11 maja 2016, Dawid Kosiński

Jak podłączyć klawiaturę do smartfona?

Kategoria: Systemy operacyjne Mobile Telefony Tablety Systemy operacyjne Smartfony, Tematyka: Android kompendium wiedzy Porady - Android Android 6.0

Czy możliwe jest podłączenie do smartfonu lub tabletu pendrive’a, myszki lub klawiatury?

Tak, jest to możliwe, jeżeli urządzenie mobilne jest wyposażone w funkcję USB OTG (On-The-Go). W większości przypadków trzeba jednak będzie wyposażyć się w tak zwany kabel OTG, czyli przejściówkę z micro USB na duże USB.

USB OTG

Po podłączeniu do urządzenia myszy lub klawiatury możliwe będzie normalne korzystanie z nich. Z kolei pendrive podłączony do urządzenia mobilnego będzie się zachowywał jak karta pamięci. Do przeglądania zapisanych na nim plików i zarządzania nimi wykorzystaj program opisany na stronie 3 tego poradnika.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.