11 maja 2016, Dawid Kosiński

Jak sprawdzić zawartość karty microSD?

Kategoria: Systemy operacyjne Mobile Telefony Tablety Systemy operacyjne Smartfony, Tematyka: Android kompendium wiedzy Porady - Android Android 6.0

Jak sprawdzić zawartość karty microSD i zarządzać nią?

Karta microSD to doskonały i tani sposób na powiększenie pamięci swojego urządzenia. Niestety sprawdzenie zawartości karty microSD wymaga użycia menadżera plików, który nie jest standardowym wyposażeniem wielu smartfonów z Androidem. Jednym z najlepszych menadżerów jest ASTRO File Manager.

1. Kliknij w ikonę menu aplikacji.

2. Wejdź w “Sklep Play”.

3. W polu tekstowym wpisz “Astro File Manager”.

4. Wybierz aplikację z wyświetlonej listy.

5. Kliknij przycisk “Zainstaluj”.

6. ... a następnie “Otwórz”.

7. Kliknij przycisk “Zezwól”.

8. Zaakceptuj warunki korzystania z ASTRO.

9. Wybierz “Go to App”.

10. Na górze możesz wybrać, jaki rodzaj pamięci chcesz przejrzeć. Konkretny plik można przytrzymać. Pojawi się wtedy menu, które pozwoli go skasować lub skopiować. Następnie można przejść do innego folderu i skopiować plik.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.