19 marca 2018, Maciej Piotrowski

God of War – klękajcie narody, odmieniony Kratos nadchodzi

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4, Tematyka: przygodowa gra akcji Sony Computer Entertainment Sony Interactive Entertainment, Producenci: Sony Computer Entertainment Sony Interactive Entertainment

Z zamkniętego pokazu nowego God of War wyszedłem na miękkich nogach. Kratos może się i postarzał, może stracił nieco ze swojej hardości, a wściekłość już w nim tak nie kipi, ale to wciąż brutal i kozak nad kozaki. Nawet jeśli kryje się z tym przed synem.

God of War - zapowiedź

Chyba nie ma gracza, który nie znałby serii God of War. Dla posiadaczy konsol Sony Playstation każda kolejna jej odsłona to prawdziwe święto, uczta dla oka i ucha i niekłamana radość z zabawy, zaś dla zatwardziałych pecetowców i fanów Xboxa - powód do zazdrości, nawet jeśli nie chcą się oni do tego przyznać i próbują za wszelką cenę ośmieszyć, wyszydzić czy zdeprecjonować osiągniecia konkurencji.

Wszystko to jednak próżne wysiłki. Bo tak jak nie da się ściągnąć Kratosa z piedestału najbardziej krwawych bohaterów gier akcji w historii elektronicznej rozrywki tak nie sposób robić zarzutów kolejnym God of War’om, że „są wtórne, nie wnoszą niczego nowego do rozgrywki, a ich grafika wcale nie jest aż tak świetna”.

God of War - Kratos z toporem

Najlepszym dowodem na ewolucje tej serii może być nowy, zbliżający się właśnie God of War. Nie dość bowiem, że przestawia on nieco akcenty wychodząc niejako dotychczasową relacje Kratos-gracz, to jeszcze serwuje nam cały szereg nowości – od znacznie bardziej spektakularnej oprawy graficznej, po dodatkowego bohatera i bardziej rozbudowane elementy RPG.

Przedsmak czekających nas atrakcji dał mi zamknięty przedpremierowy pokaz God of War, jaki odbył się w warszawskiej Warowni Jomsborg, doskonale nawiązującej klimatem do historii opowiadanej w grze. 

God of War - event w warowni

7 rzeczy, które mogą Was zaskoczyć w God of War 

Nie chcę jednak serwować Wam typowej zapowiedzi opisującej wrażenia z 2 pierwszych godzin zabawy (mniej więcej na tyle pozwalał udostępniony build gry). Raz, że ciężko byłoby tego dokonać bez spojlerowania (a chyba nikt nie chce psuć sobie początku zabawy), a dwa – że wyłowienie najistotniejszych rzeczy z tego typu tekstu bywa nieco utrudnione.

Dlatego też skupie się na 7 rzeczach, które zrobiły na mnie największe wrażenie i które z pewnością będą miały przełożenie na odbiór nowego God of War.

Kratos odmieniony

Jeśli czekacie na powrót owładniętego żądzą krwi Kratosa, który najpierw, w widowiskowym tańcu, siecze bronią wokoło, a potem pyta czy ktoś na to zasłużył…to w nowym God of War raczej go nie znajdziecie. To już nie jest ten sam Kratos co kiedyś. 

Wygląda jakby ubyło mu pary. Wściekłość, która wcześniej wylewała mu się uszami teraz schowana jest dość głęboko pod maską oschłego, mocno nagryzionego zębem czasu, wojownika. Widać to, przynajmniej na początku gry, zarówno podczas rozmów z synem, jak i walk. Te ostatnie wydają się nawet sprawiać mu dużo większą trudność niż kiedyś. 

Czy to źle? Jak dla mnie wręcz przeciwnie. Nowy Kratos stał się dzięki temu zabiegowi bardziej namacalny i prawdziwszy.

God of War - Kratos obejmujący drzewo

Atreus to coś więcej niż tylko dodatek do fabuły

O tym, że Kratos ma w nowym God of War syna, Atreusa, wiadomo nie od dziś. Do tej pory jednak jakoś nie potrafiłem sobie wyobrazić jego roli w całej grze. Owszem, powoli udostępniane informacje, a później i filmy oraz trailer zdradzały, że będzie on miał niebagatelny wpływ rozgrywające się na ekranie wydarzenia. 

