10 marca 2018, Wojciech Kulik

Piesi z pierwszeństwem w tunelach Muska

Kategoria: Ciekawostki, Tematyka: Na Topie Elon Musk

Podziemne tunele tworzone przez Elona Muska i jego The Boring Company miały zlikwidować korki. Zdecydowano jednak ostatecznie, że priorytetem będzie przewóz pieszych i cyklistów z punktu A do jednego z tysięcy punktów B.

We wszystkich tunelach będzie uznawane pierwszeństwo pieszych i cyklistów przed samochodami. Taką informacją na swoim Twitterze podzielił się jedyny w swoim rodzaju Elon Musk, który aktualnie zajmuje się precyzowaniem szczegółów dotyczących zasad działania podziemnego rollercoastera tworzonego przez jego The Boring Company.

Podczas prezentacji koncepcji niespełna rok temu Musk twierdził, że jego tunele mogą być wyśmienitym sposobem na rozluźnienie ruchu ulicznego, a może nawet eliminację korków. Teraz jednak najwyraźniej doszedł do wniosku, że można osiągnąć znacznie więcej i poprawić komfort transportu tych, którzy po mieście poruszają się na nogach.

„Będziemy transportować samochody, ale dopiero po spełnieniu potrzeb z zakresu transportu masowego” – napisał Musk, dodając, że „to kwestia uprzejmości i uczciwości. Jeżeli kogoś nie stać na samochód, powinien mieć pierwszeństwo”. 

Czym więc taki tunel miałby się różnić od metra? Nie tylko wielkością samego pojazdu, lecz przede wszystkim faktem, że w tym rozwiązaniu „będą mogły być tysiące maleńkich stacji wielkości pojedynczego miejsca parkingowego, bardzo blisko twojego celu, zamiast małej liczby dużych stacji” – wytłumaczył Elon Musk na Twitterze.

Tak mniej więcej ma to wyglądać:

Źródło: Engadget, Elon Musk na Twitterze. Foto: The Boring Company

Komentarze

 • AntonioFacaldo, #

  Skoro wyjść tysiące to i nitek pod ziemią łaczących będą tysiące a to oznacza, że podziemia takiego miasta będą poszatkowane jak ser szwajcarski, to niby niczemu nie grozi?

 • sabaru, #

  A ty już szukaj dziury w całym. Co najwyżej możesz wysiąść na złym przystanku. Tyle ci grozi.

 • chrisu1982gd, #

  kolega ze wsi czy jak?
  coś takiego jak tunele, kanalizacje, metro są na porządku dziennym, w dużych miastach jak nowy jork w takiej ilości, że ciężko to sobie wyobrazić, masz jakieś pojęcie o budowie? czy piszesz głupoty aby pisać?

 • Eternal1, #

  Dzięki wsi masz co jeść drogi "Panie brak wyobraźni".
  Może nie każdy ma też pojęcie o podziemnej infrastrukturze miasta?
  Tunele Booring Company to z pewnością spora inwestycja i przeznaczona raczej dla dużych i bardzo dużych miast.

 • Satanski, #

  "Jeżeli kogoś nie stać na samochód, powinien mieć pierwszeństwo”

  To może zakwaterujmy tam bezdomnych. Oni nic nie mają

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.