9 czerwca 2018, Wojciech Kulik

Tak prezentuje się Total War: Three Kingdoms

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Creative Assembly Total War Gameplay SEGA strategia Kiedy premiera, Producenci: Creative Assembly SEGA

Załoga studia Creative Assembly przygotowała i opublikowała pierwszy materiał wideo przedstawiający faktyczną rozgrywkę w Total War: Three Kingdoms – chińskim rozdziale jednej z najbardziej cenionych serii strategicznych.

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że akcja gry Total War: Three Kingdoms zostanie osadzona w Chinach z przełomu II i III wieku. Teraz wreszcie możemy zobaczyć, jak to będzie wyglądać.

Ekipa Creative Assembly przygotowała pierwszy zapis rozgrywki z Total War: Three Kingdoms, a więc pierwszej od dłuższego czasu pełnoprawnej odsłony historycznej tej popularnej serii. Będzie to jedna z bardziej ambitnych produkcji spod tego znaku.

Przede wszystkim oprócz klasycznego trybu opartego w stu procentach na autentycznej historii o upadku dynastii Han, pojawi się nieco „upiększona” wersja, w której generałowie będą mieli „ponadnaturalne” zdolności. 

Bohaterowie będą mogli toczyć walki jeden na jednego, które będą miały realny wpływ na losy bitwy. Ogólnie jednak zasady rozgrywki nie ulegną drastycznej zmianie (bo też dlaczego miałyby?). Temu, jak wygląda zabawa, można przyjrzeć się na poniższym materiale wideo (z wersji pre-alpha).

Total War: Three Kingdoms – gameplay:

Jak można zobaczyć pod koniec filmu, premiera gry Total War: Three Kingdoms została przesunięta – nie odbędzie się jesienią tego roku, lecz dopiero wiosną 2019. Niezmiennie mówimy oczywiście o tytule dostępnym wyłącznie na pecety.

Źródło: Creative Assembly, Dark Side of Gaming

Komentarze

 • wojciechu15, #

  Tylko mi te tekstury wydają się dużo biedniejsze niż w poprzednich częściach?

 • legoras, #

  Nie tylko tobie.. plus do tego żałosne animacje, szarża jazdy ktora powoduje wystrzeliwanie zaatakowanych oddziałów kilka metrów w górę i kilkanaście w tył, zajebiste chińskie mury ktore sie rozwalają po otrzymaniu 6 kamieniami. Jednostki łucznicze które zadają mniejszy atak niż pierd żula spod biedronki. Nie wspominając o drętwej, topornej zbitej walce piechoty niczym walka kiboli w klatce MMA. No i oczywiście na koniec wspaniałe wspinanie? piechoty na mury niczym odpalenie Windy i wziuuumm jazda na z jetpackiem.

  Czyli następny total war to bezwartościowy śmieć dla casuali... wracam do Shoguna 2..

 • wojciechu15, #

  W Rome 2 jeszcze trochę pograłem chociaż miał swoje wady, ale to nic w porównaniu do tego ile przesiedziałem przy medival'u 2 i napoleonie. Później to już bieda z nędzą. Wystarczy powiedzieć, że w warhammerze po kilku godzinach gry wszystkie bitwy z automatu leciały ze względu na patologiczny czas wczytywania i to, że były wtórne i strasznie krótkie. Nie zrobiłeś dobrze manewru, a tu pół armii wycięte albo ucieka. A, że kampania sprowadzała się do klepania kilku tych samych jednostek i ujeżdżania po mapie 10 armiami to bez bitew gra do kosza.

 • kabat, #

  Jak to jest możliwe że w dzisiejszych czasach kiedy FPSów jest tysiące i w każdym gatunku gier jest konkurencja, taki Total War nie ma absolutnie żadnej (Europa Universalis itp. to jakby pół total wara bo jest tylko mapa)? Mam na myśli mape kampani i to co lubię najbardziej czyli bitwy. Co nie wydadzą to gracze biorą, drogie DLC, optymalizacja słaba. po co mają się starać jak nie ma konkurencji. I tak kiedyś kupię bo mam sentyment do serii + nie ma konkurencji żadnej.

 • wojciechu15, #

  Długo szukałem alternatywy i sobie odpuściłem, bo faktycznie nie ma nic będącego dokładnym odpowiednikiem. We wspomnianą EU gram dużo i kiedyś po cichy liczyłem, że rozwiną bitwy w grze, ale na to raczej nie ma szans, bo to zupełnie inny typ produkcji i raczej na bitwy się nigdy nie nastawiali.

 • Lukasxxz, #

  Europa Universalis to pół Total Wara? Równie dobrze można mówić, że TW to ułamek EU bo ma tylko bitwy taktyczne i ledwie kawałek mapy świata, a warstwa strategiczna TW jest znacznie uboższa. A ten nowy TW to faktycznie dość przeciętnie wygląda na tle poprzednich.

 • roburx, #

  Średnio to wygląda :( Widać skąd kasa teraz idzie. Nie lepiej było zrobić Mediewala 3 ?

 • Dziabunia, #

  Dobrze, że seria total war jest otwarta na modowanie i moderzy ratują sytuacje naprawiając, to co programiści z j e b a l i tworząc gry... np. mod Divide et Impera więcej contentu niż wszystkie głupie dlc razem wzięte i więcej godzin przegranych niż w oryginał. Pół tego co zarabiają powinni oddawać twórcom modów, bo tylko chyba po to się kupuje gry z serii total war. Tyle pracy co włoży grupka zapaleńców nie włoży cały ich profesjonalny zespół do tworzenia tego samego w innym wydaniu...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap