28 sierpnia 2015, Wojciech Kulik

Wirtualny spacer po wnętrzu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Kategoria: Ciekawostki Internet Nauka, Tematyka: ESA

Jeżeli jest to coś, co was pasjonuje, zdecydowanie będzie zadowoleni.

ISS Virtual Tour

Z pewnością wielu z was marzyło kiedyś o zostaniu astronautą. I nie, w tym wam nie pomożemy, ale możemy za to sprawić, byście przez chwilę poczuli się jak we wnętrzu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jacyś chętni?

Astronautka Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Samantha Cristoforetti, zanim opuściła Międzynarodową Stację Kosmiczną po 199-dniowej misji, wykonała po kilkanaście zdjęć wewnątrz każdego jej modułu. Teraz, z drobną pomocą wszystkie te obrazy zostały scalone i utworzyły naprawdę ciekawą, interaktywną panoramę.

Dzięki temu projektowi każdy z nas może wirtualnie przejść się po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Korzystając z mapy lub strzałek możemy zajrzeć do każdego jej zakątka. Każdy obiekt możemy zobaczyć z bliska, a w przypadku niektórych możemy nawet liczyć na wyjaśnienia ze strony astronauty.

Jeżeli jest to coś, co was pasjonuje, zdecydowanie będzie zadowoleni. Nie chcemy zatem stać wam na drodze, tym bardziej, że to sama ESA otwiera przed wami Międzynarodową Stację Kosmiczną. Nie spać, zwiedzać! 

Zobacz: ISS Virtual Tour

Źródło: ESA

Komentarze

  • Nullmaruzero, #

    Super sprawa :D Pomyśleć, że moja matka za dziecka nie miała nawet telewizora u siebie w domu na wsi a ja dzisiaj "siedzę" sobie w kosmosie :O

  • mordehigh, #

    Podobnie będą mówić o nas za 50 lat

  • adivxv5, #

    wiecie jak kible wyglądają na takiej stacji ?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.