11 sierpnia 2017, Mateusz Tomczak

Vertu bankrutuje - kolekcja luksusowych telefonów na licytacji

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Vertu

Ponad 100 modeli, które debiutowały w latach 2002-2015. Cena wywoławcza? 20 000 funtów.

Niekiedy pisaliśmy Wam o telefonach i smartfonach oferowanych przez Vertu. W komentarzach pojawiały się pytania, kto tak naprawdę decyduje się na ich zakup? Okazuje się, że klientów nie było wielu, ponieważ firma znika z rynku.

Informacje o bankrutce firmy pojawiły się już w zeszłym miesiącu, teraz są natomiast potwierdzane. Trudno mówić o zaskoczeniu, ponieważ o gorszej kondycji Vertu spekulowano od dłuższego czasu. Ostatecznie zadłużenie przekroczyło 150 milionów dolarów, nic nie pomogła zmiana właściciela, jaka miała miejsce w marcu tego roku.

Vertu oferowało urządzenia, które nie imponowały specyfikacją techniczną. Ich cechą charakterystyczną były luksusowe wykończenia - stosowano tytan, złoto, szafiry i skóry naturalne. Miało to przełożenie na ceny, które mieściły się w przedziale od 4 000 dolarów do ponad 30 000 dolarów.

Vertu

Obecnie Vertu jest tak naprawdę wyprzedawane. Dom aukcyjny G.J. Wisdom & Co przygotował między innymi kolekcję urządzeń z muzeum Vertu. To ponad 100 modeli, które debiutowały w latach 2002-2015. Kolekcja trafiła na licytację - cena wywoławcza to 20 000 funtów, ale poszła już w górę.

Źródło: androidauthority, Vertu

Komentarze

  • Kiciulek, #

    Przecież to nie ma racji bytu :D To tak jakby wykończyć Przyszłe RX Vega złotymi radiatorami. Za kilka lat to będzie się nadawało najwyżej na złom.

  • Raider0001, #

    Vega wykończona złotem ? do grania nie, do wystawienia na aukcję po nastu latach już tak

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.