13 kwietnia 2019, Patryk Szczepaniak

Gameplay z polskiej gry o uprawie marihuany - Weedcraft Inc

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Gry indie

Weedcraft Inc to polska gra o hodowaniu marihuany. Gracze mają szansę sprawdzić się w roli zarówno hodowcy jak i sprzedawcy zioła. Zobaczcie nasz gameplay z Weedcraft Inc.

Pamiętacie HighGrow 4.20? Jeżeli chodziliście do podstawówki w latach '90 to z pewnością, jeżeli później to już pewnie nie. Była to jedna z popularniejszych gier w tych czasach. Po pierwsze dało ją się odpalić na prawie każdym komputerze ze względu na naprawdę niskie wymagania sprzętowe - High Grow 4.20 był tak naprawdę bardziej oknem programu niż grą. Po drugie - come one, można uprawiać zioło we własnym domu i rodzice nic nie powiedzą! 

HighGrow 4.20
HighGrow 4.20 - taka hodowla miała miejsce w co 2-gim polskim domu ;)

Od premiery HighGrow 4.20, czyli jakoś 2005 roku niewiele ukazało się gier o hodowaniu marihuany. Teraz to się zmienia dzięki polskiemu studiu Vile Monarch, które wydało grę na Weedcraft Inc. Jeżeli macie ochotę zobaczyć jak działa gra i czy warto ją kupić to obejrzyjcie nasz gameplay z Weedcraft Inc.

Weedcraft bardzo mnie zaskoczył. Spodziewałem się małej popierdółki w której będziemy sadzić, podlewać i zbierać, a tymczasem… dostaliśmy strategie ekonomiczną z prawdziwego zdarzenia! Do naszej dyspozycji oddano wiele rodzaju ziemi, oświetlenia i nawozu, które mają wpływ na jakość upraw. Dla poszczególnych gatunków marihuany oczywiście te parametry są różne. 

Weedcraft Inc

Kiedy już udało nam się wyhodować zioło należy je sprzedać. Tutaj również gra zaskakuje możliwościami. Po pierwsze sami ustalamy ceny poszczególnych odmian trawy. Jeżeli klienci nie będą zadowoleni z jakości oraz ceny naszego towaru to kupią u konkurencji. Tak, nie tylko my sprzedajemy trawę w tym mieście. 

Weedcraft Inc - uprawy
Tak wyglądają nasze uprawy 

Nasi klienci dzielą się na wiele grup społecznych jak bezdomni, normiki oraz pakerzy. Dla jednej z tych grup cena może być bardzo atrakcyjna, tymczasem dla innej może być zbyt wysoka. Bezdomnym będzie zależeć tylko na cenie, natomiast pakerom zależy przede wszystkim na jakości. Jak to wszystko „wypośrodkować” i zarobić pierwszy milion? To właśnie jest wyzwanie jakie stawia przed nami Weedcraft Inc. Zapraszamy do obejrzenia drugiej części naszego gameplayu z komentarzem z gry Weedcraft Inc.

No to co? Czas zacząć uprawiać zioło! Wynajmować coraz większe miejscówki, hodować droższe odmiany i wyeliminować konkurencje. Grę można kupić w promocyjnej cenie 61,19 zł na Steamie. Gra jest również dostępna na polskiej platformie GOG.com. Zdecydowanie uważam, że jest warta wydania sześciu dyszek. Wy natomiast - drodzy Czytelnicy, dzięki obejrzeniu gameplaya sami możecie stwierdzić czy Weedcraft jest dla Was.

Komentarze

 • Doctor, #

  Jaki kraj, takie gry.

 • Abigail, #

  To raczej musiała by być gra Janusz Int. gdzie wyłudzamy social.

 • Abigail, #

  *Inc

 • Chong-li, #

  @Doctor a co powiesz o Jamajce i Holandii bo wydaje mi się że twój komentarz bardziej by pasował do tamtych krajów.

 • passat, #

  hehehe bo wiecie, palenie XD

 • olszi, #

  grupa docelowa: "mężczyźni" wieku od 8 do 13 lat

 • Sharimsejn, #

  To w sumie trochę zabawne z tą grupą docelową bo właśnie znam pełno takich co mają 20-30, a zachowują się na tyle co napisałeś :D

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)