God of War - Atreus z matką

Nie spodziewałem się jednak, że Atreus będzie efektywnie uczestniczył w każdym starciu szyjąc strzałami z łuku w przeciwników. I to czasami wręcz na nasze zawołanie. Tak, tak – taka opcja też pojawiła się w ogrywanym przeze mnie fragmencie gry. Ba, on nawet ma swoje drzewko rozwoju. A skoro już o tym mowa….

Lewiatan i inne erpegowe przypadki

Nowy God of War ewoluował w dość niecodziennym kierunku. To już nie jest typowa gra akcji. Teraz bliżej jej do najnowszej odsłony Assassin’s Creed czy choćby Śródziemia: Cienia Wojny. I nie chodzi tu tylko o dodatkowe, zdobywane podczas gry umiejętności, ale także całkowicie nowy w tej serii system tworzenia i rozwijania broni. 

God of War - walka

Pierwsze wejście do ekranów opcji były dla mnie sporym szokiem. Nie dość bowiem, że znalazłem tu sporą listę gotowych do „wykupienia” nowych zdolności bojowych Kratosa i jego nieodłącznego towarzysza – Lewiatana, magicznego topora, to jeszcze mogłem pogrzebać w umiejętnościach Atreusa, a nawet podejrzeć ekran ubioru. 

Tak, tak, dobrze przeczytaliście – od teraz Kratos będzie mógł korzystać z różnego typu pancerzy. Będzie można je kupić w specjalnych, obwoźnych sklepach, podobnie zresztą jak ulepszone łuki dla Atreusa.

God of War - doskonale zaprojektowane lokacje

Nieco wolniej, ale wciąż z przytupem

Wcześniej wspomniałem, że walki sprawiają Kratosowi nieco większą trudność. Żeby była jednak jasność – nie oznacza to wcale, że nie potrafi on wkręcić się na obroty i zalać danej lokacji hektolitrami krwi rozrywanych gołymi rękami przeciwników. Co to to nie. 

Przemoc, brutalność i wiadra posoki są tu nadal obecne, choć sama walka nie jest już tak dynamiczna jak kiedyś. Zamiana podwójnych ostrzy na topór, który niczym legendarny Mjölnir wraca na wezwanie do ręki Kratosa (zresztą twórcą obu była jedna i ta sama postać, którą spotykamy zaraz na początku gry) wymusiło spore modyfikacje w mechanice walki.

Teraz nie wystarczy „mashować” jednego czy dwóch przycisków. Liczą się uniki i obrona. Szczególnie, że po wyrzuceniu topora (i nie przywołaniu go z powrotem) walczymy pięściami.

Poza tym przeciwnicy, nawet ci pozornie najsłabsi z początku gry, potrafią zrobić sporą krzywdę o czym zresztą przekonałem się ginąc nie w starciu z wielkim trollem, a jakimś pomniejszym Draugrem, nieumarłym wojownikiem.

God of War - Kratos z Lewiatanem w ręku

QTE powoli odchodzi do lamusa

Kolejna niespodzianka w nowym God of War - słynne Quick Time Eventy są jakby dużo mniej widoczne. A już na pewno nie ma ich tyle co kiedyś i nie są ani tak rozbudowane ani mocno wyśrubowane czasowo. 

Szczerze to nawet nie odczuwamy ich istnienia. Gdy nagle, podczas walki, na ekranie pojawia się sugestia które przyciski teraz należy wcisnąć, nasza reakcja wydaje się być niebywale naturalna. Ciekawe czy w dalszej części gry to się zmieni. Być może dojdą jakieś akcje czy finishery rozgrywane wspólnie z synem, ale sądząc po tym co pokazano nam na wstępie obstawiam, że i one nie będą raziły złożonością zmuszając gracza do powtarzania danego starcia.

