17 stycznia 2019, Tomasz Duda

Czy Google Asystent odpowie na nasze pytania? Sprawdzamy!

Kategoria: Mobile Telefony Aplikacje mobilne Ciekawostki Smartfony, Tematyka: benchmarkTV Google Google Android Porady - Android Na Topie Porady mobile, Producenci: Google

Google Asystent jest dostępny w Polsce! Postanowiliśmy skierować do niego garść pytań i komend z nadzieją, że na nie odpowie we właściwy sposób. Czy tak się stało? Czy Google Asystent przydaje się na co dzień? Jak włączyć Google Asystenta? Sprawdzamy!

Google Asystent działa już po polsku, więc możemy zacząć z niego korzystać. Pytanie tylko czy warto? Nagraliśmy dla Was krótki film w którym zadajemy mu szereg pytań i prosimy o wykonanie kilku poleceń. Czy spisał się na medal, a może zawiódł nasze oczekiwania? Obejrzyjcie nasze wideo i przekonajcie się sami.

Najpierw jednak sprawdźmy...

Jak włączyć Google Asystenta?

Tak naprawdę nie trzeba instalować samej aplikacji "Google Asystent" ze sklepu Google Play jeśli nie chcecie. Funkcja integruje się z ekranem "Now", który albo znajdziecie po lewej stronie od Waszego głównego pulpitu, albo wywołacie przytrzymując przycisk Home (środkowy na dolnym pasku systemowym).

Wystarczy wypowiedzieć po raz pierwszy hasło "OK Google", a uruchomi się ekran konfiguracyjny, w którym zdefiniujecie sygnaturę swojego głosu, tak by Asystent nie włączał się gdy inna osoba w otoczeniu wypowie tę komendę.

Google Asystent po polskuJak włączyć Google Asystenta

Google Asystent w PolsceAsystent Google działa po polsku

Jak działa Google Asystent po polsku?

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, który widoczny jest poniżej. Zobaczcie jak poradził sobie Google Asystent w naszym krótkim teście. Czy odpowiedział na nasze pytania i czy wykonał nasze polecenia? Sprawdźcie sami. :)

Sonda

Czy będziesz używać Google Asystenta?

 • 65
 • 39
 • 18
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • Shiriu89, #

  Fajna sprawa, sam się bawię. Przydatny szczególnie podczas jazdy samochodem.

 • BrumBrumBrum, #

  mi ten głupi asystent nie potrafił odpowiedzieć czym jest/była Alexia (nie chodzi o osobę), zaproponował wyszukiwarkę.

  bezużyteczny badziew. szybciej odinstalowałem niż zainstalowałem. chciałem zobaczyć czy ten szpieg w ogóle działa :) on wszystko pcha do neta co usłyszy.

 • Szymon331, #

  Pół dnia się tym bawiłem i widać że dopiero się uczy. Nie umie jeszcze rozmawiać ciągiem. Tzn nawiązywać do poprzednich pytań etc.

  Dużo błędów popełnia ale pokazując moim rodzicom 50+ że głosem mogę włączyć smsy, napisać i wysłać bez dotykania telefonu bezcenne :D

 • endrju_pl, #

  U mnie działa nawiązywanie do poprzednich pytań. Np. zapytałem: "która godzina jest w Nowym Jorku?", odpowiedział, następnie zapytałem - "jaka będzie tam pogoda w sobotę?" i też odpowiedział jaka ma być w Nowym Jorku.

 • st4lk3r, #

  Ale wiesz, że SMSy głosowo można było wysyłać już co namniej trzy lata temu, bo wtedy korzystałem z tej opcji?

 • laaval, #

  Ale wcześniej musiałeś uruchomić jakąś aplikację. Teraz wystarczy powiedzieć "ok gogle napisz sms" i całą resztę przeprowadzi za Ciebie asystent. Bez udziału Twoich rąk. Czujesz różnicę?

