23 czerwca 2016, Paweł Maziarz

Corsair Carbide SPEC-ALPHA - obudowa dla fanów biało-czerwonych

Kategoria: Komputery Podzespoły Obudowy, Tematyka: Corsair, Producenci: Corsair

Corsair Carbide SPEC-ALPHA to jedna z tych obudów, którą można pokochać lub... nie ;-). Kogo zainteresuje biało-czerwona SPEC-ALPHA?

Przez ostatnie lata rynek podzespołów komputerowych mocno ewoluował i zaczęliśmy przywiązywać coraz większą uwagę nie tylko do wydajności, funkcjonalności i ceny komponentów, ale również do ich wyglądu – cecha ta szczególnie dotyczy obudów, które niejako są wizytówką całego komputera. Popularność zdobyły nie tyle proste i stonowane „skrzynki”, co właśnie odważne, ekstrawaganckie konstrukcje.

Corsair Carbide SPEC-ALPHA - test obudowy

Świetnie w ten trend wpisuje się firma Corsair, która dotychczas była kojarzona ze stonowanymi, eleganckimi obudowami (zapewne część z was ma w pamięci słynne modele Obsidian 800D czy Graphite 600T). Niedawno producent ten postanowił jednak wydać model Carbide SPEC-ALPHA o odważniejszym, nieco futurystycznym wzornictwie, a my postanowiliśmy go przetestować i odpowiedzieć na pytanie czy amerykański producent podąża właściwą ścieżką czy raczej powinien pozostać przy sprawdzonej koncepcji.

Czym wyróżnia się obudowa Corsair Carbide SPEC-ALPHA:

  • Nietypowe, efektowne wzornictwo (podświetlenie LED)
  • Okno w panelu bocznym
  • Dużo miejsca na podzespoły
  • Beznarzędziowy montaż większości podzespołów

Carbide SPEC-ALPHA to propozycja kierowana do tych osób, którym znudziły się standardowe, mało wyraziste obudowy komputerowe. Producent postawił przede wszystkim na wzornictwo, aczkolwiek funkcjonalność nadal odgrywa tutaj bardzo ważną cechę.

Model Corsair Carbide SPEC-ALPHA
Typ Midi Tower
Materiały Stal, tworzywa sztuczne, guma
Wymiary i waga 518 x 220 x 474 mm – 5,7 kg
Standard płyt głównych mini-ITX, mATX, ATX
Miejsca na napędy/panele brak
Miejsca na dyski 2,5 i 3,5 cala 4x 2,5 cala, 3x 3,5 cala
Panel I/O 2x audio, 2x USB 3.0, regulator obrotów dla 4 wentylatorów (3-pin)
Miejsca na karty rozszerzeń 7x 280/390 mm
Miejsca na wentylatory

Front: 3x 120 mm lub 1x 140 mm
Góra: 2x 120 mm
Tył: 1x 120 mm
Dół: 1x 120 mm

Fabrycznie zainstalowane wentylatory Front: 2x 120 mm (LED)
Tył: 1x 120 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU 156 mm
Maksymalna długość zasilacza 290 mm (ATX)
Dodatkowe Okno, filtr przeciwkurzowy

W dalszej części recenzji przyjrzymy się obudowie z bliska - zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Sprawdzimy też jak sobie radzi fabryczna wentylacja.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.