12 stycznia 2018, Wojciech Kulik

Wargaming gra z WOŚP

Kategoria: Gry, Tematyka: Wargaming

Wargaming wraz z partnerami przygotował aukcje, dzięki którym można pomóc potrzebującym, a przy okazji otrzymać prezenty.

W najbliższą niedzielę odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale rozmaite sławy i firmy prowadzą aukcje już teraz. Wśród nich (ponownie) jest Wargaming.

Wydawca gier World of Tanks i World of Warships wraz z firmami Cobi i Merlin Publishing przygotował atrakcyjne aukcje. Zainteresowani mogą przekazać pieniądze na pomoc najmłodszym, a równocześnie otrzymać rzadko spotykane czołgi lub okręty, zestawy klocków lub puzzli oraz komiksy. 

Aukcje trwają do 25 stycznia, a cały dochód z nich zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Można na przykład wylicytować czołgi Obiekt 252U albo Su76i w grze i dodatkowo otrzymać złożone z 450 klocków zestawy z powstańczym czołgiem Panther, 1000-elementowe puzzle i komiks World of Tanks: Roll Out.

Jest też coś dla wielbicieli okrętów – to aukcje z jednostkami premium: Gremiaszczy, Fujin i Kamikaze, a także Belfast, Kamikaze R i Imperator Nikolai I. Do tych trzech ostatnich organizatorzy dorzucają jeszcze kolekcjonerskie puzzle, które po ułożeniu dają nawiązujący do World of Warships obrazek o wymiarach 68x48 cm.

Wszystkie aukcje Wargaming z okazji 26. finału WOŚP znajdziecie na stronie Allegro.

Źródło: Wargaming

Komentarze

 • hex3n, #

  WOW! Szacun za pomysł.

 • franiux, #

  A dla Tadzia na zbożne cele to nic nie ma ?. Jaka szkoda.

 • Yamaraj6, #

  Bardzo dobrze może w końcu uda im się zebrać odpowiednią sumę aby wskrzesić sami wiecie kogo.

 • Pardek, #

  Wargaming funduje chatę i auto Królowi Żebraków.

 • taki_jeden, #

  Ale Ty jesteś ograniczony...

 • Pardek, #

  Ograniczony to Ty jesteś. Fundacje powinna prowadzić osoba, która posiada duży majątek, by nie kraść kasy zebranej na ZUPEŁNIE inne cele niż same założenia fundacji. Bo syn kucharki bez pracy raczej 5 domów, wyjazdów do Ameryki Południowej czy jazdy własnym Range Roverem nie fundnął sobie z powietrza. Z resztą już dawno mu udowodniono, ile "podbiera z puszek". Ani złego słowa na WOŚP bym nie powiedział gdyby kasa była przeznaczana w należyty sposób. Sam bym do puszki nawet wrzucił i to nie mało. Ale to, że ludzie dają się nabrać na bełkot jąkały, świadczy o tym jak mało inteligentni są i jak dają sobą w banalny sposób manipulować.

 • jakub1t, #

  Jasne że lepiej jak by nie podbierał aż tyle, bo podbierać musi aby normalnie żyć . Ale mimo to należy mu się za to co robi. A że rodzinę zatrudnia to co w tym dziwnego . Jak w każdej prywatnej firmie. Sam bym tak robił, chociaż podobno z rodziną dobrze to się wychodzi na zdjęciach.

  Dodam jeszcze, że mało wiesz o ludziach skoro myślisz że majątek zagwarantuje brak skorumpowania. Wszyscy kradną jednakowo tylko bogatsi potrzebują więcej.

 • Pardek, #

  Nie nie należy się ani złotówka. Działa z dobroci serca przecież :P Fundacja nie jest formą zarobku. Fundacja ponosi jedynie koszty jej działania i na tym koniec. Fundacja to nie biznes tylko akcja charytatywna. Reszta winna iść do szpitali czyli na to, na co jest robiona zbiórka. Idąc tym tokiem myślenia to i dzieciom z puszkami należy się procent, i każdemu kto wymarzł porządnie zbierając tę kasę. Owsiak wie, że ludzie to jelenie i zależy mu na tym by jak najwięcej podebrać dla siebie. Udowodniono mu już malwersacje z tymi jego spółkami kiedy nawet nie wiedział, czy sam zatrudnia siebie w sławnym Złotym Melonie. Daję na Szlachetną paczkę co roku ze 100-150 zł, daję na Caritas z 50-100 zł, daję 1% na Hospicjum dziecięce ale darmozjadowi ani złotówki nie dam.

