20 kwietnia 2017, Mateusz Tomczak

Zmiany w Google Play - na lepsze

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Systemy operacyjne, Tematyka: Google Google Android, Producenci: Google

Jeśli korzystacie z Google Play to powinny spodobać Wam się zmiany w sekcji Moje gry i aplikacje.

Google Android to obecnie zdecydowanie najpopularniejszy mobilny system operacyjny. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest duży ruch w sklepie Google Play, skąd najczęściej pobiera się aktualizacje oraz gry. Każde poważniejsze zmiany przygotowane przez producenta warte są zatem odnotowania.

A takowe zostały właśnie w prowadzone. Od dłuższego czasu planowane (i testowane) były nowości, dzięki którym użytkownicy mieli cieszyć się większym komfortem. Wygląda na to, że się udało, ponieważ nowości wprowadzone do Google Play ułatwiają zarządzania aplikacjami i ich aktualizacjami.

Modernizację przeszła sekcja Moje gry i aplikacje. Jedna z najbardziej przydatnych opcji pojawiła się w zakładce Zainstalowane, gdzie można posortować posiadane zasoby - alfabetycznie, według dat (ostatnich aktualizacji lub ostatniego używania) oraz rozmiaru. Wydzielono też zakładkę Aktualizacje oraz Biblioteka, która zastąpiła starą sekcję Wszystkie.

Google Play moje aplikacjeGoogle Play moje gry i aplikacje

Google Play moje aplikacje aktualizacjaGoogle Play zmiany

Wszystko przy delikatnej korekcie interfejsu. Zmiany wprowadzane są jednak stopniowo, więc nie wszyscy mogą widzieć je już na swoich urządzeniach. U Was już się pojawiły?

Źródło: Digital Trends

Komentarze

 • SasukeUchihaPL, #

  Moim zdanie nowy interfejs byłby super gdyby nie to że wszystko jest w nim teraz strasznie małe

 • miedzianek, #

  Jak dla mnie na plus, a powiedz mi jeszcze, że nie trafisz w odpowiednie ikonki...

 • SasukeUchihaPL, #

  wyobraź sobie ze na 4" to trochę ciężko bo wszystko jest dosłownie na styk a nawet mój kumpel z zenfonem 5 na to narzeka a w porównaniu do mojego to przecież monstrum

 • pg123, #

  A wiesz do czego służą w przecinki?!!!!!
  To takie kropki z ogonkami.

 • BrumBrumBrum, #

  do autora: "Google Android to obecnie zdecydowanie najpopularniejszy mobilny system operacyjny.", usuń słowo mobilny, to obecnie ogólnie najpopularniejszy system operacyjny. już prześcignął windowsa.

 • 100000, #

  Dlaczego "moje aplikacje" , tj. link do nich nie jest dostępny bezpośrednio jak się otworzy sklep.
  Po drugie jak mam zobaczyć całą moją opinię ( 2 zdania) do danej apk jak jej całej nie widzę. Dopiero edycja pozwala odczytać cały mój komentarz.
  Po trzecie po kiego dodając opinię trzeba ją dodawać w dwóch krokach. Wcześniej było klik na gwiazdki, komentarz i oki.
  ps. Myślą, myślą, a jak coś wymyślą to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać? Coś kombinują by się nazywało , że coś robią, tylko robią bez sensu.

 • gormar, #

  Wczoraj pierwszy raz to zobaczyłem na swoim sprzęcie. Myślałem, że to atak hakerski ;).

  Te zielone puste przyciski nie szczególnie mi przypadły do gustu.

 • genmaxiu, #

  A ja bardzo pozytywnie odebralem zmiany, czysto i przejrzyscie. Puste przyciski o wiele bardziej podobaja mi sie od tych zielonych tlustych pazdzierzy poprzednio :)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.