11 kwietnia 2017, Przemysław Jankowski

Genesis Nitro880 – fotel dla gracza na wypasie

Kategoria: Sprzęt do gier, Tematyka: Genesis Fotele gamingowe

Codziennie spędzasz przed komputerem wiele godzin? Jeśli tak, to Genesis Nitro880 może być ratunkiem dla Twoich zesztywniałych pleców.

Coraz bardziej popularny współcześnie siedzący tryb życia nie rozpieszcza naszych kręgosłupów. Najpierw spędzamy kilka godzin w pracy siedząc przy komputerze, a później, gdy chcemy pograć na komputerze, odprężyć się i zrelaksować, siadamy do własnego komputera i odpalamy ulubioną grę. Na szczęście sprzęt do gier to dziś coś więcej niż myszki oraz klawiatury i w tej kategorii produktowej znaleźć można takie wynalazki, jak Genesis Nitro880 – niesamowicie wygodny fotel dla graczy.

Genesis Nitro880

Genesis Nitro880 – skręcamy i siadamy

Fotel przyjechał na testy w olbrzymim kartonie, który mieścił w sobie wszystkie potrzebne komponenty, od oparcia, po klucz do skręcenia całości. Długo nie myśląc, wziąłem się do pracy i po raptem kilku chwilach Genesis Nitro880 był już skręcony i gotowy do wysiadywania. Pierwsze wrażenia? Diablo pozytywne, gdyż mimo iż połączenie czarnego z błękitem do mnie nie przemawia, fotel prezentuje się bardzo dobrze, bo jest duży, obszerny i agresywnie zaprojektowany.

Genesis Nitro880 całość

Wykonany ze skóry ekologicznej, gładkiej od przodu i karbowanej z tyłu, Genesis Nitro880 samym wyglądem obiecuje komfort i wygodę. Dbać o nią ma wyprofilowane oparcie oraz siedzisko, a także dołączone podpórki, a w zasadzie poduszeczki. Jedna z nich ma odciążać ma odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a druga kark. Obie mocujemy za pomocą elastycznych pasów, co sprawia, że w praktyce możemy przesunąć je tam, gdzie sobie tego życzymy – jest to genialne rozwiązanie, które pomagało mi odciążyć konkretne partie kręgosłupa.

Genesis Nitro880 poduszka

Mnogość technologii

Genesis Nitro880 nie jest zwykłym fotelem dla graczy. To sprzęt wyposażony w szereg rozwiązań, o których nie tylko należy wspomnieć, ale które trzeba docenić. Pomijając wyprofilowanie i wspomniane poduszeczki wspierające kręgosłup, zbudowany w oparciu o metalową ramę fotel wyposażono w hydrauliczny podnośnik klasy 4, który utrzyma nawet 150-kilogramowego gracza.

Genesis Nitro880 detal

Wysokość miękkiego – aż 7 cm pianki – siedziska możemy ustawić pod siebie w zakresie 8-10 cm, a miękkie podłokietniki możemy podnieść, opuścić oraz zmienić ich kąt – mogą być ustawione równolegle do siedziska, czubkami pod kątem ostrym lub rozwartym (łącznie mamy 3 pozycje) i położenie – do przodu lub w tył o 6 „ząbków”.

Genesis Nitro880 mechanizm

Genesis Nitro880 wyposażono także w funkcję bujania oraz możliwość zmiany kąta oparcia – w którym producent zatopił 4 cm miękkiej pianki – za pomocą małej dźwigienki, w zakresie od 90 do 180 stopni. Wysoką jakość mają również nylonowe kółka osadzone w sztywnej i solidnej ramie. Mają one 75 mm średnicy, a każde z nich wyposażono w hamulec, dzięki czemu jeśli już ustawimy fotel w takiej pozycji, na jakiej nam zależy – możemy go zablokować i nie martwić się tym, że mógłby nam gdzieś odjechać.

Nie przegap