14 lutego 2018, Wojciech Kulik

Windows Defender ATP zabezpieczy też starsze systemy - Windows 7 i 8.1

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Technologie i Firma, Tematyka: Windows 8.1 Microsoft Windows 7 Bezpieczeństwo w firmie Oprogramowanie do firmy, Producenci: Microsoft

Microsoft postanowił, że korporacyjni użytkownicy Windows 7 i Windows 8.1 będą mogli skorzystać z Windows Defender Advanced Threat Protection, czyli zabezpieczającej komputery platformie opartej na chmurze i uczeniu maszynowym.

Microsoft na każdym kroku przypomina, że tylko Windows 10 zapewnia użytkownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa. Nie zamierza jednak odmawiać skutecznej ochrony posiadaczom komputerów ze starszymi systemami operacyjnymi. Ogłosił, że ATP trafi też na „Siódemkę” i „Ósemkę”.

Windows Defender Advanced Threat Protection – czyli właśnie ATP – to oparta na chmurze i uczeniu maszynowym platforma, która skutecznie zabezpiecza komputery przed różnego typu złośliwym oprogramowaniem. Użytkownikom Windows 10 została ona już udostępniona i mogła być prezentem tylko dla nich, ...ale nie będzie.

Windows Defender ATP

Microsoft zapowiedział, że już latem ATP będzie dostępne także na Windows 7 i Windows 8.1. Prawdopodobnie jednak użytkownicy domowi nie mają powodów do radości, bo wygląda na to, że obsługa platformy zostanie zaoferowana wyłącznie klientom korporacyjnym. 

Krótko mówiąc: Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że w firmach 1) przejście na nowy system jest bardziej kłopotliwe i czasochłonne oraz 2) wysoki poziom bezpieczeństwa to podstawa. Dlatego też zamierza zaoferować przedsiębiorcom to, co udało się mu osiągnąć, tym bardziej że wsparcie dla „Siódemki” kończy się dopiero w 2020 roku, a dla „Ósemki” trzy lata później.

Źródło: ghacks, Windows Blogs

Komentarze

 • Kenjiro, #

  Czy ktoś wie, czy owo ATP będzie płatne? A jeśli tak, to "wiela"?

 • maker, #

  Ta usługa jest dostępna na windows 10 za darmo a na windows 8 i 7 będzie dostępna tylko dla korporacji wiec wszystkie wersje home edition nie beda miały do niej dostępu.

 • arek1976, #

  dobrze ze umie wyłączyć to dziadostwo

 • putout, #

  antywirus który powoli dogania w testach inne. niezła rzecz do tego bez hitu na wydajności w przeciwińeństwie do innych antywirusów.

 • voo6d6oo6, #

  Dogania bo z tego co słyszałem to Bitdefender nawiązał współpracę z M$. A jak dla mnie Bitdefender jeśli chodzi o rozwiązania dla firm stoi na najwyższym poziomie na co wskazują testy choć by AV-test.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.