29 grudnia 2018, Wojciech Kulik

Zdalny dostęp do peceta - nowa funkcja w Samsung Smart TV

Kategoria: RTV Telewizory, Tematyka: Samsung Smart TV Samsung Smart TV VMWare, Producenci: Samsung

Telewizory Samsung Smart TV z oferty na rok 2019 będą wyposażone w funkcję Remote Access, pozwalającą na uzyskiwanie zdalnego dostępu do komputera lub innego urządzenia.

Telewizor to dziś nie tylko multimedialne centrum mieszkania. Poza odtwarzaniem treści wideo pozwala on również choćby na sterowanie akcesoriami inteligentnego domu czy też przeglądanie stron internetowych. Może on także pełnić funkcję zewnętrznego ekranu komputera, a od przyszłego roku w modelach firmy Samsung będzie to dodatkowo uproszczone.

Remote Access – tak nazywa się nowa funkcja, o którą wzbogacone zostaną telewizory Samsung Smart TV z linii na rok 2019. Wyeliminuje ona konieczność stosowania skomplikowanych połączeń w celu uzyskania dostępu do komputera czy tabletu. Innymi słowy: pojawi się możliwość zdalnego sterowania sprzętem znajdującym się na przykład w drugim pokoju.

Do sterowania będzie można użyć zestawu klawiatura + mysz, a o bezpieczeństwo dbać będzie Knox. Dodajmy, że funkcja Remote Access pozwoli nawiązywać połączenie na trzy różne sposoby: z wykorzystaniem standardowej sieci (IP Network), technologii Wi-Fi Direct (w celu udostępnienia ekranu) lub przeglądarki internetowej (w przypadku usług chmurowych). 

Samsung Remote Access

Aby zapewnić pełną dostępność funkcji firma Samsung nawiązała współpracę z VMware. Opracowana przez tę drugą infrastruktura wirtualnego pulpitu Horizon ma zapewnić to, by „osoby pracujące zdalnie mogły bezproblemowo korzystać z wirtualnych pulpitów, aplikacji i usług online ze swoich ulubionych urządzeń Samsung, w tym Smart TV”, jak tłumaczył Shankar Iyer z VMware.

Reprezentujący koreańskiego producenta Hyogun Lee dodał, że „firma Samsung dąży do stworzenia jak najbardziej intuicyjnego i wygodnego w obsłudze interfejsu użytkownika. Dzięki funkcji Remote Access użytkownicy będą mogli łatwo skorzystać z  różnych programów, aplikacji i usług w chmurze, dostępnych za sprawą wielu podłączonych urządzeń, bezpośrednio na ekranie telewizora”.

Źródło: Samsung

Komentarze

 • HardCorak, #

  Ale że dopiero taka funkcja w 2019? Przecież ona powinna być już dawno odkąd w tv mamy wifi.

 • Melman1980, #

  Z konsol chcą zrobić PC, Z telewizorów PC :) PC ma się dobrze :)

 • EgzoPro, #

  No właśnie oni chyba nie chcą tego (a przynajmniej robią to nieudolnie). Dziś te telewizory posiadają jakieś najtańsze 4 rdzeniowe mediateki, a prawdziwego sklepu (a nie jakieś atrapy z 4 aplikacjami) nie posiadają. A funkcje smart TV zawdzięczamy bardziej appleTV/chromecast/Xbox/PS. Odnośnie łączenia funkcji tv z funkcjami komputera PC to chyba procesor + pamięć operacyjną te urządzenia posiadają od dawna (a więc od dawna był komputer, lecz nie klasy PC), natomiast od niedawna te urządzenia mają wystarczającą wydajność aby jakiś system użytkowy i aplikacje uruchomić.
  Nie rozumiem również zdziwienia w roku 2018 że coś ma "funkcje PC" skoro za ~220zł Raspberry oferuję 1.4 quad core, 1Gb Ram, czytnik kart i podstawowe I/O 4x USB, HDMI, WiFi, Bluetooth. A więc każdy telewizor ze złączem HDMI może stać się "smart" a nawet jeszcze bardziej gdyż przykładowe Raspberry daje nawet większe możliwości niż przeciętne smartTV.

 • xxx.514, #

  To kolejny z argumentów to tezy PC Master Race. Ale wieczne kopiowanie rozwiązań prowadzi donikąd. To mi przypomina raka chrześcijaństwa - niby wypierają rodzime wierzenia, a tak naprawdę anihilując je w swoją "tradycję" pomaga im przetrwać. Eh PCtowa dola ciągnąć cały niewdzięczny świat do przodu.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.