  PS. Nie powiedziałem, że coś złego jest w zatrudnianiu rodziny.

 • hrabin1, #

  caritas to dopiero aniołki (mój kolega tam pracował)... zresztą w tym kraju, każda patola związana z kościołem jest mniej transparentna niż choćby taki wośp.. jestem rocznik 76, znam dosyć dobrze historie i tak dobrego i fajnego zjawiska jak wośp to daaaaawno w tym kraju nie było, łącznie z przystankiem woodstock.. ale jak ktoś woli wierzyć opcji religijno politycznej z jedynym słusznym światopoglądem do zaoferowania, to tak ocenia jak kolega. uczcie się historii dzieci, żebyśmy nie musieli jeszcze raz jej doświadczać.. nacjonalizm i religijna egzaltacja są dobre dla odmóżdżonych narodów vide państwa arabskie.. pozdrawiam

 • kombajn, #

  Ale wiesz że z pieniędzy na te dzieci w szpitalach Owsiak organizuje właśnie przystanek Woodstok? Jak ktoś chce pomagać innym to powinien to robić za darmo. Tak to działa na całym świecie w normalnych krajach bycie prezesem fundacji dobroczynnej to nie sposób na zarobienie na życie tylko powód do dumy i szacunku społecznego z powodu pracy charytatywnej. Owsiak nie pracuje charytatywnie tylko zrobił sobie intratny biznes z WOŚP.

 • Hezen, #

  Kombajn świetnie to wszystko obrałeś w słowa. Ja o WOŚP mam takie samo zdanie jak Pardek, nie dam złodziejowi ani złotówki - więcej nie trzeba pisać, bo koledzy wyżej napisali jak to wygląda.

 • MaNiAc, #

  Popieram... W 100%...

 • jakub1t, #

  Jak on ma nie brać jak większość czasu zajmuje mu fundacja, z czego by miał żyć? Moja mama parę ładnych lat temu pomagała starszym osobom w różny sposób. I długo nie wytrzymała bo nie da się tego pogodzić z pracą, a tym bardziej z rodziną.

 • kombajn, #

  Osoby pracujące charytatywnie albo maja z czego żyć albo nie pracują charytatywnie w pełnym wymiarze tylko udzielają się w czasie wolnym bo z definicji robią to nieodpłatnie z chęci niesienia pomocy a nie zarobku.

 • taki_jeden, #

  Ale skąd w ogóle jest twierdzenie, że Owsiaka zarobek jest jakimś procentem kasy zebranej od ludzi a nie np kasą za współpracę z innymi albo datków bezpośrednio dla niego od sponsorów na prowadzenie fundacji.

 • kombajn, #

  Ano stąd że rękami i nogami broni się przed ujawnieniem tych informacji i to pomimo wyroku sadowego. Owsiak pozwał o zniesławienie (w sprawie o finanse orkiestry) blogera Matka Kurka i przegrał w sądzie.

 • taki_jeden, #

  No, ale czego to dowodzi? Czyli jakbym unikał odpowiedzi albo przedstawienia jakichkolwiek dowodów na swoją niewinność to z automatu czyni mnie winnym? Jakby miał obowiązek to publicznie przedstawić to by to zrobił. A jak tego nie robi to znaczy, że złodziej? Podobno tylko winny się tłumaczy... eh... głupi temat do dyskusji...
  Moim zdaniem robi dużo więcej dobrego niż tylko zbieranie kasy. Niezależnie ile procent tej kasy trafia faktycznie w właściwe ręce... widać rezultaty jak na dłoni. A poza tym, jako że WOŚP jest tak rozpoznawalny, wpływa też na postrzeganie wszystkich fundacji i ogólnie pojętej dobroczynności społecznej. Co by nie mówili ma więcej zwolenników niż bojkotujących, więc kojarzy się pozytywnie. Czyli zbieranie kasy pod jakimkolwiek szyldem kojarzy się pozytywnie. A to dobry kierunek rozwoju społecznego, żeby sobie pomagać.