God of War - Kratos uczy Atreusa strzelać

God of War….Uncharted

Możecie nie wierzyć, ale po dwóch godzinach obcowania z nowym God of War miałem wrażenie jakbym bawił się w Uncharted - nieco zmienione, z innymi bohaterami i w innych klimatach, ale w podobnym, przygodowym, iście hollywoodzkim stylu i pseudo otwartym światem. 

Znacznie ciekawiej prowadzona fabuła przeplatana jest tutaj i szukaniem dalszej drogi, i niezłymi zagadkami logicznymi, i widowiskowymi starciami. Ktoś może powiedzieć, że to nic nowego, ale przecież wszyscy szukamy w grach powiedzianej z rozmachem historii, w którą możemy pogrążyć się bez reszty. 

Ten schemat zdał egzamin w przypadku Uncharted to czemu nie miałby tego zrobić w God of War? A jeśli dodacie do tego elementy The Last of Us (wszak Kratos będzie nie tylko uczył syna, ale też nawiązywał z nim znacznie głębszą relację) to właściwie sukces mamy tu murowany.

Graficzne „achy” i „ochy”

Nie ma co zaprzeczać - nowe God of War jest przepiękne. Co prawda nie udało mi się odpalić gry z obsługą HDR (choć zupełnie przypadkowo zająłem największy dostępny na pokazie telewizor, który miał ponoć i 4K i HDR), ale i tak chłonąłem każdą pojawiającą się na ekranie klatkę. 

To co rzuca się w oczy to niesamowita dbałość o szczegóły modeli postaci – na zbliżeniach widać nawet bród pod paznokciami Kratosa czy rozpalające się na niebiesko runy dobytego właśnie Lewiatana. 

Poza tym niekontrolowany opad szczęki potrafią wywołać niektóre odwiedzane lokacje – ich kolory, złożoność i w ogóle sam projekt robią kolosalne wrażenie. Jednym słowem – nowe God of War ma olbrzymie szanse pokazać na co tak naprawdę stać Playstation 4 Pro.

God of War - Kratos z Atreusem

God of War – czy warto czekać?

Co za głupie pytanie – tak, tak i jeszcze raz TAK. Nowe God of War jest poważniejsze, doskonalsze i mocno odmienione, ale co najważniejsze, wciąż czuć w nim ducha dawnej serii. Pomimo niektórych, dość zaskakujących rozwiązań, grało mi się świetnie. I to na tyle, że gdy inni dziennikarze odeszli już od konsol stwierdzając, że nie chcą psuć sobie zabawy z finalną wersją gry, ja wciąż przy niej tkwiłem nie mogąc się od niej oderwać.

Dla wszystkich jeszcze niezdecydowanych mam radę – porzućcie obawy, nowy God of War zapowiada się absolutnie wyśmienicie. Ba, dzięki Atreusowi ta odsłona ma olbrzymie szansę ponownie wznieść serię na wyżyny przynosząc jej nową jakość. Mocno trzymam za to kciuki.

God of War - las

Ocena wstępna gry God of War:

 • intrygująco zapowiadająca się, znacznie poważniejsza fabuła
 • ciekawie zmodyfikowany system walki
 • rewelacyjnie zaprojektowane postacie, przeciwnicy i lokacje
 • system rozwoju bohatera i modyfikacji oręża
   
 • nie do końca otwarty świat
 • ekrany ekwipunku mogą sugerować płatne dodatki

96% 4,8/5

Sonda

Czekasz na nową odsłonę God of War?

 • 19
 • 3
 • 5
 • 8
 • 9
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • mesjan, #

  Zaraz zlecą się ludzie którzy stwierdzą że zaśmiecasz komentarze swoim brodzikiem intelektualnym.

 • czorcik696, #

  A napisał coś co nie jest zgodne z prawdą? Patrząc na jakość exów, to Macrohard leży i kwiczy. Brak im prawdziwych system sellerów takich jak Uncharted, TLoU, GoW, Horizon.

 • mesjan, #

  Moim zdaniem gdy normalny człowiek widzi artykuł o grze którą z jakiegoś powodu lubi to w komentarzach pisze o grze i jaka jest wybitna i dlaczego, a nie że gra na jego konsolę coś miażdży a reszta urządzeń ssie. Tu nie chodzi o to czy to co on pisze to prawda czy fałsz, tylko o sens tego typu treści.

