17 kwietnia 2018, Mateusz Tomczak

Xiaomi Mi A2 coraz bliżej, producent zdradza wygląd smartfona

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Xiaomi Chińskie telefony, Producenci: Xiaomi

Premiera Xiaomi Mi A2 zaplanowana została na 25 kwietnia, ale już teraz wiemy o tym smartfonie wiele. Jakiej specyfikacji oczekiwać?

Nie da się ukryć, że Xiaomi Mi A1 to bardzo udany smartfon, który zdobył na naszym rynku (i nie tylko) sporą popularność. Następca również nie powinien narzekać na brak zainteresowania, pojawiające się na jego temat informacje wyglądają optymistycznie.

Producent już kilka dni temu potwierdził, iż premiera Xiaomi Mi A2 odbędzie się 25 kwietnia. W sieci spotkać można się również z nazwą Xiaomi Mi 6X. My trzymamy się tej pierwszej, ponieważ to właśnie ona obowiązywać będzie w Europie.

Materiały mające podgrzewać atmosferę przed premierą zdradzają coraz więcej. Rozwiane zostały wątpliwości co do wyglądu nadchodzącego urządzenia. Względem poprzednika będziemy mogli mówić o zauważalne korekcie, moduł podwójnego aparatu (20 Mpix + 8 Mpix) wydaje się nieco większy, a przede wszystkim osadzony pionowo. Na froncie znajdzie się pojedynczy aparat 20 Mpix, obudowa powinna być metalowa.

Xiaomi Mi A2

Przecieki co do pozostałych elementów specyfikacji od dłuższego czasu pozostają zgodne. Xiaomi Mi A2 podobnie jak poprzednik dołączyć ma do programu Android One (czysty Android 8.1 Oreo), a jednocześnie oferować 5,99-calowy wyświetlacz Full HD+ oraz spore zasoby pamięci - 4 GB RAM + 64 GB, 6 GB RAM + 64 GB i 6 GB RAM + 128 GB. W kontekście procesora mówi się o układzie Qualcomm Snapdragon 626, chociaż niektóre źródła sugerują, że może być nieco lepiej.

Xiaomi Mi A2

Źródło: gsmarena

Komentarze

  • Dizzy, #

    Jak widzę tych wypacykowanych "chłopców" reklamujących te telefony, to od razu aż chce się kupować...

  • Tomecek, #

    Dajcie wreszcie NFC, bo chcę korzystać z Google Pay! Właśnie z powodu braku NFC nie kupiłem wersji A1.

  • seeqin, #

    w czym im ten jack przeszkadza?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.