28 października 2017, Wojciech Kulik

WhatsApp pozwoli skasować wysłaną wiadomość

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Ciekawostki, Tematyka: Facebook Komunikatory

Wiadomość wysłana nie do tej osoby, z rażącym błędem, a może po prostu nieprzemyślana? WhatsApp pozwoli ją prędko skasować.

Niestety czasem kciuk działa szybciej niż rozum i zdarza się człowiekowi szybko wysłać wiadomość, a potem marzyć, by coś takiego jak wehikuł czasu naprawdę istniało. Zespół rozwijający komunikator WhatsApp chce do pewnego stopnia umożliwić takie „cofnięcie zdarzeń”.

W aplikacji WhatsApp (z której korzysta już ponad miliard osób) zaczyna pojawiać się funkcja „Usuń u wszystkich”. Umożliwia ona skasowanie wcześniej wysłanej wiadomości. Co trzeba podkreślić: aby uniknąć nadużyć, zdecydowano się na wprowadzenie tutaj kilku istotnych ograniczeń.

Po pierwsze: wszyscy uczestnicy czatu muszą mieć najnowszą wersję aplikacji WhatsApp na swoich urządzeniach. Po drugie: wiadomość może być usunięta najpóźniej 7 minut po wysłaniu. Wreszcie po trzecie: ślad i tak pozostanie (w postaci komunikatu „Ta wiadomość została usunięta”).

Oczywiście jeśli odbiorca zobaczył już wiadomość, to jej cudownie nie „odzobaczy”. Mimo tych wszystkich ograniczeń funkcja może być jednak przydatna w wielu sytuacjach. Na stronie pomocy aplikacji odnajdujemy takie przykłady: „kiedy wyślesz wiadomość do nieprawidłowego czatu lub jeśli napiszesz wiadomość z błędem”. Są też, rzecz jasna, inne sytuacje… 

Źródło: WhatsApp, Engadget. Ilustracja: MarcoGonzalez/Pixabay (CC0)

Komentarze

 • Geriavit, #

  Kiedyś coś czytałem, że messenger miał to mieć ale testowałem ostatnio z kumplem i nie działało.

 • shadowman333, #

  Niektórym przydałaby się taka funkcja, ale nie do 7 minut tylko do momentu wytrzeźwienia. ;)

 • kitamo, #

  telefon z funkcją alkomatu - nic nie napiszesz póki nie dmuchniesz :D

 • vegasnight9, #

  Viber ma to od dawna...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)