14 stycznia 2019, artykuł sponsorowany

10 korzyści z zakupu oryginalnych tonerów. Oto co warto wiedzieć o materiałach eksploatacyjnych

Kategoria: Peryferia Drukarki i skanery, Tematyka: artykuły sponsorowane OKI, Producenci: OKI

Tonery oryginalne czy zamienniki? Jakie są korzyści z zakupu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych? Oto 10 powodów, dla których warto kupować oryginalne tusze.

Firmy coraz częściej inwestują w nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne i drukarki, a następnie w oryginalne materiały eksploatacyjne. Te w dłuższej perspektywie przynoszą realne oszczędności.

1. Wydajność potwierdzona testami

Oryginalne tonery OKI mają lepszą wydajność o 50 proc. niż ich zamienniki – to wyniki testu Keypoint Intelligence Buyers Lab, niezależnej, amerykańskiej firmy badawczo-analitycznej. Okazało się, że oryginalne pojemniki z tonerem firmy OKI osiągały najwyższą średnią wydajność drukowania w testach BLI dla każdego koloru. Działały znakomicie, podczas gdy produkty innych firm nie zapewniały tak wysokiej wydajności. Pełen test znajduje się na poniższym filmiku.

2. Jakość obrazu

Zamienniki nie mogą konkurować z oryginalnymi tonerami. Testy dowiodły, że podczas drukowania pojawiały się problemy z ich niezawodnością i jakością obrazu. Oryginalne tonery gwarantowały niezawodny efekt pierwszego (i każdego kolejnego) wrażenia.

jakość wydruków

3. Korzystna cena względem pojemności

Cena kompletu tonerów OKI to 399 euro, zamienników – 223 euro. Analizując cenę, należy jednak wziąć pod uwagę jeden ważny czynnik. Otóż pojemność oryginalnych tonerów OKI jest wyższa aż o 50 proc. w stosunku do materiałów innych firm. Tym samym rzeczywista cena materiałów eksploatacyjnych zamienników zbliża się do ceny zestawu oryginalnego.

4. Bezpieczeństwo

Zamienniki mogą uszkodzić drukarkę, faks lub urządzenie wielofunkcyjne. W najbardziej niebezpiecznym scenariuszu mogą doprowadzić do pożaru. Tymczasem korzystanie z oryginalnych materiałów jest jednoznaczne z bezpieczeństwem. Oryginalne materiały eksploatacyjne firmy OKI chronią urządzenie i pozwalają mu działać płynnie przez długi czas.

5. Łatwość zakupu

Użytkownicy mogą łatwo i bez wysiłku zakupić oryginalne materiały eksploatacyjne OKI poprzez opcję „kup teraz”. Sprawdza się od grudnia 2017 roku.

6. Dedykowany help desk

To, co dziś się liczy to wysoka jakość obsługi. Po zakupie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych OKI można liczyć na wsparcie online oraz telefoniczne. Klient jest w centrum uwagi.

7. Łatwość wymiany

Oryginalne materiały eksploatacyjne OKI zapewniają także idealną synergię między częściami w urządzeniu. Wymiana tonerów nie powinna sprawiać, żadnych trudności. Zamienniki potrafią np. utracić część zawartości podczas mocowania.

8. Dbałość o środowisko

Dbałość o środowisko

Wszystkie materiały są produkowane zgodnie z wysokimi standardami i wymagającymi specyfikacjami obowiązującymi w firmie OKI, z myślą o środowisku. Dodatkowo w ramach programu recyklingu, aż 98 proc. zebranych materiałów eksploatacyjnych jest poddawana recyklingowi.

9. Niezawodność

Oryginalne materiały eksploatacyjne zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby idealnie pasowały do urządzenia. To precyzyjne dopasowanie sprawia, że gwarantują niezawodność.

10. Gwarancja

Korzyścią płynącą z używania oryginalnych materiałów jest zachowanie gwarancji producenta. OKI gwarantuje trzyletnią rękojmię pod warunkiem używania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Warto też pamiętać, że produkowane są zgodnie z certyfikatem ISO 14001 i są objęte gwarancją OKI pod względem funkcjonalności i jakości.

Komentarze

 • AlexPL, #

  399 EURO? Naprawdę? A do którego modelu?

 • FennPL, #

  Bardzo rzetelny ten artykuł, taki niezbyt sponsorowany xD

 • musslik, #

  Nikt się nie kryje z tym tu :)
  Autor:
  artykuł sponsorowany

 • Adrianwo, #

  Droga Redakcjo, przestańcie zaśmiecać Czytelników artykułami sponsorowanymi!!!!

 • musslik, #

  pro bono publico nie da się na dłuższą metę :D

 • mrocznysedes, #

  Jak się kupuje zamienniki za jakieś grosze to nie co się dziwić, że drukarki padają. Ale wystarczy kupować trochę droższe i lepsze i całe te bajkopisarstwo OKI o oryginałach idzie w who j. ;-)

  Aha, ostatnio kupiliśmy drukarkę laserową do firmy. Z oryginałami w środku. Z czego jeden już na starcie był chyba dziurawy po drukarka w środku była cała czerwona o rozsypującego się wszędzie tonera.

