14 sierpnia 2018, Tomasz Chmielewski

Jaki telewizor do gier? TOP 5

Kategoria: Sprzęt do gier RTV Telewizory, Tematyka: Najlepsze produkty Jaki TV

Odpowiedź na pytanie „jaki telewizor do gier” jest prosta jeżeli pod uwagę weźmiemy parametr opóźnienie. Jeżeli zatem zastanawiasz się, jaki telewizor do gier kupić do 2000 czy 3000 zł (i nie tylko), przeczytaj nasz krótki poradnik. Przedstawiamy ranking wybranych TV dla graczy.

Telewizor do gier

Jaki telewizor kupić do grania? Który telewizor jest najlepszy do gier? Które modele telewizorów 4K można polecić do grania? Oto pytania, które często stawiają sobie gracze. Nie jest łatwo na nie odpowiedzieć, bo tyle różnych wymagań, ilu graczy. I choć jedni użytkownicy chcą wybrać TV tylko i wyłącznie do gier, inni pragną mieć urządzenie bardziej uniwersalne, które będzie nadawać się równie dobrze do gier, jak i do telewizji, Netfliksa, YouTube’a oraz nocnych seansów filmowych.

Nie jest łatwo wskazać jeden jedyny dobry telewizor do gier, który spełniłby wszystkie te wymagania, ale jest jeden wymóg, co do którego zgadzają się wszyscy poszukujący najlepszego telewizora do gier: jak najniższy input lag. I to właśnie było głównym kryterium, na podstawie którego przygotowaliśmy niniejszy ranking TV do gier. Inaczej mówiąc, polecane tu telewizory 4K do gier uszeregowaliśmy od najniższego input laga do największego. Zapraszamy zatem do lektury naszego zestawienia dobrych telewizorów 4K do grania. W rankingu poniżej znajdziecie modele z ekranami o przekątnych 43, 50, 55 i 65 cali i w cenie od dwóch do sześciu tysięcy złotych.

Jaki telewizor do gier kupić? Oto polecane modele:

Dobry TV do gier - telewizor 4K z matrycą IPS

Wysokokontrastowe telewizory 4K z matrycą VA

Samsung 65MU7002

80% Ocena benchmark.pl

Jeżeli Waszym marzeniem jest TV do gier z ekranem 65 cali, warto przyjrzeć się bliżej modelowi 65MU7002. Ten należący do udanej serii MU7002 model może poszczycić się wyświetlaczem LCD klasy 120Hz, wielostopniowym upłynnianiem ruchu (układ Auto Motion Plus), przyzwoitej jakości obrazem HDR, ponadprzeciętnie dobrym dźwiękiem (dostrojonym w kalifornijskim laboratorium Samsunga) oraz łatwym w obsłudze systemem operacyjnym (Tizen). Dodajmy do tego niezły kontrast, bogate funkcje multimedialne, dużą liczbę aplikacji, minimalistycznego, lecz wygodnego i funkcjonalnego pilota oraz, nade wszystko, świetny input lag (15,7 ms), a stanie się jasne dlaczego Samsung 65MU7002 zasługuje na miano dobrego telewizora 4K do gier.

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
65 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
ethernet LAN, 4x HDMI, 3x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV:
analogowy, DVB-C, DVB-T (MPEG4), DVB-T2

Pełna specyfikacja

Samsung 50MU6102

60% Ocena benchmark.pl

Jeżeli sześć tysięcy złotych to zdecydowanie zbyt dużo, a Ty możesz pozwolić sobie tylko na TV do gier do 3000 zł, świetnym wyborem będzie model 50MU6102 firmy Samsung. To wyjątkowe urządzenie, a to z kilku względów. Po pierwsze, zasługuje na uwagę choćby ze względu na sam input lag ‒ zaledwie 17,4 ms. Po drugie, dzięki matrycy LCD typu VA czerń jest głęboka, a kontrast wysoki (>4000:1), co powinno przypaść do gustu osobom oglądającym filmy lub grającym w zaciemnionym pomieszczeniu ‒ krótko mówiąc, pod względem kontrastu jest to najlepszy telewizor w naszym rankingu. Choć matryca jest tylko klasy 60Hz (w tej cenie trudno oczekiwać czegoś innego), Samsung 50MU6102 może pochwalić się wielostopniowym upłynnianiem ruchu ‒ funkcją nieczęstą u rywali z tej klasy cenowej. W sumie, to naprawdę udany telewizor 4K z ekranem 50 cali, który, co najważniejsze, nadaje się nie tylko do gier ‒ dzięki wysokiemu kontrastowi miłośnicy nocnych seansów filmowych nie będą tym telewizorem rozczarowani.

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
50 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
ethernet LAN, composite (CVBS), component, 3x HDMI, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV:
DVB-C, DVB-T2

Pełna specyfikacja

Szerokokątowy telewizor 4K z matrycą IPS

Sony 43XE7005

60% Ocena benchmark.pl

Do tej pory nasz ranking zdominowały telewizory duże. Jeżeli zaś szukasz czegoś mniejszego, tj. chcesz kupić TV do gier z ekranem na przykład 40 lub maksimum 43 cali, warto rozważyć Sony 43XE7005 ‒ najmniejszy TV do gier w naszym rankingu. Z wynikiem 19,1 ms ta niewielka Bravia (najmniejszy telewizor 4K firmy Sony w ofercie na rok 2017) plasuje się co prawda na końcu naszego rankingu, ale przecież nadal mamy do czynienia z wartością poniżej 20 milisekund, co jest jeśli nie rewelacyjnym, to na pewno znakomitym wynikiem. Dzięki zmieszczeniu aż 25 milionów subpikseli na ekranie o przekątnej zaledwie 43 cali, obraz jest bardzo gęsty i przyjemny w odbiorze. Pozytywne wrażenia pogłębia niezła reprodukcja barw w ustawieniach fabrycznych, którą można jeszcze poprawić w drodze kalibracji balansu bieli. Jak przystało na matrycę IPS, kolory pod kątem zachowują swoje nasycenie. Całości dopełnia znakomite skalowanie sygnałów o niskiej rozdzielczości do 4K, obsługa wielu formatów plików wideo, dobre opcje ich sortowania oraz wygodny pilot.

Zobacz recenzję

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
43 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
słuchawkowe, ethernet LAN, 3x HDMI, 3x USB, S/PDIF
Tuner TV:
DVB-C, DVB-T (MPEG4)

Pełna specyfikacja

 

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)