12 stycznia 2018, Wojciech Kulik

Walker - robot do (patrolowania) mieszkania

Kategoria: Ciekawostki, Tematyka: roboty i cyborgi CES 2018

Walker świetnie radzi sobie z przemieszczaniem się po domu, próbując zadowolić i zabezpieczyć jego właścicieli i mieszkańców.

Monitoring w mieszkaniu nikogo już dzisiaj nie dziwi, ale choć coraz popularniejszy wciąż jest ograniczony – choćby do lokalizacji samych kamer. Rozwiązać ten problem chce Ubtech. Firma opracowała robota, który może robić obchody, by upewnić domowników, że wszystko jest w porządku.

Walker, bo tak nazywa się dzieło firmy Ubtech zaprezentowane podczas targów CES 2018, to dwunożny robot, który jest przeznaczony do patrolowania mieszkania. Potrafi nagrywać wideo i wykrywać ruch, a w razie potrzeby informować domowników o nieprawidłowościach. 

Dzięki zaawansowanej konstrukcji i odpowiedniemu oprogramowaniu Walker radzi sobie ze schodzeniem i wchodzeniem po schodach oraz z omijaniem przeszkód. Krótko mówiąc: w domu, w którym przyjdzie mu pełnić służbę, będzie czuł się jak… w domu.

Z robotem można porozumiewać się na dwa sposoby: korzystając ze zintegrowanego ekranu dotykowego lub używając komend głosowych. Dodajmy, że patrolowanie to nie wszystko, bo Walker może też się bawić. Co więcej, ze strzępków informacji można też wywnioskować, że będzie mógł pełnić funkcję domowego asystenta. 

Nie zobaczymy Walkera w sprzedaży przed 2019 rokiem i nie wiemy, ile będzie trzeba za niego zapłacić. Na razie możemy jedynie rzucić okiem na prezentację jego możliwości…

Źródło: CNET

Komentarze

 • Pardek, #

  Jak będzie taki jak Rosie z Jetsonów to mnie kupili.....

 • HomeAudio, #

  Fajne... ale jeszcze nie teraz. Cena najprawdopodobniej w granicach średniej klasy samochodu :/

 • Ghola, #

  Moje koty byłyby nim "zachwycone" :D

 • ECRYGIGS, #

  Widać na filmie, że prawie stracił równowagę dlatego muszą jeszcze nad tym popracować. Fajne, ale cena pewnie bedzie z kosmosu.

 • MarTum, #

  Wolę jednak mojego ED-209 w roli stróża posiadłości.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.