10 stycznia 2018, Mateusz Tomczak

Vivo przywiozło na CES 2018 smartfona z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Vivo CES 2018

Rozwiązanie, o którym mówiło się od miesięcy wreszcie zostało wdrożone. Relacje pierwszych osób korzystających z tego typu czytnika wypadają całkiem pozytywnie.

Smartfony nie odgrywają na targach CES 2018 najważniejszej roli, ale niektórzy producenci chwalą się w Las Vegas swoimi nowościami. Być może najciekawsze urządzenie znalazło się na stoiskach Vivo.

Producent ten pokazał bowiem smartfona z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran. O rozwiązaniu tego typu sporo mówiło się już od dłuższego czasu, ale nie mogliśmy doczekać się wcielenia go w życie. Wiemy już, kto dokonał tego jako pierwszy.

Vivo współpracowało z Synaptics. Ważną informacją jest bezsprzecznie fakt, iż niezbędny jest w tym przypadku panel OLED. Wyjaśniając zastosowane rozwiązanie producent posługuje się poniższą grafiką.

Smartfon z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran

Konfiguracja oraz działanie nie odbiegają tutaj od tego z czym mamy do czynienia w standardowych czytnikach. Z relacji osób mających już kontakt z zaprezentowanym urządzeniem wynika, iż zaimplementowany przez Vivo czytnik jest nieco wolniejszy, ale nie można określać używania go niekomfortowym.

Sam smartfon służył tu jedynie do zaprezentowania omawianej idei, nie jest to model przeznaczony do sprzedaży. Co najważniejsze, masowa produkcja przedstawionego rozwiązania rusza lada chwila i jeszcze w tym kwartale korzystające z niego smartfony będą mogły trafić do sklepów.


Źródło: androidheadlines, The Verge

Komentarze

 • kombajn, #

  Noo inżynierowie z wizjonerskiego Appla ;) nie dali rady to dał radę ktoś inny.

 • Bartek5035, #

  Apple czeka aż ktoś pokaże coś nowego, dopiero potem bierze to na swój warsztat i dopracowuje do perfekcji :)
  Tak będzie i z tym ;)

 • Stashqo, #

  Wszystko się zgadza, zapomniałeś dopisać tylko, że na koniec uznaje pomysł za swój i sprzedaje go jako innowację a czasami nawet rewolucję ;)

  A samo rozwiązanie świetne, jeśli będzie to działać tak sprawnie jak np .w one plus 5t to będzie hit.

 • Hezen, #

  Patrząc na czas odblokowania to do OP3 i OP5T ten czytnik się nie umywa. W Oneplusach sa jedne z najszybszych i dokładnych czytników na rynku. Sam mam OP3T i na czytnik nie mogę złego słowa powiedzieć, spisuje się bardzo dobrze.
  Jeśli chodzi o czytnik omawiany w tym newsie, to dopiero nowinka nie oczekujmy najwyższej światowej półki w zakresie szybkości i dokładności, lecz nie ulega wątpliwości że będzie to dopieszczane.
  Sam pomysł zintegrowania czytnika w ekran jest jak dla mnie doskonały :)

 • Wasek, #

  Liczyłem, że iPhone będzie to miał w 8 ale nie dali rady.
  Da się? Da się! Fajnie, że ktoś to wprowadził, według mnie to jest ogromny plus. Osobiście nienawidzę czytników z tyłu telefonu bo są dla mnie całkowicie nie praktyczne. Brawo Vivo!

 • Gatts-25, #

  Teraz to będzie sporo fanów produktów APPLE zawiedzionych ,że to nie ich firma jest innowacyjna.
  Ciekawe ile osób właśnie z powodu tego jednego szczegółu zrezygnuje z kupna Smartfonów nie tylko od APPLE.
  SAMSUNG się obroni przed tym bo pokaże jak SOC EXYNOS 9810 jest przed konkurencją.

 • baca130, #

  Za rok Apple pokaże to w najnowszym modelu i oczywiście Applo-fani wezmą to za innowację.(sam posiadam 7 plus)

 • kombajn, #

  Fanboje Appla nie są w stanie znieść informacji że istnieje jakaś konkurencja ;) Prawdopodobnie nigdy się nie dowiedzą ze to nie Apple jako pierwsze wprowadziło taki czytnik.

 • von_marcus, #

  Ciekawe jak taki czytnik będzie działał z aplikacjami. Załóżmy że trzeba będzie użyć czytnika do zalogowania w aplikacji do banku. To gdzie będę przykładał palec jak w tym miejscu na ekranie będzie jakiś przycisk, link bądź jakaś funkcja?

 • bimbrownik03, #

  Wiadomo może coś na temat działania takiego czytnika przez folię ochronną?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.