 • dopelfinger, #

  PS4RaceMaster jeszcze z stąd cie trzeba pogonić?Znowu zaczynasz gówno burze?

 • blebleble, #

  A taka grafika była by na PC w grach gdyby nie konsolowy złom.

  https://youtu.be/TtIN4_RZwZE

  hue hue hue hue :D

  Jak zwykle konsole 10 lat za PC.

  hue hue hue hue :D

 • Hattori, #

  https://youtu.be/TtIN4_RZwZE tutaj jest pięknie w takie gry chce grać jak najszybciej :)


  https://www.youtube.com/watch?v=UpacAn374ZI - tutaj ten HZD niczym się nie różni od SKYRIMA na PC z modami tylko że skyrim ma większą rozdziałke.


  Ten pierwszy filmik co blebleble pokazał masakra dzieło sztuki.

 • blebleble, #

  PS4RaceMaster

  Człowieczku o rozumku robaczka świętojańskiego.

  Rozumiesz to, że takie tech demo jest generowane w czasie rzeczywistym?
  Czyli tak jak byś sobie odpalił grę FPP i chodził.

  https://youtu.be/q1AJkx3X2cM

  W opisie masz podany link z którego możesz sobie ściągnąć takie demo na PC i chodzić jak na filmie.

  Tu masz jeszcze jedno.

  https://youtu.be/tCqTPtKl06c

  Twój PlayZłom spowalnia grafikę na PC.
  Więc jak mam ci pokazać taką grę?

  W 2007 roku powstała taka gra co orała wszystko i konsole po 10 latach dopiero dogoniły taką grafikę.

  Tu masz pokazaną tą grę.

  https://youtu.be/yG1ZUSCrgqM

  https://youtu.be/ySXCVQWe7vI

 • blebleble, #

  Twój cukierkowy Horizon Zero graficzne Dawn nie ma startu przy tym.

  hue hue hue hue :D

  ps: Cytat piotrka z kiedyś

  piotreeeek

  "Jak ma wyglądać tak jak Horizon gdzie wszystko sie doczytuje pare metrów od postaci, to ja podziękuję za taką pseudo grafike.

  Przykład, gołe placki udające roślinnosć po drugiej stronie rzeczki buahahahahahaha

  https://zapodaj.net/images/64b5eb0bdec5c.png
  https://zapodaj.net/images/e207bd30eb504.png
  https://zapodaj.net/images/bb445e526e9f0.png"

  hue hue hue hue :D

 • piotreeeek, #

  PS4 Troll Master zaorany po raz n-ty :D

 • Dragonik, #

  Nie karmić piwniczaka.

 • dopelfinger, #

  PS4RaceMaster ja ci już pisałem w poprzednim temacie nie jesteś w stanie mi dorównać ani swoim intelektem ani swoim sprzętem cały czas jesteś pozamiatany nie posiadasz nic czego ja bym nie miał pierwszy od ciebie i czego bym nie miał lepszego od ciebie dla mnie jesteś malutki jak karaluch a twój sprzęt to kpina technologiczna i finansowa.

  Nie jesteś również prawdziwym graczem potrafisz tylko się pienić i robić gówno burze nie mając szacunku do innych.

  Coś co dla ciebie jest nie osiągalne jak na przykład 75 calowy oled z prawdziwym HDR dla mnie jest na porządku dziennym czy ci się to podoba czy nie i twoje buraczenie nie zmieni tu nic.
  Kiedy ty będziesz czytać o nowej premierze konsoli ps5 w Japonii ja już będę na niej grał to kolejny fakt który cie miażdzy dzieciaku i nic z tym nie zrobisz co najwyżej możesz sobie popisać te debilne zaczepki typu "nie wierze że masz itp" i tak każdy ma to w tyłku w co wierzysz.

  Na konsole PS4 mam wszystkie gry które zostały wydane w Europie i Azji myślę że nawet o tych Azjatyckich nie masz pojęcia bo niby ktoś taki jak ty skąd miałby to wiedzieć.

  Sam posiadasz pewnie kilkanaście tytułów co jest szczytem twoich możliwości.

