lokalizację wyładowań oraz radar opadów, wraz z animacjami ich przemieszczania. Ma też zakładki w których prezentuje dane z Blitzortung, a nawet satelitarne dane dotyczące zachmurzenia.

Blitzortung Lightning Monitor

Kolejna prosta aplikacja korzystająca z danych oferowanych przez jeden z najbardziej znanych serwisów burzowych Blitzortung.org. Po niedawnej przesiadce z Google Maps v1 na OpenStreetMap może wymagać przyzwyczajenia, ale w zasadzie wygląd i precyzja map ma tutaj drugorzędne znaczenie. Liczy się przecież to, że jesteśmy w stanie sprawdzić czy nad naszą okolicę nadciąga burza, a do tego Blitzortung nadaje się idealnie.

Mapa burz na komputerze

Ostrzeżenia o burzach warto mieć na smartfonie, wtedy najświeższe informacje zawsze będą w zasięgu ręki. Jeśli jednak wolicie korzystać z komputera, to polecamy serwis Blitzortung.org z aktualnymi mapami burz.

Blitzortung.org

blitzortung

Sonda

Czy Twoim zdaniem burze stanowią zagrożenie?

 • 22
 • 4
 • 4
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • Lord_Krecitsqa, #

  Fajnie . Dziękuję za pomocny post.
  Jadę w poniedziałek na południe Hiszpanii to potestuję.
  Ciekawe czy działają za granicą ?

 • Tomasz Duda, #

  Daj znać, którą wybrałeś i czy się przydała. Udanego weekendu! :)

 • Lord_Krecitsqa, #

  Wyjazd nie wypalił.
  Spakowany, auto pod domem i nie jadę.
  Trafiłem na dziada bo mi nie chciał dołożyć 200zł za 10 dni pracy.
  Przetestuję gdzieś za dwa, trzy tygodnie w nowej pracy.
  Też na Hiszpanie.

 • Lord_Krecitsqa, #

  Do tej pory korzystałem z francuskiego v-traffic ale to bardziej w zimie się przydaje (zasypane, zamknięte drogi,oblodzenia,wypadki itp.)
  Co ciekawe Polska ma ten sam system ostrzegania co Francja.

 • szczupak90, #

  Zawsze korzystałem z Monitor Burz, już kilka ładnych lat na różnych systemach i zawsze aplikacja była super. Teraz dzięki artykułowi zainstalowałem sobie Burzowo.info, na pierwszy rzut oka super czytelna i bardzo dokładna, pełna mapa z funkcją przybliżenia tak więc dokładnie widać gdzie uderzają pioruny, czytelność aplikacji dużo lepsza, jeśli powiadomienia będą działały sprawniej jak w tej pierwszej to wygra.

  Swoją drogą uwielbiam burze, wsłuchiwać się w odgłosy wyładowań. Wtedy właśnie siła natury pokazuję swoją wielkość i moc i uświadamia człowieka gdzie jego miejsce.

 • asceta, #

  A gdzie odpowiedź: burze są super a aplikacji używam, by wiedzieć kiedy wyciągnąć aparat?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)