5 kwietnia 2018, Paweł Maziarz

Yahoo Japan dołącza do użytkowników procesorów AMD Epyc

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory, Tematyka: Procesory AMD AMD Yahoo! AMD Epyc, Producenci: AMD Yahoo!

Japońskie przedsiębiorstwo postanowiło wykorzystać w swojej infrastrukturze serwery Dell EMC PowerEdge R6415, które zapewniają odpowiednią wydajność, optymalizację, a także obniżają współczynnik TCO.

Procesory AMD Epyc przyciągają kolejne przedsiębiorstwa, które szukają sposobu na zwiększenie wydajności i efektywności swoich zasobów serwerowych. Ostatnio do tego grona dołączyła firma Yahoo Japan Corporation – będzie to pierwszy dostawca usług internetowych w Japonii, jaki skorzysta na wdrożeniu procesorów Epyc 7000.

Yahoo Japan zakupiło niedawno wprowadzone na rynek serwery Dell EMC PowerEdge R6415, które są napędzane przez procesory Epyc 7551P – stanowią one wysoce skalowane, jedno-procesorowe konstrukcje, na których zależało japońskiemu gigantowi. Dzięki temu firma ta uzyskała dostęp do bezkompromisowego rozwiązania, które jest idealne do aplikacji nadzorczych (hipervisor), zapewniając najlepszy balans liczby rdzeni, konfiguracji pamięci i przepustowości I/O.

„Seria Epyc 7000 ponownie odzwierciedla to, jak innowacyjna i elastyczna może być nasza nowa generacja procesorów AMD. Wiedzieliśmy, że nasze jedno-procesorowe i dwu-procesorowe rozwiązania naprawdę spodobają się na rynku centrów danych, który czekał na wstrząs, ale także osiągnęliśmy bardzo wysoki poziom zróżnicowania ich zastosowań na gruncie maszyn wysokiej wydajności, wirtualizacji, systemów przechowywania danych i wielu innych. To właśnie przyciąga uwagę na świecie i skłania do prób oraz przyjmowania tych rozwiązań przez naszych znakomitych klientów. — powiedział Scott Aylor, wiceprezes korporacji i główny menedżer w AMD Enterprise Solutions. — Wdrożenie procesorów Epyc przez Yahoo Japan jest kolejnym, ważnym osiągnięciem dla naszej nowej rodziny procesorów. Japonia odgrywa kluczową rolę w ewolucji rynku centrów danych i wielu sąsiadujących z nim branż, zwłaszcza takich, które polegają na takich systemach.”

Dell EMC PowerEdge

Nobuhiro Takasawa, wiceprezes Yahoo Japan Site Operations powiedział, że: „Yahoo Japan jest bardzo wybredne przy wyborze systemów, które mają odpowiadać naszym wysokim standardom w zakresie wydajności i optymalizacji w centrum danych. Procesor AMD Epyc był w stanie spełnić te wymaganie jednocześnie obniżając współczynnik TCO (total-cost-ownership) jednoprocesorowej platformy. Ten wybór rozpoczyna nową ważną relację między naszymi firmami. Yahoo Japan jest podekscytowane planami produktowymi AMD i zaangażowaniem, jakie AMD przejawia na kierunku odpowiadania na potrzeby klientów z branży serwerów.”

Warto dodać, że wcześniej na serwerowe procesory AMD postawiły m.in. firmy Baidu, Microsoft i JD.com.

Źródło: AMD

Komentarze

 • Chiny_X, #

  Na pewno zrobili to bo lubią zaniżać wydajność swoich urządzeń.

 • rasiaknorris1, #

  W końcu intel musi się coś ruszyć bo straci ten rynek. Konkurencja ożywia.

 • Eternal1, #

  Gratulacje.
  Wysoka wydajność, najwyższe zagęszczenie I/O, obniżenie TCO. AMD udało się to osiągnąć jednocześnie w obrębie jednej platformy. Więc Ci którzy pokonują strach przed "nowym" lub ufają firmom które pozytywnie przeprowadziły audyt platformy EPYC, wchodzą na nowy poziom.
  Większe bezpieczeństwo w stosunku do konkurencji też ma swój wpływ.

 • BrumBrumBrum, #

  no i HP znowu się spóźniło :)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.