  Mam przyznawać ci racje bo jestem posiadaczem konsoli PS 4 pro nabytej w dniu premiery gdzie ty tylko mogłeś o tym pomarzyć,otóż nie trollu nie przyznaje ci racji bo twoje komentarze są komentarzami rodem ze szkoły podstawowej,człowiek który ma jakiekolwiek pojęcie w tematyce gier komputerowych doskonale wie jak one są tworzone na czym są tworzone i jak bardzo każda generacja konsol spowalnia proces technologiczny w grach wideo.
  Ta zasada już dawno temu obowiązywała jak jeszcze pierdziałeś w pieluchy nie masz o niej pojęcia bo byłeś wtedy zajęty zjadaniem kaszki z butelki.  Nigdy nie zgodzę się z twoją durną teorią że elektornika która siedzi w konsolach jest lepsza od tej która siedzi w komputerach osobistych zostałbym po prostu wyśmiany i byłbym błaznem w dziale IT.

  Playstation 4 to bardzo fajna zabawka z dobrymi grami i nie naganną grafiką i obecnie najlepszymi grami w tej generacji konsol,została stworzona do zabawy a celem twórców nie była konkurencja z Pecetami tylko dobra zabawa czego taki malutki człowieczek jak ty nie widzi.

  Za cienki dla mnie jesteś żebym ci dalej odpisywał,nigdy mi w niczym nie dorównasz zawsze bedziesz na straconej pozycji.

 • blebleble, #

  A tutaj kilka wypowiedzi odnośnie tego jak konsole spowalniają proces technologiczny gier wideo.

  Twórcy A Way Out porównują PlayStation 4 do 5-letniego PC. Przez konsole deweloperzy mają problemy.

  „Chcesz szczerej prawdy? Ta maszyna nie jest tak silna, jak myślisz. Sprzęt jest jak pięcioletni PC. Gdyby konsole były tak potężne jak komputery, to zobaczyłbyś zupełnie inne gry”

  http://www.ppe.pl/n...maja-problemy.html


  Ubisoft: grafika w The Division pogorszona, by konsolowcy nie byli poszkodowani.

  Przedstawiciel studia Ubisoft Massive, odpowiedzialnego za grę MMORPG The Division, której premiera odbędzie się już w marcu, z rozbrajającą szczerością stwierdził w rozmowie z redaktorem kanału Team Epiphany w serwisie YouTube, że "byłoby niesprawiedliwym, gdyby wersja przeznaczona na komputery stacjonarne była wersją bardziej zaawansowaną graficznie od wersji na konsole".


  http://www.conowego...poszkodowani-16475  Wiedźmin 3 z gorszą grafiką przez konsole. CD Projekt przeprasza...

  http://www.pcworld....prasza,402061.html


  Spider-Man w 1080p i 60 fps? Nic z tego, nawet PS4 Pro nie da rady

  http://www.benchmar...080p-i-60-fps.html


  Quake Champions tylko na PC, bo ma być grą bez ograniczeń

  http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=98994

 • blebleble, #

  Masz linki. Czego nie rozumiesz :D

 • Orokusaki, #

  PS4RaceMaster a ja myśle porównując komentarz twój i reszty że ty świnie wypasasz i słoma ci wystaje z sandałów.

  Ten tekst:

  "Boli cię że wyrąbałeś swoje wszystkie oszczędności na pcmr i teraz puszczasz brzydkie bąki na widok pięknych najładniejszych gier na wyłączność od Sony :) "

  Zapewne to właśnie ty skarbonkę na ps4 rozbiłeś i teraz się do każdego plujesz bo wiesz że minie pare lat zanim nazbierasz na coś nowego.

  Ten cały komentarz który wyżej napisałeś jak go czytam to jakbyś siebie opisywał XD XD.

  PS4RaceMaster powinni jako akcesoria do konsoli :

  https://www.youtube.com/watch?v=uirV6fwEkoQ


  P.S PS4RaceMaster https://www.youtube.com/watch?v=KLmdm5UaQ2A

 • blebleble, #

  Bezużyteczny prezent dla właścicieli Playstation 4? HDR w tej konsoli działa tylko w teorii.

