17 czerwca 2017, Wojciech Kulik

Windows Server z nową wersją co 6 miesięcy

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Technologie i Firma, Tematyka: Microsoft Oprogramowanie do firmy, Producenci: Microsoft

Podobnie jak Windows 10 i Microsoft Office, tak i Windows Server każdego roku będzie otrzymywał dwie duże aktualizacje. Dla wygody i bezpieczeństwa.

W kwietniu Microsoft zapowiedział, że system Windows 10 oraz pakiet Microsoft Office będą otrzymywały dwie duże aktualizacje każdego roku. Teraz dodaje, że w takim samym trybie wprowadzane będą aktualizacje systemu Windows Sever (a także System Center i Server Core).

Nowa wersja Windows Server będzie udostępniana użytkownikom co sześć miesięcy, a następnie wspierana przez Microsoft przez 18 miesięcy. Oznacza to, że co najmniej co półtora roku trzeba będzie dokonać aktualizacji. Cel jest taki, by nowe, praktyczne funkcje, jak i zabezpieczenia mogły regularnie trafiać do użytkowników (i by Microsoft mógł koncentrować się na teraźniejszości, a nie przeszłości).

Podobnie jak w przypadku „Dziesiątki”, użytkownicy mogą otrzymywać dostęp do próbek nowych funkcji regularnie, dzięki udziałowi w programie Insider, a konkretnie w tym przypadku jest to Niejawny program testów systemu Windows dla firm. Można się już rejestrować.

Z nowej polityki aktualizacyjnej będzie można, ale nie będzie trzeba skorzystać. Kanał długotrwałego wsparcia (LTSC) wciąż będzie dostępny. Nowe wersje systemu będą w nim pojawiać się co 2-3 lata i będą wspierane co najmniej przez 5 lat (lub nawet 16, w przypadku wykupienia pakietu Premium Assurance).

Windows Server wydania

Źródło: Ars Technica, Microsoft

Komentarze

 • mutissj, #

  a potem płatne aktualizacje :)!

 • KENJI512, #

  identyczna pierwsza myśl!

 • mutissj, #

  A potem mina zwolenników windowsa 10:

  http://i.imgur.com/iPsdy1j.png

  tak się kończy promowanie giganta z redmond

 • Mighn, #

  Windows server jest zupełnie inaczej licencjonowany niż domowe wersje, płaci się za niego cały czas, opłaty za upgrade do tej pory były zorganizowane zupełnie inaczej niż "kup nową wersję"... Ten news nie mówi tak na prawdę o zmianach w płaceniu tylko o zmianach w warunkach aktualizacji systemu.

 • Sora_, #

  Skad te minusy ? Przeciez mowimy o wersji server...

  Swoja droga troche to martwi.
  System serverowy musi byc stabilny, te niejako wymuszone aktualizacje co 1.5 roku to niestety nic dobrego.

  Latki bezpieczenistwa to jedno ale 'nowe funkcje' ... moga sie gryzc z tym co jest na serverze uruchomione. Ewentualnie znowu przemebluja ustawienia albo je pochowaja w jakich 'appletach' ...

  Po co oni tak kombinuja....

 • Q2hvY2hsaWs2, #

  Minusy stąd, że nikt tu piszący nie widział nowego windows server na oczy. Ale jest artykuł o produkcie MS to trzeba wylać parę słów żółci dla zasady - taki trend.

 • Q2hvY2hsaWs2, #

  Minusy stąd, że nikt tu piszący nie widział nowego windows server na oczy. Ale jest artykuł o produkcie MS to trzeba wylać parę słów żółci dla zasady - taki trend.

 • mat9v, #

  Czyli po prostu chcą na supporcie zaoszczędzić, jeśli będzie dostępny przez 18 miesięcy to mogą o 90% obciąć odpowiedzialny za to dział. Albo przynajmniej pracowników przenieść gdzie indziej...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap