5 grudnia 2017, Maciej Słaboszewski

Karta graficzna za ponad 2000 zł

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne, Tematyka: Nvidia AMD Radeon AMD Nvidia GeForce Optymalne karty graficzne Nvidia Pascal AMD Polaris AMD Vega, Producenci: Nvidia AMD

Powyżej 2000 zł wybór jest dość oczywisty. Za niewiele ponad wspomnianą kwotę można już nabyć proste autorskie karty oparte na układzie GTX 1080. Modele charakteryzujące się już naprawdę niezłym systemem chłodzenia zaczynają się od około 2280 zł.

Optymalna karta do grania w QHD (60 kl/s)

Decydując się na kartę wyposażoną w GTX 1080 możemy liczyć na w pełni komfortową rozgrywkę w rozdzielczości FullHD oraz QHD w praktycznie wszystkich grach przy maksymalnym poziomie detali.

MSI GeForce GTX 1080 Gaming X

W tym przedziale cenowym są również dwie najwydajniejsze karty AMD - Vega 56 oraz Vega 64. Żadna z nich jednak nie jest konkurentem wspomnianego GTX 1080. Bliżej im do GTX 1070 i 1070 Ti odpowiednio.

Dlatego mając na uwadze ich cenę oraz fakt, że nadal dostępne są wyłącznie referencyjne konstrukcje można je polecić tylko i wyłącznie posiadaczom monitorów FreeSync, a nawet w takim przypadku nie jest to oczywiste.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP EXTREME

Karta graficzna do grania w 4K

Na sam koniec pozstał oczywiście...GTX 1080 Ti, a więc karta stworzona z myślą o entuzjastach, którzy oczekują możliwości zabawy w rozdzielczości 4K. I trzeba jasno powiedzieć, że z takiego zadania najmocniejszy układ Nvidii wywiązuje się bardzo dobrze.

Ma to niestety swoje odzwierciedlenie w cenie kart. Najtańsze i zarazem najprostsze konstrukcje autorskie zaczynają się za około 3000 zł. W tym przypadku trudno jednak uzasadnić oszczędzanie, szczególnie, że układ GTX 1080 Ti stawia spore wyzwanie przed systemem chłodzenia. Przyzwoite konstrukcje autorskie można nabyć za około 3250 - 3400 zł. 

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.