  Sony zrobiło właścicielom Playstation 4 przysługę, dodając obsługę efektu HDR w najnowszym uaktualnieniu konsoli. Dzięki temu posiadacze odpowiednich telewizorów mogą cieszyć się lepszej jakości obrazem. Przynajmniej w teorii. Bo w praktyce kompletnie nie mają czym.

  http://polygamia.pl...-sluzy-do-niczego/

  hue hue hue hue :D


  Sony ZD9 nie ma certyfikatu Ultra HD Premium jak Panasonic EZ1000 a co dopiero te starsze Soniaki

  hue hue hue hue :D

 • blebleble, #

  Nie dość, że twój PlayZłom nie jest w stanie wyświetlić filmów HDR w 4K

  to jeszcze ten twój telewizor Sony ZD9 nie ma certyfikatu Ultra HD Premium.

  hue hue hue hue :D

  Telewizory które posiadają certyfikat Ultra HD Premium.

  https://www.whathif...ich-tvs-support-it

  uuuuu. Nie ma Sony ZD9 :D

  Jaka szkoda :D

  hue hue hue hue :D

 • blebleble, #

  ble ble ble ble ble ble ble.

  To jak jest taki super to czemu nie ma certyfikatu Ultra HD Premium?

  hue hue hue hue :D


  Test telewizora OLED Panasonic EZ1000 – absolutnie najlepszy na rynku.

  https://www.forbes....y-na-rynku/mlsp5yz

  hue hue hue hue :D

 • Orokusaki, #

  blebleble nie ma bo jest Pseudo super,wiesz nie ma certyfikatu ale wedle jego propagandy jest lepszy niż te co mają.

  Wszystko PSEUDO!

 • Orokusaki, #

  "brak certyfikatu Ultra HD Premium"

  Czyli Pseudo tak jak pisałem!

 • WalterWhite, #

  Jak brak to brak to znaczy że nie istnieje czyli jak piszą ci wyżej to jest Pseudo nie kwalifikuje się wiec na certyfikat i koniec kropka.TV do bani.

 • piotreeeek, #

  Wrzuce po premierze pare screenów i niebieska gimbaza znowu będzie wyła że ta gra tak nie wygląda :D
  Ile razy ja już to przerabiałem.

 • Wulfen4, #

  Ty lepiej sobie najpierw kup porządny TV. A nie jak ostatnio, odpaliłeś grę na TV 1080p potem zrobiłeś zdjęcie, przeskalowałeś do 4k, zapisałeś jako skompresowany jpg i ściemniałeś że tak wyglądają gry na ps4 pro.

 • Orokusaki, #

  i tak każdy wie że PS4 to taki unowocześniony Pegasus 21 wieku wszytko w tej konsoli jest pseudo XD

  1.Pseudo 4k
  2.Pseudo HDR
  3.Pseudo 60 kl/s
  4.HZD ma PSeudo Dino-Power Rangers Dinozaury i Pseudo grafikę gdzie doczytują się textury.

  Wszystko Pseudo i potem taki PS4RaceMaster wchodzi na BMK i propagande robi a sam jest Pseudo graczem i pewnie nawet playstation 4 nie ma tylko siedzi na komputerze pc z 2003 roku i z nudy że nie może w nic pograć przychodzi tutaj się pobawić jak w piaskownicy.

  PS4RaceMaster zmien nick na PseudoMutantDinozaurRobot

 • PS4RaceMaster, #

  Tak tak poklepcie się jeszcze po pleckach brawo :)

 • blebleble, #

  Idź już spać bo się do szkoły nie wyśpisz :)

 • Kieresz, #

  szachwonica zamiast 4k, 28 fps zamiast 60, pc medium details zamiast ultra...tyle w temacie....

 • Maciej Piotrowski, #

  No dobrze, ale co to zmienia? Czy nie mogę dobrze się bawić przy grach na PS4? Bo za bardzo nie rozumiem tych całych wojenek. Szczególnie teraz, kiedy ceny kart graficznych są wzięte z kosmosu.

