27 sierpnia 2018, Tomasz Chmielewski

Archiwalne pozycje

Kategoria: RTV Telewizory, Tematyka: Najlepsze produkty Jaki TV

Propozycje z zestawienia: luty 2018

Samsung 55MU7002

80% Ocena benchmark.pl

Choć Samsung ustępuje nieco 49-calowej Bravii pod względem jakości wykonania, wierności odwzorowania w pełni nasyconych barw, czy jakości obrazów HDR, ma kilka istotnych zalet. Przede wszystkim jest od niej sporo tańszy ‒ około 500 złotych, za którą to kwotę możemy kupić na przykład przyzwoity odtwarzacz Blu-ray. Po drugie, Samsung ma szybszy i bardziej przyjazny użytkownikowi system operacyjny ‒ to właśnie Tizenowi 55MU7002 zawdzięcza niezwykłą prostotę i łatwość obsługi. Po trzecie, sprytna konstrukcja telewizora z wysokimi, szeroko rozstawionymi (lecz regulowanym) nóżkami, pozwala umieścić pod nim dekoder lub odtwarzacz i zaoszczędzić sporo miejsca. Dodajmy do tego matrycę klasy 120Hz (uwaga: w pokrewnym modelu 49MU7002 jest 60-hercowa), upłynnianie ruchu, niezły kontrast, ponadprzeciętne brzmienie oraz wygodnego pilota i będzie wiadomo, dlaczego Samsung 55MU7002 jest jednym z najbardziej uniwersalnych i najłatwiejszych w obsłudze telewizorów 4K w swojej klasie.

Zobacz recenzję

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
55 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
RJ-45, ethernet LAN, 4x HDMI, 3x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV:
analogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

Ranking telewizorów

Zobacz wyniki

Komentarze

 • betho, #

  Jeśli miałbym kupować teraz telewizor, to chyba ze wszystkich tutaj przedstawionych zdecydowałbym się na tego jednego z tych Samsungów. Mają całkiem niezłe parametry, a jak chodzi wielkość, to myślę że 55 cali spokojnie starczy.

 • zielony888, #

  W cenie 5,5 tys zł (poza zasięgiem artykułu tak więc) bardzo dobrą propozycją jest 65 calowy Philips 8102 - z tym, że to 65 cali (dla niektórych lepiej, dla innych nie), natomiast jakość obrazu bardzo wysoka i posiada wszystkie bajery, jakie powinien mieć współczesny telewizor.

 • rapustin, #

  Jeśli chodzi o to zestawienie tutaj, to te telewizory są w miarę wszystkie do siebie zbliżone, ale jak to się mówi, przyjrzyjmy się szczegółom. Tak jak kolega powyżej pisał, wydaje mi się, że 55 cali jest w sam raz. na 49 cali, raczej bym się nie zdecydował. 65 cali, to mam na to za mały salon, a szkoda. Tego Samsung 55NU8042 widziałem w jeszcze niższej cenie na Matrix Media, bo był za 4199 zł.

 • TR0CKY, #

  Tutaj sa podane takie średnie ceny, od-do. Ale jak dobrze się poszuka, to czasem faktycznie można trafić na fajne promocje, ale co do samego zestawienia, to chyba ten 55NU8042 byłby dobrym wyborem.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)