 • st4lk3r, #

  Kolejna chamska reklama na głównej... Brak słów.

 • CESARZ987655, #

  Brednie jakich mało.
  Jak kto śniedzi w drukarkach,ten wie że akurat OKI jest takim Applem w tym biznesie.
  Ich drukarki są drogie,tak jak i tonery,a oferują jakość co najwyżej taką samą co konkurencja.

  Jedyne co wyróżnika oryginalny toner to chip.

 • Rhavir, #

  W dużych Ricoch'ach nie opłacało się kupowac zamienników - były trochę tańsze - na dodatek wydajnośc była trochę gorsza podobnie jakość.
  Inna sprawa, że mówimy tu o dużej wydajności i tonery miały wydajnośc 24 000 stron za 1000 zeta :) :) :)

 • CESARZ987655, #

  Owszem,były takie modele.
  Były też takie Ricochy czy Xeroxy przy których nie opłacało się kupować ani zamiennika, ani oryginału,tylko nową drukarkę z tonerem.

  Z Oki sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana.
  Na serwisie z którym współpracuje,chłopaki odwalili niezły test.
  Zamienili chipy w tonerach oryginalnych z zamiennikami.
  W drukarce z oryginalnym tonerem i lewym chipem szybko padł bęben (standard w w drukarkach Oki z zamiennikiem).
  W przypadku zamiennika z oryginalnym chipem nie przepalił się nawet bezpiecznik gwarancyjny (czy cokolwiek tam jest).

 • Kropeczka, #

  Jeśli to nie fake nius (na 99% jest) to jest jeden morał z tej historii, że ktoś nie umie podrabiać chipów OKI...

  To o tyle dziwne iż te chipy (do innych firm również) to elektronika na poziomie jaskiń. Wszak to ma kosztować w hurcie parę centów.

  Także sorry ale w/g mnie to historia wyssana z palca

  Bez urazy

 • digitmaster, #

  jeśli kupujesz dobry sprzęt klasy enterprise to z reguły nie opłaca się kupować zamienników. Sharp (np. MX-264n) ma wydajność ok 24000 stron za 280zł netto + ~150zł koszt serwisu.
  Jedyne OKI warte uwagi, to igłówki. Wydasz 2000 zł, ale kupujesz drukarkę, która bez problemu radzi sobie z 7-warstwową składanką.

 • marcadir, #

  W przypadku urządzeń dla grup roboczych to nie ma sensu ładowania zamienników... ja korzystam z rozwiązań Sharp, ale w przypadku drukarek osobistych to już jadę na zamiennikach, tutaj w rozliczeniu ogólnym oszczędności są dość duże.

 • digitmaster, #

  Do druku osobistego jednym z najlepszych wyborów jest Brother HL 2340 DW. Zamiennik na ~2500 stron to koszt ok 30 zł. Sama drukarka jest co prawda trochę droższa na tle konkurencji (ok. 900 zł), ale tanią eksploatacją potrafi się dość szybko zwrócić, chyba że się drukuje bardzo mało...

 • Marucins, #

  BUHAHAHA
  Nie pamiętam kiedy kupiłem oryginalny toner. Ale pamiętam jak to Samsung w swoich drukarkach aby zainstalować sterowniki wymaga panelu, który automatycznie aktualizuje sterowniki drukarki WYŁĄCZNIE po to, aby oszukiwać chipy z zamienników.

 • Shifted92, #

  "Jakość" widać już w tytule tego artykułu. Tusz i toner wrzucony do jednego wora, pozdro.

 • Wenezo, #

  Oryginalny toner do mojej drukarki Lexmark E120 kosztuje 360zł - za drukarkę nową zapłaciłem 190zł haha, proszek? 10zł toner po regeneracji? 20zł. Nie musze tego chyba głębiej komentować.

 • arturu, #

  Absolutnie nie jest to prawda! Wątpię abym kiedykolwiek w życiu kupił oryginalnie drogi toner. Gdybym musiał, nie kupiłbym wcześniej drukarki, a tym samym nie musiałbym kupować ani oryginalnego tonera, ani zamiennika. ;) Bo przecież nie miałbym drukarki.

 • mszark, #

  Ja rozumiem, że portal sam się nie utrzyma i potrzeba sponsorów. Ale publikowanie takich bzdur to już przesada. Np. Oki B432dn oryg toner na 12 tyś ~650 zł, zamiennik ~120zł. Z bębnem podobnie. Przyśpieszy mi zużycie, zepsuje za drugim, trzecim tonerem? Nawet jeśli jakimś cudem tak się stanie - oszczędziłem na nową drukarkę i jeszcze mi zostało.

 • Silver, #

  W bębnach OKi w drukarkach monochromatycznych problemem jest listwą zbierającą, która przy stosowaniu zamienników zwyczajnie się zapycha. Problem w oryginalnych tonerach praktycznie nie występuje, głównie dlatego, że są to tonery chemiczne.

 • asceta, #

  Punkt 3 jest wielkim kłamstwem. Nawet dopuszczając spory margines błędu jakim jest artykuł sponsowowany.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.