11 stycznia 2018, Wojciech Kulik

Nowe, interesujące drony Yuneec z CES 2018

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony, Tematyka: Yuneec Kiedy premiera CES 2018, Producenci: Yuneec

Firma Yuneec zaprezentowała podczas targów CES 2018 trzy nowe maszyny latające, które zasługują na to, by przyjrzeć się im z bliska.

Yuneec jest jednym z najpopularniejszych producentów dronów na świecie. Jak pokazują bezzałogowce zaprezentowane podczas targów CES 2018, nie jest tak bez powodu.

Yuneec Typhoon H Plus

Najgłośniejszą premierą bez wątpienia jest Yuneec Typhoon H Plus, a więc najnowszy model z serii, której miłośnikom podniebnej fotografii nie trzeba raczej przedstawiać. Nowy dron został wyposażony w lepszą, osadzoną na 360-stopniowym gimbalu kamerę z jednocalowym czujnikiem CMOS o rozdzielczości 20 Mpix, która pozwala nagrywać wideo w jakości 4K/60fps. 

Yuneec Typhoon H Plus

Typhoon H Plus ma też nowy kontroler lotu, utrzymuje się w powietrzu nawet 25 minut i pozostaje stabilny nawet wtedy, gdy wiatr wieje z szybkością 50 km/h. Dzięki trybom autonomicznym pozwala tworzyć świetne materiały filmowe w prosty sposób. Rynkowy debiut planowany jest na końcówkę marca, a cena to 1549 euro lub 1849 euro w wersji z technologią Intel RealSense, dzięki której dron samodzielnie omija przeszkody.

Yuneec HD Racer

Firma Yuneec zaprezentowała również drona wyścigowego o nazwie HD Racer, który nada się do pracy wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz. Nieduża i ważąca zaledwie 65 gramów maszyna ma być szybka i zwrotna, a równocześnie stabilna w locie. Producent chwali się też szeregiem funkcji, które mają być praktyczne podczas ścigania się.

Yuneec HD Racer

„Wyjątkową innowacją wyścigowca HD Racer jest cyfrowy Videolink. Przesyła on obraz na żywo w rozdzielczości HD w bardzo krótkim okresie indukcji do urządzenia z iOS lub Androidem, który pełni funkcję wyświetlacza zdalnego sterowania” – dodaje Yuneec. Premiera drona powinna odbyć się pod koniec kwietnia – jego cena to 179 euro.

Yuneec Firebird FPV

Ostatnią nowością jest Yuneec Firebird FPV, które producent opisuje jako „innowacyjne skrzyżowanie samolotu modelarskiego RC z multikopterem”. Ten dron ze skrzydłami będzie mógł samodzielnie lądować, rozpędzać się do 83 km/h, latać przez 25-30 minut i nagrywać wideo w rozdzielczości 4K. Ma też cyfrowy Videolink.

Yuneec Firebird FPV

W zależności od tego, jak bardzo doświadczony w lataniu jest pilot, będzie on mógł wybrać jeden z trzech trybów lotu – to w pełni swobodny Acrobatic, ułatwiający kontrolowanie maszyny Safety and Stability oraz automatyczny Loop. Model ten trafi do sprzedaży na początku kwietnia i będzie kosztować 599 euro.

Źródło: Yuneec

Komentarze

  • eltra, #

    ceny jak na zabawki trochę duze :) ale to akurat na naszym runku się tak wydaje :)

  • Much_, #

    Nie wiem czemu ale nazwa Yuneec kojarzy mi się z Junak :P

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.