31 sierpnia 2018, Tomasz Duda

Całkowicie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth

Kategoria: Mobile Akcesoria Mobilne Słuchawki Słuchawki BT, Tematyka: Najlepsze produkty SONY Samsung Apple akcesoria sportowe Jakie słuchawki słuchawki do telefonu słuchawki bezprzewodowe, Producenci: SONY Samsung Apple

Całkowicie bezprzewodowe lub inaczej prawdziwie bezprzewodowe słuchawki to ogromny komfort i wbrew pozorom często bardzo rozbudowana funkcjonalność. Na myśl przychodzą tu przede wszystkim Apple AirPods, ale w sklepach znajdziemy też inne ciekawe modele.

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth

Co dokładnie rozumieć pod pojęciem sprzętu określanego jako słuchawki bezprzewodowe? Owszem, komunikują się one ze smartfonem czy tabletem za pośrednictwem modułów łączności bezprzewodowej, ale jednocześnie posiadają przewód łączący słuchawki. Właśnie dlatego coraz częściej zaczynają pojawiać się propozycje sprzedawane jako całkowicie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth.

I tutaj wątpliwości już nie ma, otrzymujemy bowiem dwie oddzielne, niezależne słuchawki, co w zamyśle producentów zapewniać ma użytkownikom jak największy komfort. I faktycznie, zazwyczaj korzystanie z tego typu gadżetu (o ile trafimy z zakupem) okazuje się bardzo wygodne. Mimo niewielkich gabarytów, całkowicie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth potrafią zaskakiwać szeroką funkcjonalnością i inteligentnymi rozwiązaniami.

Trzeba pamiętać o jednym, to stosunkowo nowa kategoria sprzętu, a więc ceny nie są niskie. Miłośnicy doskonałego brzmienia za podobne pieniądze kupią naprawdę dobre słuchawki przewodowe. Osoby ceniące przede wszystkim mobilność, wygodę, a niekiedy nawet szukające asystenta treningu znajdą tu jednak coś dla siebie.

Jakie całkowicie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth wybrać? Oto polecane modele:

 

Apple AirPods

86% Ocena benchmark.pl

Większości osób to właśnie Apple AirPods przychodzą tutaj na myśl w pierwszej kolejności. Nie da się ukryć, iż mają one wiele zalet, ale do cieszenia się wszystkimi potrzebny jest inny sprzęt z logo Apple. Kilka czujników, a przede wszystkim chip W1 zapewniają między innymi błyskawiczne parowanie z iPhonem lub Apple Watch (wystarczy otworzyć etui) czy automatyczne wstrzymanie odtwarzania muzyki po wyjęciu słuchawek z uszu. Brzmienie na kolana nie rzuca, mikrofon (a właściwie dwa) okazuje się za to świetny. Słuchawki są bardzo lekkie, producent chwali się, że baterie umożliwiają słuchanie muzyki przez nawet 5 godzin. Testy pokazują, że w rzeczywistości osiągi są tylko trochę gorsze, podczas rozmów czas pracy skraca się do około 2 godzin. Ładowanie nie jest jednak kłopotliwe, ponieważ słuchawki czerpią energię z wspomnianego etui (wystarcza na niepełne 5 cykli ładowania).

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
douszne
Łączność:
Bluetooth, bezprzewodowa
Mikrofon:
tak
Waga:
2x 4 g

Pełna specyfikacja

Samsung Gear IconX (2018)

80% Ocena benchmark.pl

Również w przypadku Samsung Gear IconX (2018) mówić można o rozpoznawalnej propozycji. Co ważne, jednocześnie bardzo udanej, a z uwagi na kilka elementów bardzo dobrze sprawdzającej się podczas aktywnego spędzania czasu. Słuchawki są kompatybilne z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Android 4.4+, ale z racji wbudowanej pamięci (na około 1000 utworów) działać mogą również niezależnie. Samsung Gear IconX (2018) to także akcelerometr i czujnik zbliżeniowy, słuchawki rejestrują wiele danych podczas aktywności fizycznej. Liczyć można też dość rozbudowane opcje dotyczące sterowania dotykowego oraz etui ładujące. To jedne z najlepszych całkiem bezprzewodowych słuchawek Bluetooth.

