2 kwietnia 2019, Wojciech Kulik

Valve Index - gogle VR coraz mniej tajemnicze

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Ciekawostki Gadżety, Tematyka: Valve rzeczywistość wirtualna Gogle VR

Valve Index – tak nazywać będą się gogle VR firmy, która dała nam Steama, Half-Life’a i CS-a. Szczegółów na ich temat wciąż znamy niewiele, ale nie jest tak, że nie wiemy nic.

Gogle VR o nazwie Valve Index stają się mniej tajemnicze. Ich rynkowy debiut odbyć ma się w czerwcu, komplet informacji na ich temat ujawniony ma zostać w maju, a już na przełomie marca i kwietnia poznaliśmy wygląd i pierwsze szczegóły. Gadżet będzie kompatybilny z platformą SteamVR, do której dostęp mają  również użytkownicy urządzeń HTC spod znaku Vive. Oznacza to, że nie będzie brakować tytułów do pogrania. 

Ze strzępków informacji wynika, że gogle Valve Index zaoferują szersze niż u konkurencji pole widzenia i odświeżanie na poziomie 90 Hz oraz że w kwestii łączności wykorzystają standardy DisplayPort 1.2 oraz USB 3.0. 

Valve Index VR
Tak mniej więcej będą wyglądać gogle Valve Index (Wario64/Valve).

Valve Index to gogle, które nie działają samodzielnie, lecz wykorzystują moc obliczeniową komputera, do którego zostaną podłączone. Z (wprawdzie niepewnych, ale prawdopodobnych) informacji wynika, że zalecane będzie posiadanie peceta z czterordzeniowym procesorem i kartą graficzną nie gorszą niż GeForce GTX 1070. Wyraźnie pokazuje to, że nie będzie to gadżet dla każdego, ale nie jest to raczej duże zaskoczenie.

Niestety na razie nie wiemy, ile użytkownicy zainteresowani zakupem, będą musieli zapłacić za swój egzemplarz gogli Valve Index. Niemal pewne jest jednak, że poznamy tę informację w przeciągu najbliższego miesiąca.

Źródło: TechRadar, The Verge, Valve

Komentarze

 • miedzianek, #

  Mają dużo gier VR na platformie, to mogą sobie na to pozwolić :)

  SteamLink i SteamController rozchodzą się jak świeże bułeczki. Sam mam zamiar zakupić SteamLink'a do domu

 • człowiek-taboret, #

  Tak się SteamLink rozchodzi, że aż przestali go produkować...
  SteamController jest natomiast tak popularny, że schodzi tylko wtedy kiedy Valve zrobi promocję. A i to trzeba zapłacić krocie za przesyłkę.

  Mam wrażenie, że ostatnio Valve na wszystko przychodzi spóźniony. Gogle VR... już wszyscy mają swoje gogle a rewolucji w graniu nie ma. I Valve wcale tego nie zmieni. Do tego nie produkują gier, karcinkę wypuścili kiedy już nikt nie gra w karcianki. Na BattleRoyal się nie załapali w ogóle (to z CS'a to przykry żart). Wydawcy idą do konkurencji z grami na "launcherową" wyłączność. Nic tylko czekać aż Epic i gry VR podbierze. Już pomijam, że ostatnio kiepsko u nich z jakością. Szkoda.

 • awesome1337, #

  >A i to trzeba zapłacić krocie za przesyłkę

  30pln za shipping z zagranicy to krocie??

  >Tak się SteamLink rozchodzi

  został zintegrowany z android TV, nie trzeba go już kupować jako odzielne pudełko

 • człowiek-taboret, #

  "30pln za shipping z zagranicy to krocie??"

  W stosunku do ceny samego SteamLinka przy wyprzedaży to prawie drugie tyle.

  "został zintegrowany z android TV, nie trzeba go już kupować jako odzielne pudełko"

  Co nie zmienia faktu, że sam SteamLink jakichś rekordów popularności nie bił. Jaki byłby sens integracji jakby oddzielnie sprzedawał się jak "świeże bułeczki"?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)