9 października 2018, Wojciech Kulik

Ubiquiti prezentuje wydajne AP do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków

Kategoria: Komputery Sieci Technologie i Firma Akcesoria sieciowe, Tematyka: Sprzęt do firmy Internet w firmie

Ubiquiti UAP-nanoHD oraz UAP-XG to punkty dostępowe Wi-Fi, które mogą sprawdzić się w budynkach przedsiębiorstw i nie tylko. Łączą w sobie przede wszystkim wysoką wydajność i obsługę nowych technologii, a dopełnieniem całości jest nienaganna estetyka.

Wysoka wydajność, niewielkie gabaryty i atrakcyjna cena – takie kluczowe cechy swoich nowych punktów dostępowych wymienia producent, Ubiquiti. Według zapowiedzi UAP-nanoHD i UAP-XG to sprzęt do firmy, która chce sprostać realiom współczesnego świata.

UAP-nanoHD

UAP-nanoHD to punkt dostępowy, na którego charakterystykę składają się przede wszystkim: niski profil, technologia 4x4 Wave 2 MU-MIMO, standard 802.3af PoE oraz obsługa ponad 200 użytkowników równocześnie. 

Dzięki kompatybilności z IEEE 802.11ac w optymalnych warunkach akcesorium jest w stanie zaoferować prędkość sięgającą 300 Mb/s (w paśmie 2,4 GHz) i nawet 1733 Mb/s (5 GHz), a maksymalny zasięg to 122 metry. 

Model ten został stworzony z myślą o zastosowaniu wewnątrz budynków, a jego cena to 799,50 zł brutto. Według Ubiquiti oznacza to „doskonały stosunek ceny do wydajności w segmencie Enterprise WiFi”.

UAP-XG

Kolejnym nowym punktem dostępowym jest UAP-XG, który ma kilka cech pozytywnie wyróżniających go na tle innych modeli. To przede wszystkim obecność portów o prędkości 10 Gb/s oraz możliwość równoczesnej obsługi nawet 1500 użytkowników. To wszystko sprawia, że „produkt świetnie sprawdzi się w środowiskach o dużej gęstości, wymagających szybkiej transmisji danych”, jak mówi Adam Wawrzynek, specjalista z Senetic.

Model obsługuje zasilanie przez Ethernet (802.3bt PoE), technologię 4x4 MU-MIMO i standard Wi-Fi AC (pasma 2,4 i 5 GHz, przy prędkości sięgającej 1733 Mb/s), a jego charakterystyka pozwala korzystać z niego zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków. Cena wynosi 3185 zł brutto.

„W ostatnim czasie w ofercie producenta wyraźnie widać tendencję wzrostową, zarówno w zakresie prędkości przesyłu danych, jak i liczby aktualnie obsługiwanych użytkowników. Rynek sieci bezprzewodowych stale ewoluuje, a sprostanie jego wymaganiom nie jest łatwe. Dzięki stałemu rozwojowi Ubiquiti zaskakuje nowymi rozwiązaniami, udowadniając, że ma jeszcze sporo do powiedzenia” – dodał Adam Wawrzynek.

Źródło: Senetic, Ubiquiti

Komentarze

 • DzikiWariat, #

  Świetne AP, świetny soft (szczególnie nanoszenie sygnału na plany budynku i prawdziwe odwzorowanie zasiegu/obciążenia). 40 w firmie zainstalowanych i zero problemów :)

 • Betonowy Druid, #

  NanoHD do domu też fajnie wygląda, AC lite jest trochę staroświecki, AC pro to ~650zł, a tu trochę więcej i jest AP full opcja.

 • witoldsz, #

  Co to znaczy, że AC lite jest trochę staroswiecki?

 • seba_god, #

  Przecież one mają taką samą obudową (nanoHD i Lite).
  Do domu kupno nanoHD to raczej przesada bo nei wykorzysta się jego funkcjonalności przynajmiej moim zdaniem.

 • bonio89, #

  Dobrej klasy urządzenia, rewelacyjny soft. Migruje powoli firmę na sprzęt sieciowy ubiquiti, może zrobię też na tym monitoring.

  Zawiodłem się trochę na USG-PRO - nie ma wbudowanego kontrolera.

 • zbyka, #

  Zaden Ubiqiuti nie ma wbudowanego kontrolera. Kontroler to zew aplikacja w formie softu, badz sprzetowy (Cloud Key). Taka jest idea tego sprzetu.

 • pwoznicki, #

  Do czasu jak będzie zasilanie po POE (jednym kablem) to przepustość AP switch będzie dalej na poziomie 100Mb/s.
  Ale dla klientów podłączonych w ramach jednego AP super.
  Mimo wszystko rozwiązanie rewelacyjne w konfiguracji i stabilności działania. Czego nie można powiedzieć o konkurencji.

 • seba_god, #

  A dlaczego tak sądzisz?
  Jakoś u mnie wyciągam z palcem w nosie 25MB/s na AP zasilanym z POE.

 • pwoznicki, #

  Znaczy że twoje AP-ki mają 2 porty sieciowe. W efekcie faktycznie połączenie zestawi się z prędkości 1Gb/s. Gdzie jeden kabel to zasilanie a drugi transfer danych.
  A w artykule nie ma o tym mowy.
  Model UAP-AC-LITE, UAP-AC-LR, UAP-nanoHD ma 1 port sieciowy i połączenie zestawi się max 100Mb/s.
  Ale takie modele jak UAP-AC-PRO, UAP-HD czy UAP-XG mają już 2 porty wiec teoretycznie można wycisnąć max: 1Gb/s (10Gb/s jeśli wspiera)

 • zbyka, #

  Mam AP LR i bez problemu wyciagam 15MB/s

 • geowik, #

  Każdy AP-ek AC Unifi ma gigabitowy port. Teoretyczne transfery to od 867 Mbit/s wzywż. Przy zestawieniu połaczenia na 867 Mbit/s rzeczywiste transfery przekraczają 600 Mbit/s. Wszytsko przy zasialaniu POE.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.