17 maja 2018, Tomasz Chmielewski

Jaki telewizor do 1500 zł?

Kategoria: RTV Telewizory, Tematyka: LG Najlepsze produkty SONY Samsung Panasonic Jaki TV, Producenci: LG SONY Samsung Panasonic

Jeżeli nie wiesz, jaki telewizor kupić do 1500 zł, rzuć okiem na krótki artykuł poniżej. Znajdziesz w nim zestawienie pięciu wybranych modeli TV na rok 2018.

Postawy sprawę jasno: dysponując kwotą półtora tysiąca złotych nie kupimy telewizora z najnowszymi i najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. Choć dla wielu osób i ta kwota będzie bardzo wysoka, nie ma co ukrywać, że jeśli chcemy mieć wysoki kontrast, szeroką paletę barw, prawdziwe 4K oraz zadowalającą ostrość ruchu, musimy wydać co najmniej 3500-4000 zł. Mając w kieszeni trzy razy mniej, dostaniemy co najwyżej Full HD, standardowe kolory i 60-hercową matrycę.

Polecane telewizory z wyświetlaczami LCD

W artykule poświęconym polecanym telewizorom do 1000 złotych przedstawiliśmy listę funkcji, których nie spotkamy w telewizorach z tej półki cenowej. w przypadku modeli droższych o 50% sytuacja będzie podobna, jeśli nie identyczna, dlatego pozwolę sobie przytoczyć tę listę raz jeszcze:

  • wyświetlacze LCD klasy 120Hz,
  • układ upłynniania ruchu z wielostopniową regulacją (tu zdarzają się rzadkie wyjątki),
  • pełne podświetlenie ze strefowym wygaszaniem,
  • HDR (czyli obsługa HDR10, Dolby Vision, HLG itp.),
  • szeroka paleta barw (diody pokryte fosforem, kropki kwantowe itp.),
  • zaawansowane filtry ekranowe tłumiące odblaski,
  • HDMI 2.0,
  • USB 3.0,
  • Bluetooth i Wi-Fi (są wyjątki).

Podobnie jak w przedziale cenowym do 1000 zł, dodatkowe 500 zł zapewni nam wybór jedynie spośród telewizorów LCD, bowiem OLED-y zaczynają się dopiero od kwoty około 4000 zł. Warto pamiętać, że 1500 złotych jest dość skromnym, z obiektywnego punktu widzenia, budżetem na zakup nowego telewizora. W związku z tym, nie zakładajmy, że nasz telewizor będzie miał choćby połowę najnowszych rozwiązań technicznych. Krótko mówiąc, nie oczekujmy cudów, lecz bądźmy gotowi na duży kompromisy w kwestii jakości obrazu.

Poniżej przedstawiamy wybrane telewizory w cenie do 1500 złotych. W naszym małym rankingu znajdziecie modele z ekranami LCD o przekątnych 32 i 43 cali.

Jaki telewizor kupić do 1500 zł

 

Panasonic TX-32ES400 - dobry telewizor do 1500 zł z ekranem IPS

60% Ocena benchmark.pl

Kilka lat temu Panasonic miał dość nieoczekiwany, choć krótki romans z nowym podwykonawcą, tzn. zlecił firmie zewnętrznej projektowanie i produkcję tanich odbiorników telewizyjnych z najniższych serii. Niestety, decyzja ta nie spodobała się wielu użytkownikom i sympatykom telewizorów tej marki, tym bardziej, że pod względem jakości obrazu pozostawiały one trochę do życzenia ‒ na przykład miały działający non-stop układ sztucznego wyostrzania krawędzi, którego użytkownik nie mógł w ogóle wyłączyć. Na szczęście pod wpływem głosów krytycznych Panasonic zakończył ww. współpracę i polecany tu 32ES400 jest produktem innego typu. Ten mały, 32-calowy Panasonic oferuje dobrą jakość obrazu, adekwatną do swojej ceny. W roli wyświetlacza zastosowano matrycę IPS, która daje minimalny spadek jakości kolorów pod kątem (tj. tzw. „szersze kąty widzenia”). Pozostałymi zaletami TX-32ES400 są dobra jakość toru wizji, przejrzyste menu, prosta obsługa oraz niska cena.