Zobacz recenzję

Ważne dane:
Waga:
2x 8 g

Pełna specyfikacja

Jaybird Run

84% Ocena benchmark.pl

Nazwa Jaybird Run dość dobitnie sugeruje, że są to słuchawki przygotowane z myślą o biegaczach, chociaż dobrze sprawdzają się też przy innych rodzajach aktywności. Dzięki wymiennym końcówkom dostosować można je do rozmiaru własnych uszu, w zestawie znajdują się też płetwy w różnych rozmiarach, które dodatkowo podtrzymują słuchawki na małżowinach. Cała konstrukcja odporna jest na wilgoć, nie straszny jej pot czy bieg w deszczu. Słuchawki „grają” przez około 4 godziny, dwa razy do pełna naładować można je w etui. Kompatybilność obejmuje systemy iOS 9+ oraz Android 4.4+. W prawej słuchawce ukryto przycisk do rozpoczynania i wstrzymywania odtwarzania muzyki oraz odbierania/odrzucania połączeń, a w lewej przycisk do wywoływania cyfrowych asystentów (Siri, Google Assistant).

Ważne dane:
Łączność:
Bluetooth, bezprzewodowa
Mikrofon:
tak
Waga:
2x 6.83 g

Pełna specyfikacja

Sony WF-1000X

80% Ocena benchmark.pl

Sony WF-1000X na pierwszy rzut oka wyglądają najskromniej z prezentowanych tu zestawów, minimalistyczna stylistyka robi swoje. Producent zadbał tu nie tylko o Bluetooth, ale i NFC, a także baterie na około 3 godziny słuchania muzyki. Także w tym przypadku niedostatki energii uzupełniać można przy pomocy etui. Sony WF-1000X to słuchawki raczej nie dla sportowców, lepiej sprawdzają się podczas „codziennej gonitwy”. Na uwagę zasługuje w związku z tym funkcja Adaptive Sound Control, która dostosowuje poziom głośności i dźwięków docierających z zewnątrz do aktywności użytkownika. Podróżując pociągiem można całkowicie zagłębić się w muzyce, idąc ulicą będzie się słyszeć to co dzieje się wokół (funkcję można personalizować).

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
douszne
Łączność:
Bluetooth, NFC, bezprzewodowa
Mikrofon:
tak
Waga:
2x 6.8 g

Pełna specyfikacja

Sony WF-SP700N

90% Ocena benchmark.pl

Sony WF-SP700N to zaawansowane słuchawki Bluetooth bez kabla, oferujące wysokiej jakości dźwięk oraz cyfrową redukcję szumów. Oznacza to, że możemy spokojnie, komfortowo cieszyć się ulubionymi utworami w autobusie, tramwaju, pociągu, samolocie, centrum miasta lub pracując w gwarnym biurze. Zewnętrzne szumy i rozmowy będą wyraźnie osłabione, a muzyka wyraźna i czysta. Mają też funkcję odwrotną - czyli potrafią podbić zewnętrzne dźwięki, tak byśmy lepiej słyszeli np. nadjeżdżające samochody w czasie jazdy na rowerze lub biegania. Słuchawki Sony WF-SP700N są odporne na zachlapania, deszcz i pot, więc nadają się do uprawiania sportu. Mają też łączność zbliżeniową NFC do szybkiego parowania ze smartfonem (bez ręcznego łączenia).

Ważne dane:
Konstrukcja słuchawek:
douszne
Łączność:
Bluetooth, NFC, bezprzewodowa
Mikrofon:
tak
Waga:
2x 7.6 g
Aktywna redukcja szumów:
tak

Pełna specyfikacja

Inne warte uwagi całkowicie bezprzewodowe słuchawki:

Motorola Stream - tańsze (około 250-300 złotych), zapewniające całkiem dobre brzmienie i odporność na zachlapania (IP54), ale jednocześnie wyposażone w dość słabe baterie (około 2 godzin słuchania muzyki)

Erato Apollo 7 - bardzo pozytywnie zaskakujące jakością dźwięku i prostą, ale wygodną konstrukcją, szkoda, że w podobnym stopniu nie kuszą ceną (ponad 1000 złotych)

Bragi The Dash Pro - z racji wbudowanej pamięci podobne do Samsung Gear IconX (2018), ale bardziej wytrzymałe, nadające się nawet do pływania (zanurzenia do 1 metra) i odporne na upadki (z wysokości do 1 metra), wyposażone między innymi w pulsometr

B&O Beoplay E8 - drogie, ale oferujące bardzo dobrą jakość dźwięku i świetnie wykonane

Najlepsze całkowicie bezprzewodowe słuchawki

Jednoznaczne wskazanie najlepszych całkowicie bezprzewodowych słuchawek nie jest łatwe, wbrew pozorom poszczególne model dość znacznie od siebie odbiegają. Wskazujemy jednak na Samsung Gear IconX (2018). Słuchawki dobrze wypadły w naszych testach i są stosunkowo uniwersalne, z powodzeniem można wykorzystywać je także podczas treningów. Tym bardziej, że dzięki wbudowanej pamięci mogą działać niezależnie od smartfona, cechują się też dość rozbudowanym sterowaniem dotykowym.

Może Cię zainteresować:

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.