  A, i jeszcze jedno - jak HDR może być pseudo?:)

 • kitamo, #

  może byc tak ipseudo hdr w niektorych grach. Sam tryb HDR nie oznacza ze użytko palety 10bit tylko ze rozpietosc tonalna na wyjsciu jest w 10bit.
  Na szczescie nie trzeba sie tym przejmowac. Jak na razie HDR to jedna z opcji która nawet w formie pseudo by na PC cieszyła a problem jest nawet z uzyskaniem wsparcia dla HDR po podłączeniu dobrego TV.

 • chrisu1982gd, #

  a co to ma do rzeczy, jak każdy widzi, że gra wygląda znakomicie, teksty o medium detail można wsadzić między bajki bo nie ma odpowiednika na pececie
  kumam jakbyś dał argument, że na moim piecu wiesiek 3 wygląda lepiej i chodzi lepiej niż na Waszych konsolach, to jest fakt
  ale tutaj się ośmieszasz bo tytułu nie ma wcale i nigdy nie będzie na piecu więc porównanie nie ma sensu
  to tak jakbyś nie miał prawa jazdy i śmiał się z kogoś kto je ma ale brzydkie zdjęcie mu tam wstawili :D

 • Dragonik, #

  Jestem w szoku jak wielki "konsolowiec" nadal wojuje, mimo iż mu zostało wszystko wyjaśnione i podane na tacy.

 • Gatts-25, #

  Właśnie dla takich tytułów gracze kupują konsole PS4 a teraz tą lepszą wersję PS4Pro.Pomyślcie co będzie się działo przy nowej generacji konsol.
  Jako ,że SONY odpowiada głównie za część softwarową to na chwilę obecną biorąc pod uwagę ceny CPU i GPU oraz najlepszych pamięci RAM tylko AMD i SAMSUNG liczy się w walce o zapewnienie dostaw nowych podzespołów do najnowszej konsoli Japończyków.
  Niestety patrząc na rynek PC tylko konsole nowej generacji mogą przynieś powiew świeżości a wtedy i ten zdegenerowany świat komputerów ruszy do przodu ponieważ firma ,która najpewniej zaopatrzy w CPU i GPU właśnie nowe konsole nie ma przebicia na rynku PC.

 • kitamo, #

  "- ekrany ekwipunku mogą sugerować płatne dodatki."

  a co to za minus gry? ze ekran ekwipunku cos sugeruje to jak mozna powiedziec ze to minus?
  Ja moge powiedzieć ze cała gra mi cos sugeruje ale nie grałem więc napiszę na wszelki wypadek ze to minus.

 • Maciej Piotrowski, #

  Może źle się wyraziłem. Po prostu dodanie "ciuszków" Kratosowi z miejsca przywołuje skojarzenia z cyfrowymi, dodatkami. Może nieco na wyrost, ale pamiętaj że to na razie wstępna ocena.

 • Lara-Croft, #

  No to faktycznie rynek PC ma sie nieźle skoro użytkownicy blaszaków ślinią sie do tech-dem :D Wspomnę grając w God Of War czy też Red Dead 2 :)

 • Pankracy666, #

  Super, dla takich gier warto mieć PS4 :).

  Jako fan całej serii GOW czekam już na mój egzemplarz!!! :)

 • sambaverde, #

  Szkoda, że PS4 jest tak słabe, bo ta gra mogłaby wyglądać jeszcze ładniej...

 • Domi731, #

  Wychodzi na to , że na pc to same tech dema są haha wspomnę was pcciarze jak bede ogrywal GOTY 2018roku czyli God of war i detroid become human a potem the last of us 2 czy days gone o takich grach wy mozecie pomarzyc ale macie swoje tech demka w 4K hahahahahah

 • mini21, #

  Z tego co patrzę, to ze starego GOW nie zostało już nic...
  Kolejna sprawa - skoro kiedyś głos podkładał Bogusław Linda, to mogli już zachować ciągłość... no ale kto się takimi szczegółami przejmuje.

  Cała mechanika gry też jak widzę została zmieniona - a szkoda, bo mi takich gier jak GOW 1-3 + Wstąpienie bardzo brakuje.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)