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
32 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
1366x768 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
słuchawkowe, ethernet LAN, composite (CVBS), component, 2x HDMI, Common Interface, 2x USB 2.0, S/PDIF
Tuner TV:
analogowy, DVB-C, DVB-T (MPEG4), DVB-T2

Pełna specyfikacja

Sony KDL-32RE400 ‒ polecany telewizor do 1500 zł z ekranem IPS

60% Ocena benchmark.pl

Wprowadzona na rynek jeszcze w 2017 roku seria RE okazała się tak dobra, że producent zdecydował się kontynuować jej sprzedaż bez większych zmian w roku 2018. Model 32RE400 jest niemal identyczny z polecanym już przez nas wcześniej modelu 32RE405, w związku z czym pozwolę sobie przypomnieć zalety obu tych telewizorów. Przede wszystkim żywe, a przy tym naturalne kolory, które w dodatku nie bledną pod kątem ‒ to wszystko dzięki matrycy IPS. Po drugie, dobra gradacja i jakość przejść tonalnych (jak na TV tej klasy), bez sztucznego wyostrzenia i innych sztuczek częstych w telewizorach konkurencji. Ponadto ładna, niekontrowersyjna obudowa, no i oczywiście łatwa i prosta obsługa. Ktoś mógłby powiedzieć, że za cenę tego 32-calowego telewizora można nabyć 40- lub nawet 43-calowy telewizor innej marki. Oczywiście, że można, zwłaszcza jeśli ktoś stawia na wielkość. Natomiast jeśli ktoś stawia na jakość, to Sony 32RE400 będzie bardzo dobrym wyborem.

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
32 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
1366x768 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
USB 2.0, Euro Scart, 2x HDMI, 2x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV:
analogowy, DVB-C, DVB-T (MPEG4)

Pełna specyfikacja

Toshiba 43L1733DG - polecany telewizor do 1500 zł

50% Ocena benchmark.pl

Dysponując kwotą 1500 zł wcale nie jesteśmy skazani na telewizor z ekranem zaledwie 32-calowym. Jeżeli przeanalizujemy rynkową ofertę, okaże się, że nawet niecałe 1200 złotych pozwoli nam nabyć telewizor „aż” 43-calowy. Jednym z takich modeli jest Toshiba 43L1733DG. Już na pierwszy rzut oka telewizor ten odróżnia się od rywali: zamiast popularnej w tej klasie pary małych nóżek lub krzyżakowej podstawy, „Tośkę” osadzono na tradycyjnej, centralnej, podstawie wykonanej z tego samego materiału co ramka wokół ekranu ‒ błyszczącego czarnego plastiku. Innym nietypowym elementem jest duża zielona dioda stanu telewizora znajdująca się po prawej stronie ‒ ten charakterystyczny element znajdziemy w tylko w Toshibach. W 43L1733DG nie znajdziemy natomiast funkcji Smart - zostały one poświęcone, aby telewizor mógł kosztować 1200 złotych pomimo dużego 43-calowego ekranu. Na szczęście nie brakuje złącz: do dyspozycji mamy 3xHDMI, 2xUSB, optyczne oraz słuchawkowe. Jakieś wady? Dźwięk pozostawia sporo do życzenia (jak w większości telewizorów w tej klasie cenowej).

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
43 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
1920x1080 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
słuchawkowe, Euro Scart, composite (CVBS), component, 3x HDMI, 2x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV:
analogowy, DVB-C, DVB-T (MPEG4)

Pełna specyfikacja

LG 43LJ500V - polecany telewizor do 1500 zł z ekranem Full HD0

50% Ocena benchmark.pl

Jeżeli popatrzymy na telewizor 43LJ500 będąc w sklepie, od razu zauważymy rzecz charakterystyczną dla wielu modeli z tej półki cenowej ‒ odblaski światła ze sklepowych świetlówek od czarnej, błyszczącej ramki wokół ekranu. To właśnie zastosowanie tańszych materiałów cechuje telewizor LG 43LJ500V. Oszczędności widać także w podstawie: zamiast rozłożystej nogi mamy parę, krótkich plastikowych nóżek. Pomimo tego, LG 43LJ500V ma jedną cechę, dzięki której może przypaść do gustu potencjalnym nabywcom ‒ matrycę IPS. Dzięki swojej konstrukcji tego typu wyświetlacz zapewnia niemal identyczne odwzorowanie kolorów zarówno gdy siedzimy na wprost ekranu, jak również gdy siedzimy nieco z boku i na ekran patrzymy pod kątem. W związku z tym telewizory z matrycami IPS stanowią najlepszy wybór dla wszystkich tych, który telewizję oglądają w większym gronie. Wyposażenie LG 43LJ500V jest typowe dla telewizorów tej kategorii cenowej: 2xHDMI, 1xUSB, brak Wi-Fi.

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
43 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
1920x1080 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
composite (CVBS), component, 2x HDMI, 1x USB, Common Interface
Tuner TV:
analogowy, DVB-C, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)