30 kwietnia 2019, Mateusz Tomczak

Windows 10 będzie prezentował powiadomienia z Androida

Kategoria: Oprogramowanie Systemy operacyjne Mobile Systemy operacyjne, Tematyka: Google Android Windows 10

Osoby korzystające z urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Windows 10 i Google Android mogą ucieszyć się na wieść o nowej funkcji zmierzającej do aplikacji Twój Telefon.

Jeśli rozmawiać o komputerach i laptopach, Windows 10 to najpopularniejszy system operacyjny na świecie. W przypadku smartfonów i tabletów króluje z kolei Google Android. Zapewne nie brakuje osób, które na co dzień korzystają z obydwu tych platform i być może ucieszą się z najnowszych zapowiedzi.

Okazuje się bowiem, że Windows 10 będzie prezentował powiadomienia z Androida. W jaki sposób będzie to rozwiązane? Microsoft planuje rozbudowanie znanej już aplikacji Twój Telefon, dzięki której można z poziomu komputera przeglądać zdjęcia czy wiadomości tekstowe ze smartfona. Nowa aktualizacja poszerzy funkcjonalność o synchronizację powiadomień.

Użytkownik otrzyma możliwość wyboru aplikacji, które mają zostać zsynchronizowane. Obydwa urządzenia będą musiały pracować w tej samej sieci Wi-Fi.

Windows 10 powiadomienia Android

Na udostępnienie aktualizacji trzeba jeszcze poczekać, obecnie opisywaną funkcję mogą sprawdzać osoby biorące udział w programie Windows Insider.

Trudno przewidzieć kiedy otrzymają ją korzystający finalnych wersji Windows 10. Warto też zaznaczyć, że niekoniecznie musi być to opcja dostępna dla posiadaczy wszystkich smartfonów.

Źródło: laptopmag

Komentarze

 • HardCorak, #

  Fajnie nowa funkcja. Problem w tym że microsoft dodając te wszystkie nowe funkcje dodaje też masę błędów wpływających na cały system.

  Może kiedyś jak wsparcie się w win7 skończy i zostanie tylko 10 pójdą po rozum do głowy albo firmy itp. wymuszą to na nich bo będą miały dość.

 • Kropeczka, #

  tiaaaa, a świstak siedzi, bo wiewiórka była nieletnia...

  Microsoft sie zmieni, oj naiwny, naiwny....

 • HardCorak, #

  Oczywiście że się zmieni jak przedsiębiorstwa dostaną jednego wielkiego wkur**enia jak przyjdzie czas na zmianę win 7 na 10.

 • lucjanos, #

  To jest celowe działanie. Przecież Windows 10 jest jednym wielkim poligonem testowym przed kolejnym systemem operacyjnym, który już będzie usługą za abonament.

 • oszpiotrek, #

  Nieudolnego przenoszenia ficzerów z nakładek graficznych linuxa ciąg dalszy.

 • jungle1804, #

  Aha czyli win 10 będzie węszył na naszym telefonie i wyłudzał informacje i czytał sms-y BOsko

 • xmexme, #

  Apetyt na dane im rośnie.
  Specjaliści od jakości danych stwierdzili że nie wystarczą im zebrane dane o użytkownikach z samego windowsa i trzeba coś wymyślić żeby mieć lepszy dostęp do waszych danych z telefonów.

  Artykuł powinien mieć tytuł Windows 10 będzie lepiej szpiegował Androida.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)