12 lutego 2018, Mateusz Tomczak

Xiaomi zaprezentuje Redmi Note 5 i Redmi Note 5 Pro, ale nie do końca wiadomo czego oczekiwać

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Xiaomi Kiedy premiera Chińskie telefony, Producenci: Xiaomi

Na 14 lutego, a więc na najbliższą środę, zaplanowana została konferencja prasowa. Xiaomi pochwali się dwoma smartfonami, ale nie muszą być to zupełnie nowe propozycje.

Jakiś czas temu wydawało się niemal pewne, iż Xiaomi Redmi Note 4 nie doczeka się następcy. Najnowsze informacje ponownie rozpoczynają dyskusję na ten temat.

Na 14 lutego, a więc na najbliższą środę, zaplanowana została konferencja prasowa. Odbędzie się ona w Indiach, a zaprezentowany ma być nie tylko Xiaomi Redmi Note 5, ale również Xiaomi Redmi Note 5 Pro.

Nie można być jednak pewnym, iż chodzi o nowe propozycje. Prawdopodobny jest bowiem scenariusz zakładający, iż będą to znane nam już modele Redmi 5 i Redmi 5 Plus, które na rynek indyjski trafią pod nieco innymi nazwami.


Przecieki na temat specyfikacji nie rozwiewają wątpliwości. Wedle nich parametry Xiaomi Redmi Note 5 pokrywają się z Redmi 5 Plus, ale już w przypadku Xiaomi Redmi Note 5 Pro trudno znaleźć odpowiednika.

Model ten posiadać ma bowiem 5,7-calowy (lub 5,9-calowy) wyświetlacz 18:9 Full HD+, a także procesor Qualcomm Snapdragon 636 i 4 GB lub 6 GB RAM, w zależności do wersji. Dodatkowo wymienia się podwójną kamerę główną 12 Mpix + 5 Mpix, frontową kamerę 20 Mpix i baterię 4000 mAh.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Źródło: Xiaomi India

Komentarze

  • Silver, #

    Rzekłbym, że nVidia ani AMD nie wydawali takich kotletów jak Xiaomi ostatnio. Zwykły Redmi Note 5 powinien być oparty SD 636 zaś Pro 660 bądź nawet 670.

  • Fiona, #

    Oj czyżby początek sodówki u nich ?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.