10 stycznia 2018, Wojciech Kulik

Total War: Three Kingdoms - nowa część serii zabierze nas do Chin

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Creative Assembly Total War SEGA Zwiastuny gier strategia Kiedy premiera, Producenci: Creative Assembly SEGA

SEGA i Creative Assembly zapowiedziały Total War: Three Kingdoms – zupełnie nową odsłoną lubianej przez wielu serii strategicznej.

Trwa CES i newsów ze świata gier jest ostatnio mniej, a SEGA i Creative Assembly wykorzystują ten moment, by podzielić się interesująca zapowiedzią. Three Kingdoms – takim podtytułem została obdarzona nowa odsłona historycznego cyklu Total War, która przeniesie nas do Chin z arcyciekawego okresu, mianowicie przełomu II i III wieku. 

Twórcy zatem nas nie oszukali i rzeczywiście w najnowszej odsłonie znanej i lubianej serii strategicznej trafimy w realia, w jakich wcześniej nie mieliśmy okazji się bawić. Biorąc pod uwagę miejsce i czas akcji, nie może być inaczej – Total War: Three Kingdoms przedstawi opowieść o tyranie Dong Zhuo, wojnach domowych i ostatecznym upadku dynastii Han.

Po upadku dynastii Han nadeszła epoka tytułowych Trzech Królestw. Dzięki grze poznamy jednak historię sprzed tego wydarzenia, przejmując kontrolę nad trzema wojownikami, którzy postanawiają przeciwstawić się tyranowi. Wstęp do tej historii możemy zobaczyć na zwiastunie, który stanowi zarazem zapowiedź samej gry:

Niestety na szczegóły musimy jeszcze poczekać (nie wiemy czy zmieni się silnik graficzny, nie wiemy czy będą jakieś zmiany w rozgrywce…). Wiemy jedynie, że premiera jest planowana na tegoroczną jesień.

Źródło: Dark Side of Gaming, SEGA

Komentarze

 • winged, #

  Ech, zostaje przy rome 2

 • davidoff, #

  Ech, zostaje przy ostatnim prawdziwym TW SHOGUN 2... mam nadzieje że wrócą do korzeni.

  Świetnie grało się w Medieval 2 , Napoleona.... do Shoguna 2 a później to już tylko klapa.

 • SirMichael, #

  kwestia gustu ja przy Warhammerach dalej świetnie się bawię, ale bardzo chętnie wracam też do ROME 2 a jeżeli chodzi o shoguny to dla mnie 1 była mistrzowska.

 • Ladros, #

  Medievala zamiast wypuścić to kombinują niepotrzebnie.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.