7 września 2018, Wojciech Kulik

Opaska Xiaomi Mi Band 3 - bardzo dobre staje się lepsze [AKT.: już w Polsce]

Kategoria: Mobile Akcesoria Mobilne Ciekawostki Gadżety Opaski fitness, Tematyka: Xiaomi Na Topie akcesoria sportowe, Producenci: Xiaomi

Chiński producent zaprezentował w maju sporo urządzeń. To nie tylko nowe smartfony, ale też opaska fitness Xiaomi Mi Band 3, która jest ciekawym ulepszeniem jednego z najbardziej pozytywnie ocenianych gadżetów tego typu.

Aktualizacja, 7 września 2018: Bardzo dobra opaska fitness oficjalnie powróciła w nowej wersji. Xiaomi Mi Band 3 jest już dostępna na polskim rynku – w sklepie internetowym Mi-home i w warszawskim salonie Mi Store, o czym poinformował dystrybutor, ABC Data. 

Zgodnie z przewidywaniami, cena gadżetu nie jest wygórowana i wynosi 149 złotych (w przypadku wyboru standardowej, czarnej wersji kolorystycznej). Nieźle, jak za większy wyświetlacz OLED, lepszą łączność bezprzewodową i dłuższy czas pracy, a zarazem wszystko to, za co pokochana została „dwójka”. 

Xiaomi Mi Band 3 ręka

Istnieje również możliwość dokupienia samej opaski w innym kolorze: niebieskim lub pomarańczowym. Cena akcesorium to 14,99 zł.

Funkcje Xiaomi MI Band 3

News, 31 maja 2018: Pomimo upływu lat Xiaomi Mi Band 2 to wciąż prawdopodobnie najlepsza opaska fitness z tej niższej półki cenowej. Wkrótce może się to jednak zmienić, bo na horyzoncie pojawiła się… jej następczyni z numerem 3.

Opaska Xiaomi Mi Band 3 została zaprezentowana wraz z trzema nowymi smartfonami (sprawdź szczegóły modelu Mi 8 i jego wariantów). Sądząc po zapowiedziach, jest bardzo podobna do udanej poprzedniczki – wszak nie zmienia się tego co dobre – a zarazem pod wieloma względami lepsza.

Xiaomi Mi Band 3 OLED

Trzecia opaska spod znaku Mi Band to przede wszystkim dotykowy, większy wyświetlacz OLED (0,78 cala zamiast 0,42) o wyższej rozdzielczości (128 x 80 px) oraz nowsza wersja technologii Bluetooth (BLE 4.2). Co ciekawe, pomimo tego producentowi udało się zachować długi, sięgający 20 dni czas pracy. Gadżet jest również wodoszczelny (spełnia wymogi normy IP68 – do 50 m) i według zapewnień „przyjemniejszy do noszenia”. 

Xiaomi Mi Band 3 wodoszczelna

Jeśli chodzi o funkcjonalność, naturalnie niewiele się zmieni. Opaska pozwoli monitorować podstawowe wskaźniki aktywności, dostarczy informacje na temat snu, obudzi o określonej porze i powiadomi o przychodzącym połączeniu czy wiadomości. Nowością jest moduł NFC dla płatności Mi Pay (ale w Polsce jest to opcja niedostępna). 

Xiaomi Mi Band 3 front

Opis może się zatem podobać i na szczęście nie psuje tego cena. Opaska Xiaomi Mi Band 3 ma kosztować 169 juanów, co oznacza, że można spodziewać się, że nie będzie dużo droższa od poprzedniczki wycenianej na około 100 złotych.

Źródło: Xiaomi, Engadget, Lowyat, The Verge

Komentarze

 • Yamaraj6, #

  "Nowością jest moduł NFC dla płatności Mi Pay (ale w Polsce jest to opcja niedostępna). "

  Czyli rozumiem, że tego modułu nie będzie się dało z Android Pay zintegrować?

 • ahael, #

  Myślę, że kwestia jak przerobią soft...

 • mwnek, #

  Kiedy byle opaska ma już wbudowane NFC, gdy tymczasem niemal żaden z modeli telefonów tej samej firmy go nie posiada.

 • mwnek, #

  Kiedy byle opaska ma już wbudowane NFC, gdy tymczasem niemal żaden z modeli telefonów tej samej firmy go nie posiada.

 • direct39, #

  Budżetowa seria Redmi nie ma, ale seria Mi jak najbardziej posiada NFC.

 • Yamaraj6, #

  Nie wszystkie modele MI 5C np nie ma.

 • HypnoSq, #

  Wiadomo może kiedy trafi do sprzedaży?

 • HomeAudio, #

  Miałem jedynkę, mam dwójkę... no i zdecydowanie kupię trójkę. Świetne opaski.

 • Kenjiro, #

  Skoro już masz i świetnie ci działają, to po co ci nowsze? Pytam serio, czy aż tak się różnią, że warto na nie wydać 150 złociszy, zamiast np. na wypasioną kolację z wybranką serca.

 • cochinek, #

  Ale taka opaskę nosisz rok czy dwa, wiec cena 150 nie wydaje się wygórowana. Natomiast kolacja z wybranka serca daje profit tylko przez ten jeden wieczór (i ewentualnie noc).

 • Kokolina, #

  ja lubię prostotę jk active - dobra cena, mierzy puls, jakość snu, ostrzega przy zasiedzeniu...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.