31 grudnia 2017, redakcja

Jak zainstalować Intel Optane Memory?

Kategoria: Komputery Podzespoły Dyski HDD SSD, Tematyka: intel galeria Intel Optane, Producenci: intel

Komentarze

 • KENJI512, #

  Przyspiesza to dyski SSD? (takie zwykłe SATA 3 500mbit/s ?)

 • kokosnh, #

  w benchmarku przy odczycie i niskim 4K może i tak, jednak w mojej opinii w rzeczywistości powinien pogorszyć wydajność dobrego SSD jak go obciążysz czymkolwiek, np rozpakowywaniem archiwum, czy kopiowaniem itd.
  Niemniej jednak nie widziałem aby jakiś szaleniec się podjął testowania tego z SSD, z prawdziwym realnym obciążeniem, więc na razie to tylko moja opinia.
  Przy syntetycznych testach, będzie testować po prostu optane zamiast SSD, więc syntetyki ci nic nie powiedzą.

 • maaaad, #

  Ależ ostatnio nachalnie promujecie to rozwiązanie :D

 • only4free, #

  Czy posiadając na płycie MSI X370 dwa gniazda M.2 można wsadzić zarówno Samsunga 960EVO i intel Optane do drugiego gniazda ? Bo gdzieś czytałem że jedno wyklucza drugie

 • q3aki, #

  ogolnie z tego co kojarze to mozesz, tylko optane dziala jako dysk rozruchowy wraz z dyskiem HDD, nie mozesz na odwrot tego zrobic (chyba ze sie cos zmienilo w tej kwestii?)

 • Kwarkon, #

  możesz z niego korzystać jak z zwykłego (malutkiego) NVME

  jeśli system trzymasz na EVO to nie ma sensu próbować odpalać samo Optane "Memory" czyli soft (przynajmniej na razie wspierane jest tylko przyspieszanie dysku systemowego)

 • Ari93, #

  A co z przyspieszaniem hdd za pomocą ssd lub ramdysku? Kiedyś coś było lub miało być ale temat coś ucichł... a trochę mi się GB marnuje na ssd a ramu bym chętnie dokupił jak by to miało działać.

 • cytek, #

  Działa jest RAMCache od Asusa osobiście używam i działa znakomicie. Przydzieliłem 4GB wolnego ramu na cache dysku, i czuć kolosalną różnicę przy ładowaniu programów, gier a także podczas normalnego użytkowania kompa. Cache można przypisać do dowolnego dysku nie musi być startowy. Nie wiem czy rozwiązanie działa z innymi płytami niż asusa... sprawdź.

 • kokosnh, #

  no właśnie to jest to samo, tylko zamiast jakiegoś małego SSD, masz ten intelowski M.2 NVMe, a tak to działa nadal w oparciu o RST. Niestety nie działało to najlepiej, a ceny SSD poszły mocno w dół, co pogrzebało tą technologię.

 • kitamo, #

  ceny SSD poszły w dół?
  jak masz dysk 4TB HDD to cena SSD pogrzebała go?
  cos chyba nie bardzo.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)