19 kwietnia 2017, Wojciech Kulik

Windows 10 - świetne nowości nadciągają

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne, Tematyka: Microsoft Windows 10, Producenci: Microsoft

Prawdopodobnie jeszcze przed końcem tego roku użytkownicy Windows 10 otrzymają karty w eksploratorze plików i narzędzie Power Throttling.

Wraz z udostępnieniem Creators Update firma Microsoft ruszyła z kopyta z rozwijaniem kolejnej dużej aktualizacji systemu Windows 10 znanej jako Redstone 3. Okazuje się, że może ona wprowadzić kilka naprawdę ciekawych nowości.

Do tej pory słyszeliśmy o dwóch dużych nowościach, które mają zostać wprowadzone w Redstone 3. Pierwszą jest People Bar, czyli pasek, który sprawić ma, że korzystanie z systemu będzie bardziej społecznościowe. Druga nowość to Project NEON, a więc kolejny etap rozwoju interfejsu graficznego Windows 10. Teraz do tej listy dopisać musimy dwie kolejne ciekawostki.

Dla wielu użytkowników niezrozumiałe jest to, dlaczego Microsoft tak wzbrania się przed dodaniem kart w eksploratorze plików i swoich programach (np. składnikach pakietu Office). Usprawniłyby one działanie na tych oknach (zresztą robią to już dziś, tyle tylko, że konieczne są zewnętrzne narzędzia). Wygląda na to, że gigant wreszcie zmienił zdanie.

Windows 10 karty

Serwis Windows Central poinformował, że Microsoft faktycznie może chcieć wprowadzić karty do okien. Co ciekawe, rozwiązanie to byłoby wbudowane w system i działało w każdej aplikacji – innymi słowy, karty pojawiłyby się w eksploratorze plików i MS Office, ale też we wszystkich innych uniwersalnych programach ze sklepu Windows Store.

Windows 10 karty Word

Nie zostało jeszcze potwierdzone, że karty zadebiutują w Redstone 3. Prawie na pewno jednak pojawi się w tej aktualizacji funkcja Power Throttling. Umożliwi ona ograniczenie ilości zasobów przekazywanych na rzecz procesów działających w tle. Cel: optymalizacja działania najważniejszych programów oraz zmniejszenie zużycia energii przez procesory. Zła wiadomość jest taka, że dotyczy to tylko posiadaczy układów Intela od Skylake wzwyż.

Windows 10 PT

Aktualizacja Redstone 3 ma zostać udostępniona jeszcze przed końcem tego roku. Tymczasem przypominamy najważniejsze wiadomości związane z Creators Update:

Źródło: Windows Central. Foto: Microsoft, screeny: Windows Central

Komentarze

 • anzeh, #

  "People Bar, czyli pasek, który sprawić ma, że korzystanie z systemu będzie bardziej społecznościowe"

  Wypad z Baru. To mój system.

 • cyberant, #

  heh :) mam podobne odczucia. Ostatnio gdzie człowiek nie kliknie, czego nie zrobi... to zanim jeszcze zdąży zapisać swoją pracę na dysk, to już mu wyskakują okienka "prześlij komuś, wrzuć na stronę xyz itp, udostępnij w chmurze" Tak jakby wszystko, totalnie i absolutnie wszystko było robione pod publikę i dla kogoś... a najlepiej żeby zaraz po zrobieniu wystawić "szanownemu gremium" które łaskawie wytknie wszystkie błędy i z radością skrytykuje... ;)

 • aendrju, #

  A niebawem w następnej dużej aktualizacji będzie przymus posiadania kamerki która będzie cię nagrywać 24/7 inaczej nie uruchomisz systemu i nie zrobisz już żadnej aktualizacji. Praca systemu tylko online i to system będzie decydował co i o której godzinie wolno Ci uruchomić.

  P.S. Jak ktoś nie zrozumie tych zdań powyżej proszę nie minusować :P

 • Wasek, #

  People Bar.. Ja pier.. I co jeszcze?

 • Fenio, #

  W filmie Snowden padło ciekawe zdanie.

  "Jeśli chcesz bawić się wszystkimi nowymi
  zabawkami i czuć się bezpiecznie.
  Płacisz cenę wstępu."

  Plebs bez wiedzy i świadomości chce się bawić nowinkami technologicznymi które kiedyś były zarezerwowane dla informatyków i pasjonatów ? To jest właśnie ta cena wstępu.

 • kriswolf, #

  I gdzie te świetne nowości?

 • tazik21, #

  AVG już od dawna ma optymalizacje w czasie rzeczywistym.

 • beem85, #

  Bill wracaj i ratuj ten system.

 • NextGen1987, #

  Czyli nawet więcej syfu do wyłączenia.. ;)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.