12 czerwca 2019, Paweł Maziarz

3DMark sprawdzi wydajność... magistrali PCI-Express

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Benchmarki, Tematyka: AMD 3DMark AMD Navi, Producenci: AMD

Nowy test przede wszystkim ma wykazać możliwości magistrali PCI-Express 4.0 - dostępnej już dla najnowszych procesorów i kart graficznych AMD.

Czy można przetestować przepustowość magistrali PCI-Express? Czemu nie! Firma UL Benchmarks zapowiedziała, że wkrótce taki test pojawi się w benchmarku 3DMark.

Nowy tryb pozwoli sprawdzić przepustowość PCI-Express dostępną dla karty graficznej. Użytkownicy będą mogli też porównywać wyniki dla różnych generacji magistrali.

Test przedpremierowo pojawił się już na konferencji AMD podczas targów Computex, gdzie zademonstrowano potencjał wykorzystania magistrali PCI-Express 4.0 na platformie z procesorem Ryzen 3000 i kartą Radeon RX 5700.

3DMark PCI Express Feature Test zostanie udostępniony latem jako bezpłatna aktualizacja dla wersji 3DMark Advanced Edition i 3DMark Professional Edition.

Źródło: UL Benchmarks, AMD

Komentarze

 • mjwhite, #

  "Nowy tryb pozwoli sprawdzić przepustowość PCI-Express dostępną dla karty graficznej. Użytkownicy będą mogli też porównywać wyniki dla różnych generacji magistrali."

  Niby po co, przecież to są stałe wartości.

 • Paweł Maziarz, #

  Poszczególne generacje PCIe mają inną przepustowość, więc osoby zwracające uwagę na cyferki będą miały powód do zmiany platformy na Ryzen 3000 :-)

 • xmexme, #

  Nie bardzo. AMD się przestraszyło i powiedzieli że będą banować v4 PCI Ex w starszych płytach robiąc tym samym przysługę Intelowi który wprowadź od razu v5 która podobno jest już zatwierdzona do wdrożenia.

 • awesome1337, #

  >podobno

  nie podobno a specyfikacja została ostatecznie sfinalizowanie kilka tygodniu temu (przed premiera pcie 4.0 lol, nigdy tak nie było wczesniej) wiec stadard jest gotowy do wprowadzenia

 • rahl_r, #

  Od finalizacji specyfikacji do gotowych produktów droga daleka.

 • rahl_r, #

  Cyt: "Nie bardzo. AMD się przestraszyło i powiedzieli że będą banować v4....."

  Właśnie, że "bardzo" - Paweł napisał o zmianie platformy a nie CPU. Poza tym nie banować tylko będzie blokada w BIOSIe.

  To, że stare płyty będą mieć problem i brak wsparcia dla PCIE4 było oczywiste. Praktycznie nikt nie robi produktów konsumenckich "na zapas", mało który z modeli na 450/470 byłby w stanie spełnić wymagania stawiane dla sygnałów na PCIe4, nie mówiąc nawet o serii 3xx.


  P.S. Poza tym co to za różnica czy karta będzie chodzić na PCI 3.0 czy 4.0, poza szczegółowymi testami PCI różnice w wydajności będą poniżej błędu pomiarowego.

 • Foxy the Pirate, #

  Zawsze można...przeczytać specyfikacje swojej płyty głównej?

 • zeniu, #

  Kiedyś już dali w 3D Marku test przepustowości AGP.
  BTW ten test ma być tylko dla posiadaczy Windows 10.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)