27 listopada 2018, Marcin Jaskólski

Jaki procesor do 1500 zł? TOP 5

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory, Tematyka: intel Najlepsze produkty AMD Intel Coffee Lake AMD Ryzen, Producenci: intel AMD

Zastanawiasz się jaki procesor wybrać? Przygotowaliśmy zestawienie 5 modeli w przedziale cenowym od około 1000 do 1500 zł

Przedstawiamy zestawienie TOP procesorów znajdujących się w przedziale cenowym około 1000 - 1500 zł. W tej kwocie możemy dostać do 8 rdzeni / 16 wątków w przypadku procesorów AMD (Ryzen 7), lub też do 6 rdzeni / 6 wątków w przypadku procesorów Intel (Coffee Lake). Jeśli szukasz zdecydowanie lepszych modeli polecamy nasze zestawienie najwydajniejszych procesorów.

Procesory w tej klasie cenowej dobrze sprawdzą się już w zadaniach półprofesjonalnych - w tej cenie mamy już do czynienia z najwydajniejszymi jednostkami segmentu mainstream (AMD), bądź najwydajniejszymi modelami Core i5 (Intel). Niestety ostatnio ceny procesorów Intela poszły zauważalnie w górę, zmniejszyła się również dostępność nowych modeli.

Ceny procesorów Intela niestety ostatnio poszły w górę - z tego też powodu z naszego zestawienia wypadły najmniej wydajne modele Core i7 Coffee Lake (ósma generacja Core). Na pewno jest to dobry moment na zakup procesorów AMD, bowiem są w tej chwili dobrze wycenione i oferują ciekawe możliwości. W naszym rankingu procesorów można sprawdzić wydajność najpopularniejszych CPU i porównać je między sobą.

Oto 5 polecanych procesorów do około 1500 zł:

 

Intel Core i5-8600K

98% Ocena benchmark.pl

Sześciordzeniowy (i sześciowątkowy) Core i5 z odblokowanym mnożnikiem to jest to! Oczywiście jego cena na tle modelu Core i7 Coffee Lake nie jest już tak atrakcyjna... W trybie standardowym rdzenie tego procesora pracują z taktowaniem 3,6 GHz, natomiast w trybie Turbo może ono wzrosnąć do 4,3 GHz. Jak wszystkie modele Coffe Lake, również ten obsługuje 2-kanałowe zestawami pamięci DDR4. Współczynnik TDP oszacowano tutaj na 95 W, aczkolwiek do podkręcania lepiej zaopatrzyć się w bardziej wydajne chłodzenie.

Zobacz recenzję

Ważne dane:
Liczba rdzeni/wątków:
6/6
Taktowanie:
3.6 GHz
Taktowanie Turbo:
4.3 GHz
Nazwa kodowa:
Coffee Lake-S
Podstawka:
LGA 1151
Litografia CPU:
14 nm
Max TDP:
95 W
Odblokowany mnożnik:
Tak
Zintegrowana grafika:
Intel UHD 630

Pełna specyfikacja

Ranking procesorów

Zobacz wyniki

Najlepszy procesor do 1500 zł:

Trudno wskazać jeden najbardziej uniwersalny model. Na pewno Core i5 9600K i 8600K świetnie sprawdzą się w grach, ale oferują one jedynie 6 rdzeni. Jeśli procesor ma służyć również do innych celów niż granie, to wybór AMD Ryzen będzie bardziej przyszłościowy (8 rdzeni/16 wątków). Warto też pamiętać, że różnice wydajności w grach pomiędzy procesorami Intela a AMD nie są już tak duże jak kilka lat temu i często mogą być mało znaczące (zwłaszcza w nowych grach).

Jeśli szukasz procesorów w innych segmentach cenowych, zwróć uwagę na nasze inne zestawienia:

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.