1 grudnia 2018, Wojciech Kulik

Xiaomi i IKEA łączą siły - oto jakie będą tego owoce

Kategoria: Ciekawostki Gadżety, Tematyka: Xiaomi inteligentny dom Internet Rzeczy, Producenci: Xiaomi

Na chińskim rynku doszło do nawiązania ciekawej współpracy. Xiaomi i IKEA spróbują razem zadbać o to, by domy stały się „inteligentne”.

Trudno uwierzyć, że historia Xiaomi rozpoczęła się zaledwie osiem lat temu, bo już dziś jest to jeden z najpopularniejszych, najbardziej lubianych i cenionych producentów smartfonów i gadżetów, a coraz częściej także innych urządzeń, chwalonych przede wszystkim za atrakcyjny stosunek ceny do oferowanych możliwości. Chińczycy wykazują również olbrzymie zainteresowanie koncepcjami Internetu Rzeczy i Inteligentnego Domu – stąd też właśnie współpraca z siecią IKEA.

Otóż współpraca jest związana z sektorem smart home. Dzięki połączeniu sił platforma Xiaomi IoT ma stać się standardem. Na razie w Chinach, jako że to właśnie produkty z zakresu inteligentnego oświetlenia dostępne w tamtejszych sklepach będą kompatybilne ze wspomnianym rozwiązaniem – oznacza to możliwość sterowania nimi za pomocą asystenta głosowego Xiao AI lub aplikacji Mi Home, a także parowania z akcesoriami Xiaomi, takimi jak czujniki.

Xiaomi IKEA foto

Inteligentne produkty oświetleniowe IKEA będą mogły być podłączone do Mi Control Hub, z wykorzystaniem popularnego protokołu ZigBee. Jak skomentowała Anna Pawlak-Kuliga, dyrektor generalna i prezes IKEA Retail China – „Wierzę, że obie firmy odniosą znaczne korzyści z partnerstwa. Umożliwi ono obsługę klientów na całym świecie, dostarczając im inteligentne rozwiązania do ich domów”

Dodajmy na koniec, że aktualnie w ramach platformy Xiaomi IoT działa już ponad 130 milionów inteligentnych urządzeń. 

Źródło: First PR, Xiaomi, IKEA

Komentarze

 • ANATHEMA, #

  I w sprzedaży:
  smartfon IKEA MI MIX 2S - złóż se sam :)

 • Warmonger, #

  Inteligentne domy, inteligentne miasta, inteligentne telewizory... tylko ludzie coraz mniej inteligentni :v

 • bullseye, #

  Tylko co "inteligentnego" jest w systemie Smart Home ? Raptem prosta automatyka i zależności co z inteligencja nie ma nic wspólnego. Rozpoznawanie mowy i na jej podstawie robienie jakiegoś schematu to też żadna inteligencja.....

 • dziobolek, #

  "Boję się dnia, gdy technologia przerośnie ludzką interakcję.
  Będziemy mieli na świecie generację idiotów".
  Albert Einstein

 • Sharimsejn, #

  Mogłeś pokusić się o skopiowanie tego cytatu w oryginale. Zwłaszcza, że wypowiedziane słowa są od Einsteina i dane przez ciebie w cudzysłów. Na marginesie cudzysłów wygląda tak: „ ”.

 • raffal81, #

  No to fajna wiadomość, nie będę musiał szukać u majfrendów urządzeń zigbee ;]

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)