  PS. Sprawa o zniesławienie... to, że przegrał nie oznacza się finanse fundacji nie są ok. Mógł nie mieć odpowiednich dowodów lub czyn nie kwalifikował się pod zniesławienie. Fajnie sobie dorabiać wnioski na podstawie zupełnie oderwanych od sprawy faktów.

 • kombajn, #

  Matka Kurka napisał o przekrętach w fundacji Owsiaka, sprawa trafiła do sądu gdzie bloger się wybronił udowadniając swoje racje a sąd zażądał udostępniania dokumentacji finansowej czego Owsiak nie zrobił.
  "Niezależnie ile procent tej kasy trafia faktycznie w właściwe ręce..." człowieku puknij się w czoło to są pieniądze zbierane od ludzi ze wsparciem organizacji państwowych, samorządowych i osób prywatnych. 100% tych pieniędzy powinno trafiać na cele na jakie zostały zebrane. Nie jakiś procent tylko całość.

 • taki_jeden, #

  Ja nie wiem czy trafia całość czy nie. Ty też tego nie wiesz, opierasz się na bardzo śliskich tezach by wysnuć wnioski. Powodów, dla których mógłby zaniechać dalszego procesowania się jest mnóstwo. Ale nawet zakładając nieprawidłowości to i tak widać rezultaty tego co robi i to nie tylko w bezpośredniej kwestii zebranych i przekazanych pieniędzy, ale tak jak pisałem wyżej, w innych sferach również.

  Faktycznie fajnie by było, jakby wszystko było na tip top uczciwe i transparentne (oczywiście nie zakładam z góry, że nie jest), po prostu wystarcza mi to co widzę organoleptycznie. Wpłacam kasę i widzę sprzęt w szpitalu zakupiony z moim udziałem. Czyli dokładnie to co chciałem osiągnąć dorzucając grosza.

  Polecam nie być z góry nastawionym negatywnie i nie wyciągać pochopnych wniosków, a już szczególnie tak naciąganych.

 • taki_jeden, #

  PS. Z tego co piszesz i jak piszesz obrazujesz w mojej głowie typowego polaczka, który jak zobaczy nową kosiarkę u sąsiada to pod nosem klnie: ale sk****el nakradł!

 • rasiaknorris1, #

  Bogaci kradną jeszcze więcej. Apetyt...

 • rasiaknorris1, #

  Idź do Torunia lepiej. Tam stolica uczciwości. Jakby nawet zajebal 10milionow to 1000000x mniej niż ped.... w sukienkach.

 • sawner, #

  Pisząc "już dawno mu udowodniono, ile "podbiera z puszek"" jesteś ordynarnym kłamcą. WOŚP jest jedną z nielicznych organizacji, która ma kryształowe rozliczenia ze swojej działalności.
  Nie podoba ci się - nie wspieraj, ale skończ z pomawianiem.

 • MaNiAc, #

  Popieram... W 100%...

 • krzychopata, #

  Kasa u owsika musi się zgadzać! W końcu za coś trzeba zorganizować przystanek woodstock!

 • marko.s, #

  Może i masz rację.
  Na korzyść WOŚP przemawia jednak to że pomaga tam gdzie państwo nie domaga. Wystarczy przejść się do jakiegoś szpitala pediatrycznego i zobaczyć ile tam sprzętu z "serduszkiem".
  Dzięki temu nowemu sprzętowi syn mojego kolegi chodzi po ziemi. Tak ocalił mu życie sprzęt z serduszkiem który podtrzymywał jego życie.

 • rasiaknorris1, #

  Ci co pieprzą o Owsiaku to ludzie którzy tylko gadać potrafią. Mówią ze pomagają itp a to pewnie gowno prawda. Na widok pierwszego bezdomnego, chorego itp odwracają się i dają dyla. Ale innych rozliczać z pieniędzy to potrafią. Taka dulszczyzna kościelna.

 • michael85, #

  Na wnuczka już nikt się nie nabiera, na policjanta też nie ale oszukiwanie na WOŚP nadal wychodzi im świetnie. Ile Owsiak przetracił kasy ludzi dobrej woli na jakieś Woodstocki, lansowanie homosiów i określonych opcji politycznych! Nie wspominając o tym że jeździł Land Roverem w czasach gdy Polonez był luksusem!

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.