 • NanoXen, #

  "OK google" działa od dłuższego już czasu i sms da się tak wysyłać od dawna

 • BrumBrumBrum, #

  on potrafi trzymać w miarę kontekst w angielskim, po polsku ze względu na skomplikowaną składnię języka, gubi się.

 • ciomasta, #

  Szkoda ze trzeba mieć nonstop internet włączony ;/
  Za granica podczas jazdy odpada :(

 • st4lk3r, #

  Czemu odpada? Nie masz pakietu w roamingu?

 • Wozik, #

  Zagranica nie ogranicza się tylko do UE.

 • Marucins, #

  7:38 LOL.
  Telefon zareagował na twój głos i zaśpiewał w tym samym momencie tą sama piosenkę.

 • Tomasz Słowik, #

  A u mnie Voice Match jest wyszarzony z informacją, że funkcja nie jest dostępna w moim języku. To oznacza, że jeszcze nie jestem w gronie osób z dostępem do asystenta po polsku?

 • Szymon331, #

  Kilka dni im zajmie odpalenie tego na wszystkich telefonach. U mnie też trochę to trwało.

 • hsghost, #

  A reaguje na coś innego niż "okej gugl"?

  [nosacz sundajski]
  Na przykład "okej gogle" albo "okej gugle"?
  [\nosacz sundajski]

 • Pero1993, #

  Tylko "ok gugl" niestety. A chciałem do niego mówić Alfredzie, niestety nie można swojej komendy głosowej przypisać do wywoływania asystenta.

 • topiq, #

  Mi na Okej gogle reaguje, bo tak go uczyłem przy pierwszej konfiguracji.

 • topiq, #

  Strona zlagowała i poszło 3 razy.

 • topiq, #

  dubel

 • tarzinio, #

  Nie wyłącza aplikacji po powiedzeniu np pogody także lipa.

 • topiq, #

  Do krótkich smsów w czasie jazdy świetna sprawa. Np. jak podjeżdżam po żonę i wysyłam szybki sms by już wychodziła. lepsze to niż walka z ekranem w poziomie i niebezpieczne klikanie aż załapie, że o napisaniu smsa nie wspomnę.
  Z dyktowaniem dłuższego smsa już miałem problem, bo wystarczyła 2 sekundowa pauza i już pytał czy wysłać, a ja chciałem jeszcze kontynuować.
  Wyszukiwanie np. konkretnego filmu na YT na konkretnym kanale, o ile kanał nie nazywa się jakoś nierozpoznawalnie dla asystenta działa pefrekcyjnie.
  Próbowałem odpalić Torque w telefonie, niestety Asystent tego nie ogarnął, możliwe że muszę jeszcze zainstalować język angielski.
  Możliwości jest wiele i to najważniejsze, że w języku polskim i do tego swobodnym. Nie muszą być konkretne polecenia.
  Martwi tylko to, że trzeba być non stop online ( co i tak przy wyszukiwaniu w sieci jest raczej logiczne) ale do obsługi aplikacji typu sms, telefon itp. wg mnie niepotrzebne. Ale z drugiej strony pewnie inaczej się tego nie dało rozwiązać. Czyli podczas jazdy samochodem trzeba używać pakietu komórkowego, bo raczej Wi-Fi nie uświadczymy. I tu dla posiadaczy małego pakietu może być problem ile im taki ciągły nasłuch i korzystanie z asystenta pobiera danych.
  Osobiście czekam na damski głos. jakoś to zawsze przyjemniej kobitki posłuchać ;) Jeszcze jakby zamiast OK Google można było nadać imię i tak wywoływać (coś jak Cortana, Siri) było by git. Najważniejsze, że przynajmniej jedna firma nie olała Polski jak to zrobił M$ z obiecywaną od lat na Lumie Cortaną. Ijapko mnie mało interesuje więc tematu Siri po PL nie poruszam. Dla nich jesteśmy egzotyką.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.